Mistrzowie duchowi

Logos Słoneczny – Helios i Westa

Logos-Sloneczny-Helios-i-Westa

Logos Słoneczny – Helios i Westa

Logos Słoneczny – Helios i Westa

Logos naszego Układu Słonecznego czasami przedstawia siebie jako Helios i Westa. Te imiona symbolizują piękno harmonii dwóch aspektów tworzenia: twórczej i dynamicznej Energii Słońca z wiecznym, czystym i opiekuńczym Ogniem Miłości.

Helios i Westa zarządzają ewolucją naszego Układu Słonecznego prawie od jego zarania, przygotowując go do Złotej Ery, w której Ziemia będzie niezwykle cennym klejnotem – Perłą Galaktyk.

Sanat Kumara i planeta Ziemia są jedną z czakr Słonecznego Logosu. Słoneczny Logos stanowi część jednego z Gwiezdnych Logosów, które tworzą Logos Galaktyczny.

Przekaz od Heliosa i Westy

Przekaz otrzymał Mariusz Brzoskowski dn. 29.03.2008r. godz. 13.46

„Drodzy Nauczyciele! Czy chcielibyście coś jeszcze przekazać?
Mówi Helios i Westa,

Jesteśmy jednym, choć imiona mamy dwa. Jesteśmy kwintesencją twórczej energii Miłości, która wyraża się poprzez Światło, Harmonię, Ciepło i Miłość. Koegzystujemy razem w przepięknej symbiozie tych cech. Tak jak Źródło jest Bogiem dla Was, tak My jesteśmy bogiem dla wszystkich planet w tym Układzie Słonecznym. Poprzez to jesteśmy waszym gospodarzem, który serdecznie was tutaj gości.

Gdy spojrzycie na Słońce wiedzcie, że to My Was oświecamy, dosłownie i w przenośni. Gdy poczujecie ciepło to wiedzcie, że płynie ono od Nas do Was. Gdy miłość wypełnia Wasze serca wiedzcie, że duża jej część przepłynęła przez nasze serca, zanim trafiła do Was.

Uszanujcie kochani to, co Wszechświat robi dla Ziemi i ludzkości. Odwdzięczajcie mu się tym samym – wysyłajcie tylko Miłość, bądźcie Światłem Miłości, ku chwale ludzkości i całego istnienia na rzecz naszego energetycznego twórcy KROM-a i Radosnej Miłości w istocie Jezusa, która wszystkich nas zabierze w objęcia Pierwotnej Miłości, Źródła Wszelkiego Istnienia.

Kochajcie się czystą, bezwarunkową Miłością. Żyjcie w pokoju i harmonii ze wszystkim, poczynając od siebie samego. Możecie nas wzywać na pomoc, do wsparcia, jednak wiedzcie, że Iskra Boża jest w was samych i możecie już teraz bezpośrednio rozmawiać i kontaktować się na wszystkich poziomach z waszym Ojcem-Matką Źródłem – Miłością.

Kochamy Was! Jesteśmy z Wami, dla Was w nas samych.

Z miłością,
Helios i Westa”

Helios i Westa w mitologii

Opracowano na podstawie Internetu:

Helios

Helios z greckiego to „Słońce” – w mitologii greckiej wszystkowiedzący bóg słońca, który na ognistym rydwanie wędrował po niebie.

Westa

Westa (łac. Vesta) w mitologii rzymskiej i jej odpowiedniczką Hestią w mitologii greckiej była opiekunką ogniska domowego (państwowego) i serca. Czczona nie w formie posągu, lecz jednego z jej atrybutów – wiecznego płomienia ognia, który nie mógł zgasnąć i który mienił się różnymi kolorami. Symbolem Westy było koło. Okrągłe były jej paleniska i jej świątynie. Ani dom, ani miejsce kultu nie mogło być uznane za święte, dopóki nie wstąpiła w nie Westa. Była odczuwaną duchowo obecnością, jak i świętym ogniem, dającym światło, ciepło i miłość rodzinną. Homer opisuje Hestię, jako czcigodną dziewicę, nad którą Afrodyta nie miała żadnej mocy. Afrodycie nie udało się wywołać w Hestii ludzkich pragnień pożądania jak np. uwiedzenie, rozkochanie.

Powrót do listy

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.