Mistrzowie duchowi

Serapis Bey – Mistrz duchowy

Serapis-Bey-Mistrz-duchowy

Serapis Bey – Mistrz duchowy

Serapis Bey – Mistrz duchowy. Pierwszy Anioł, który osiągnął poziom Mistrza Wniebowstąpionego!

Czohan (przywódca) Czwartego Promienia emanującego Kryształowo Białym Światłem, które przejawia Boską czystość i inicjuje postęp. Strzeże płomienia postępu w eterycznej świątyni nad Luksorem. Potrafi natychmiast ocenić czego uczeń potrzebuje, co jest dla niego najważniejsze aby jak najszybciej osiągnąć harmonię i jedność ze Stwórcą.

Jego zadanie polega m.in. na oczyszczeniu energii życiowej, która była używana podczas licznych inkarnacji i przygotowanie jej na postęp w stronę światła. Prowadzi, szkoli i przygotowuje uczniów, których rolą i misją jest energetyczne oczyszczanie ziemi. Jest bardzo wymagającym Nauczycielem. Znawca uniwersalnego języka wszechświata – geometrii. W Zegarze Mistrzów odpowiada za harmonię.

Historia życia

Serapis-Bey-Mistrz-duchowy-portret

Serapis Bey jest inkarnowanym aniołem. W czasach Lemurii ludzie współpracowali z aniołami w służbie najwyższego światła. W tych czasach rozpoczął swoją ziemską misję przy współpracy z ludzkością. Był wysokim kapłanem, nauczycielem Światła i Miłości. Wielokrotnie inkarnował się w tamtym okresie, aby wznieść ludzkość w jak najszybszym czasie, wskazać najprostszą drogę do jedności z Bogiem – drogę czystości, drogę współistnienia i zażyłości z energią Matki Boskiej.

Matka Boska jest najwyższą czystością i z nią zawsze jest najbliżej i najszybciej do celu jakim jest Ojciec. Ona jest bardzo blisko ludzi a równocześnie tak blisko Ojca, że nie ma krótszej drogi. Kochając Matkę Boską, podążając za jej wskazówkami, jej radami zawsze trafia się prosto do celu. Sam też powiedział „Najkrótszym odcinkiem pomiędzy punktem A i punktem B jest czystość. Nią będę!.” Dlatego też wybrał drogę służenia białemu promieniu Matki Boskiej.

Wcielenia podczas reinkarnacji

Serapis Bey przeżył wiele inkarnacji m.in.:

– Wyższy kapłan w świątyniach Atlantydy

– Egipski faraon Amenhotep III „Wspaniały” (1417-1379 p.n.e) – wybudował wtedy znaną świątynię w Luksorze. Swoimi konturami świątynia faktycznie oddaje formę ciała ludzkiego, jest nienaganna z punktu widzenia antropometrii i proporcji. Jej komnaty i sale odpowiadają częścią ciała. W rzeczywistości świątynia oddaje ideę odrodzenia boskiego człowieka, w podstawie czego leży jego przeobrażenie za pośrednictwem Zasady Matki.

– Leonidas, król Sparty (? – 480 roku p.n.e) – W 480 p.n.e dowodził obroną przełęczy termopilskiej, stojąc na czele oddziału 300 Spartan i kilku tysięcy żołnierzy z innych greckich państw. Przez dwa dni odpierał ataki wielotysięcznej armii Perskiej, która nie mogła w wąskim przejściu wykorzystać swojej liczebnej przewagi. Poświęcenie Leonidasa i jego wojowników dało czas reszcie żołnierzy na wycofanie się. Perski król kazał trupowi Leonidasa ściąć głowę, a ciało rozpiąć na krzyżu. Postać Leonidasa jest symbolem bohaterstwa i mężnego poświęcenia, nawet w sytuacji bez wyjścia.

Jest pierwszym aniołem, który osiągnął również sfery mistrzów.

Przerzucił pomost pomiędzy królestwem aniołów a królestwem mistrzów. Kto chce się dowiedzieć czegoś o aniołach, może go przywołać. Imię Serapis pochodzi od egipskiego wszechmocnego i uniwersalnego boga, który zastąpił Ozyrysa. „Serapis” oznacza „czcić”. Sam przedstawia się jako – Jam Jest Serapis.

To już tyle na temat „Serapis Bey – Mistrz duchowy”. Jeśli interesujesz się tematyką i rozwojem duchowym, zachęcamy do obejrzenia poniższego wywiadu o Telepatii Duchowej z NTV.

Na temat telepatii Janusz Zagórski rozmawia z Heleną i Mariuszem z Fundacji

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *