Mistrzowie duchowi

El Morya – Mentor Ducha

El-Morya-Mentor-Ducha

El Morya – Mentor Ducha

El Morya – Mentor Ducha. Przywódca Pierwszego Promienia.

Czohan (przywódca) Pierwszego Promienia emanującego Szafirowo Niebieskim Światłem, które przejawia Wolę Bożą. Stoi również na czele szóstego poziomu w Hierarchii Siódmego Promienia, gdzie odpowiada za podtrzymywanie niższych poziomów, koordynuje wszystkie prace na tych poziomach oraz projekty odnowienia planet w Galaktyce. Założyciel i szef Rady Darjeeling – Rady Wielkiego Białego Bractwa, która jest jednostką Hierarchii Duchowej. W jej debatach biorą udział m.in. Saint Germain, Matka Boska, Jezus Chrystus, Mistrz Kuthumi i Wielki Boski Dyrektor.

El-Morya-Mentor-Ducha-portret

Zadaniem rady jest doprowadzenie do rozpowszechniania Nauk Wniebowstąpionych Mistrzów, pomoc ludziom w ich rozwoju i samodoskonaleniu. Wspólnie z wieloma ludźmi służą sprawie wypełnienia woli Boga, która ma się przejawić na ziemi.

El Morya – Mentor Ducha był Duchowym Nauczycielem osób tworzących Towarzystwo Teozoficzne w 1875 roku. W latach 20-30 -tych XX wieku Wniebowstąpiony Władca El Morya nauczał Nikołaja i Elenę Rerich, przez których przekazywał swoje idee i nauki. W 1958 roku El Morya przywołał m.in. Marka Prophet do wykonywania w/w misji. Zaowocowało to założeniem The Summit Lighthouse w Waszyngtonie, znanej w Polsce bardziej pod nazwą ruchu Fioletowego Płomienia. El Morya przedstawia się jako Dusza dążąca ku Miłości w roli Obrońcy, Nauczyciela i Przykładu.

Wcielenia podczas reinkarnacji

El Morya – Mentor Ducha dzięki niezwykłemu oddaniu Boskiemu słowu i sprawie objawia się i wibruje przez wszystkie wcielenia jego duszy na Ziemi:

– Abraham – prorok Starego Testamentu, który stał się prawzorem i prarodzicem dwunastu pokoleń Izraela;

– Melchior – jeden z trzech mędrców Wschodu, który podążył za gwiazdą oznajmiającą o narodzeniu najlepszego z Jego rodu – Jezusa, który wykona wszystkie obietnice Boga przed swoimi duchowymi potomkami;

– Król Artur – założyciel rycerzy Okrągłego Stołu i dam Kamelotu w celu odnalezienia Świętego Grala;

– Św. Tomasz Becket (ur.ok. 1115 w Londynie, zm.29 grudnia 1170). Święty męczennik, arcybiskup Canterbury i kanclerz Anglii. Zginął, zamordowany z polecenia króla Anglii Henryka II.

– Św. Sergiej Radonieżski -(ur. 1313 w Rostowie, zm. 1392) Patron Rosji. Błogosławił Księcia Dmitrija przed bitwą z chanem tatarskim i przepowiedział wielką wygraną ruskiego wojska. Dzięki Elenie i Nikołaju Rerich wiemy, że ten pokorny ruski mnich i cudotwórca był bezpośrednio powiązany z Władcami Szambali i pod ich kierownictwem dał impuls ku połączeniu i podniesieniu potężnego ruskiego mocarstwa.

– Św. Tomasz More (ur.1478 w Londynie, zm. 6 lipca 1535) – prawnik i pisarz. Piastował też stanowisko Lorda Kanclerza. W roku 1534 odmówił złożenia przysięgi lojalności Henrykowi VIII jako głowie Kościoła anglikańskiego. Przed ścięciem powiedział zgromadzonym, że umiera jako „dobry sługa króla, ale przede wszystkim Boga”.

– Cesarz Akbar – znany lepiej jako Sufi Akbar Dźelaluddin Muhammad Al-Morja Khan Czisti (1556-1605 r). Pir Akbar założył m.in. pierwszą w Indii świątynię Powszechnego Nabożeństwa dla realizacji dzieła ekumenii i zjednoczenia wszystkich wyznań religijnych. Działalność ta miała na celu rozwijanie Czystej Religii, która nie zawiera żadnej ortodoksji, jak też nauczał Abraham. Akbar znany jest jako Guru Morja, który osiągnął Paranirwanę w 1605 roku, w dniach swego odejścia z ziemskiego życia.

El Morya towarzyszy nam w naszych emocjach.

Możemy się do niego zawsze zwrócić, gdy zaczynają nas opanowywać złe nastroje, myśli czy nawet depresje. On pomaga nam w przywróceniu dobrego humoru, wiary i siły w podążaniu drogą Światła. W Zegarze Mistrzów odpowiada za Mądrość.

JAM JEST mentorem Ducha,
El Morya

To już tyle na temat „El Morya – Mentor Ducha”. Jeśli interesujesz się tematyką duchową i kontaktem z Mistrzami Wniebowstąpionymi, zachęcamy do zapoznania się z książkami w naszym sklepie.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *