Porady Zdrowotne

Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych

kamienie szlachetne uzdrawiająca moc

Kamienie szlachetne i ich znaczenie

Agat kamień szlachetny - znaczenie

AGAT - znaczenie i właściwości

Uczy delikatności i mądrości, wzmacnia ciało i ducha, zapewnia ochronę i równowagę, dodaje pewności siebie, wzmacnia poczucie własnej wartości. Oddala troski i obawy, pomaga w odnalezieniu prawdy w depresji. Uśmierza bóle głowy, leczy choroby oczu i słuchu, dolegliwości żołądkowe, obniża gorączkę, wzmacnia organy rozrodcze.

Pomocny jest również przy leczeniu alkoholizmu i epilepsji. Uspokaja i wzmacnia serce. Przynosi ulgę w schorzeniach skóry po ukąszeniach owadów. Dla kobiet w ciąży – chroni rozwijające się życie. Amulet z Agatu zalecany jest do noszenia mówcom, adwokatom i politykom, gdyż sprzyja on krasomówstwu – udziela pięknego daru słowa. Agat jest uważany za kamień rodzinny. Przeciwdziała kłótnią domowym i strzeże ogniska domowego.

Agat zielony: łagodzi niepokoje, lęki. To łagodny, kojący kamień.

Agat mszysty: oczyszcza ciało emocjonalne, oddala gniew i frustrację.

Agat brązowawy: pomaga na choroby kobiece, wzmacniając organy rozrodcze.

Agat białawy: leczy choroby oczu.

Agat niebieskawy: jako że jest źródłem chłodnej i uspokajającej energii, skutecznie neutralizuje tzw. czerwone energie jak: gniew, infekcje, stany zapalne, gorączki itd.

Agat muszlowy: daje zdrowy stosunek do pieniędzy; stosowany w magii obfitości, działa na majątek i wzbogacenie.

AKWAMARYN - znaczenie i właściwości

Przynosi szczęście w małżeństwie, pomaga w podtrzymaniu miłości i szczęścia partnerskiego, sprzyja bogactwu i radości. Akwamaryn harmonizuje i stabilizuje nasze ciało, umysł i duszę we wszystkich obszarach działalności. Poprawia zdolność do wyrażania swych myśli i uczuć. Wpływa tym samym na dobre samopoczucie, łagodzi rozdrażnienia i agresje oraz działa korzystnie przy depresjach, wzmaga poczucie pewności siebie.

Ma zastosowanie przy zapaleniach oczu, dolegliwościach wątroby i nerek, oraz dolegliwościach wiążących się z zębami, a także przy leczeniu chorób związanych z drogami oddechowymi.

AMAZONIT - znaczenie i właściwości

Oddziałuje uspokajająco i rozluźniająco, pomaga szczególnie przy bólach w okolicach kręgosłupa. Harmonizuje pracę serca, łagodzi tzw. bóle nerwicowe oraz pomaga odzyskać równowagę ciała i ducha. Zalecany jest osobom, które mają kłopoty ze snem i swoją osobowością. Zwiększa wdzięk, komunikatywność i pewność siebie oraz uruchamia intuicję.

Amazonit poprawia również zdolność myślenia i przyswajania sobie wiedzy. Ma właściwości odtruwające, wspomaga przemianę materii. Działa korzystnie na hormony, cerę, system limfatyczny, gardło, tarczycę, układ nerwowy i mózg.

LUBISZ KSIĄŻKI?

Może znajdziesz coś dla siebie

AMETYST - znaczenie i właściwości

Symbolizuje czystość zarówno duchową, jak i fizyczną, ale także władze. Rozszerza świadomość, mądrość, wyostrza intuicje, otwiera nowe możliwości. Pomaga przy bezsenności, łagodzi skutki migreny, chorób psychicznych, pozytywnie oddziałuje przy stanach nerwowych, halucynacjach i histerii. Uspokaja i wycisza wnętrze człowieka, oddala emocje i niepokoje, wzmacnia koncentracje. Regeneruje chorą, uszkodzoną trzustkę, szczególnie zalecany dla alkoholików, ale również chroni przed nałogami. Harmonizuje życie erotyczne.

AWENTURYN - znaczenie i właściwości

Jest symbolem szczęścia, siły, aktywności i fortuny. Wzmacnia ciało i system nerwowy, tonizuje i łagodzi szmery oraz migotania serca, poprawia witalność. Pomaga zwalczać choroby oczu, koi wzrok, przeciwdziała wypadaniu włosów, leczy uczulenia i podrażnienia skórne.

Osobę, która go nosi, obdarza odwagą, niezależnością, kreatywnością, pogodą ducha. Wycisza ludzi o awanturniczym usposobieniu, nadpobudliwych, roztrzepanych i nerwowych. Wspomaga leczenie ADHD.

BURSZTYN - znaczenie i właściwości

Posiada ciepłe, słoneczne promieniowanie i jest dla ludzi pomocny we wszystkich sytuacjach życia. Promieniowanie bursztynu sprzyja powodzeniu wszystkich podejmowanych działań. Pozwala rozwijać altruizm oraz otwiera na zauważanie potrzeb innych ludzi. Daje ufność, aktywizuje siły, sprzyja dobremu samopoczuciu fizycznemu, aktywizuje moc samo uzdrawiania. Ofiaruje siłę i mądrość w zakresie spraw materialnych.

Bursztyn chroni przed urokami i klątwami, a także przed złymi ludźmi, ma moc pochłaniania negatywnych energii. Ma wszechstronne zastosowanie na różne dolegliwości: tarczycę bóle uszu, migdały, astmę zaburzenia jelitowo-żołądkowe, reumatyzm, zawroty głowy. Równoważy pracę wątroby i woreczka żółciowego, pomaga przy astmie i zapaleniach oskrzeli. Wzmacnia czakrę splotu słonecznego.

CYTRYN - znaczenie i właściwości

Jest kamieniem mądrości, wyobraźni i intuicji, pomaga gromadzić majątek i właściwie nim zarządzać. Cytryn wzmaga pewność siebie, samoakceptację i poczucie własnej wartości. Ułatwia naukę i pisanie, dodaje siły na egzaminach. Cytryn poprawia system krążenia, pracę gruczołów limfatycznych, komórek mózgowych oraz przemianę materii. Pomaga usuwać zatrucia krwi, zwłaszcza w czasie zapalenia wyrostka robaczkowego czy gangreny. Uaktywnia metabolizm i stymuluje działanie układu trawiennego. Pomocny przy schorzeniach nerek i wątroby.

Idealny dla cukrzyków pobudza pracę trzustki i wydzielanie insuliny.

CHALCEDON - znaczenie i właściwości

Kamień ten pośredniczy w przekazywaniu energii okolicom gardła i szyi. Leczy chrypkę i nadaje piękny ton głosowi. Przy skaleczeniach powoduje szybkie krzepnięcie krwi. Zapobiega wypadaniu włosów oraz wzmacnia kruche paznokcie. Pomaga trzymać na wodzy temperament, uspokaja wewnętrznie. Pozwala przezwyciężyć  zahamowania związane z wyrażaniem myśli. Daruje nam opanowanie, oddala awanturniczość i gniew, uspokaja umysł, działa, jako ochrona przeciwko hipnozie. Przyczepiony do łóżka lub włożony pod poduszkę ma odpędzać koszmary oraz lęk przed ciemnością. Wykorzystuje się go do podnoszenia urody, siły, energii i uzyskiwania sukcesów.

CHRYZOKOLA - znaczenie i właściwości

Ten piękny i pełen wyrazu kamień zbliża nas ku naturze i działa bardzo wyrównująco na umysł. Budzi w nas opanowanie, spokój, dobroć i tolerancję. Wzmacnia intuicję. Wnosi równowagę, harmonizuje energie, łagodzi emocjonalne przeciążenia (koi lęki i poczucie winy), oczyszcza z negatywnych aspektów, przynosi wewnętrzny spokój i zadowolenie. Wspaniały kamień medytacyjny.

Chryzokola polecana jest przy porodzie: odpręża i obdarza rodzącą zaufaniem do przebiegu naturalnych procesów. Zmniejsza napięcia nerwowe, pomaga przy chorobach wrzodowych, polepsza pigmentację skóry i włosów. Działa chłodząco przy oparzeniach i gorączkach. Rozluźnia podbrzusze, likwiduje kolki. Przeciwdziała osłabieniu kości i chorobom tarczycy.

Cudowny uzdrawiający Znak Miłości

Chroni i wspiera

Rok temu dręczyły mnie potworne stany lękowe. Przyszedł czas, że nie byłam w stanie wyjść z domu, iść na drugą stronę ulicy do sklepu (serce waliło mi jak oszalałe i wydawało mi się, że za chwilę umrę!)

Zakupiłam naklejki i między innymi brelok ze Znakiem Miłości TO NAPRAWDĘ DZIAŁA I POMAGA!!! Lęki ustały. Wychodzę sama z domu, idę do miasta nawet kilka kilometrów. Podjęłam również pracę. Jestem szczęśliwa, że mogę normalnie funkcjonować! (nadmienię, że osobie, która cierpi na stany lękowe, mówiąc jej „weź się w garść” to tak jak powiedzieć osobie siedzącej na wózku inwalidzkim, żeby wstała i zatańczyła).

Ewa S.

FLUORYT - znaczenie i właściwości

Zwany jest kamieniem geniusza, gdyż pomaga rozwijać ukryte zdolności. Fluoryt wnosi duchowe poznanie w nasze życie, codziennie ucząc nas podejmowania odpowiedzialności za nasze myśli, słowa i czyny. Pomagając zachować posłuszeństwo wobec utworzonych i przyjętych przykazań oraz zasad wnosząc porządek i spokój w myślach. Oczyszcza umysł, emocje doprowadza do harmonii, rozwija świadomość (intuicje), pomaga przy medytacji. Leczy niesprawność mózgu i przepracowanie. Potrafi ponownie rozniecić seksualne pożądanie i ugruntować nadmiar energii. Łagodzi stres, stany nerwowe. Chroni płuca, wspomaga leczenie guzów nowotworowych, nowotworów płuc i wątroby.

Fluoryt chroni zęby i kości, może korzystnie wpływać na ludzi z artretyzmem, reumatyzmem i chorobami kręgosłupa.

GRANAT - znaczenie i właściwości

Kamień opiekuńczy, chroni przed nieszczęściami i różnymi niebezpieczeństwami. Wspomaga rozwój wyobraźni i wizualizacji. Korzystnie wpływa na strukturę krwi oraz pobudza krążenie, pomaga przy anemii. Wskazany dla osób zniechęconych do życia, ospałych, leniwych, dodaje siły, wzmacnia energię.

Pomocny w problemach popędu płciowego, ciemna czerwień tego kamienia aktywizuje organy rozrodcze. Stosowany również w schorzeniach skóry, depresjach i reumatyzmie. Wspomaga czakrę podstawy.

HEMATYT - znaczenie i właściwości

Dodaje odwagi w radzeniu sobie z problemami dnia codziennego, umacnia ciało. Bardzo dobry przy białaczce, anemii, pobudza budowę wewnętrznych komórek, odświeża krew. Pomocny po operacjach, przy rekonwalescencji, osłabieniu, awitaminozie, regeneruje organizm. Pomaga w skurczach mięśni, schorzeniach śledziony, ułatwia zasypianie. Chroni przed złym okiem. Wzmacnia czakrę podstawy.

HOWLIT - znaczenie i właściwości

Postrzegany jest, jako kamień przynoszący szczęście i powodzenie. Inspiruje artystyczne przedsięwzięcia oraz stymuluje wyobraźnię. Mówi się również, że minerał ten wzmacnia odpowiedzialność, zmysł obserwacji, cierpliwość i takt. Jest kamieniem pamięci, wiedzy i rozwoju. Pomaga zwalczać bezsenność.

JADEIT - znaczenie i właściwości

Chroni przed wypadkami, przedłuża życie, odświeża uczucia, przynosi zadowolenie, wesołość, odnawia nasze myśli. Zalecany przy cukrzycy, wzmacnia krążenie krwi, obniża ciśnienie. Wpływa korzystnie na serce, nerki, pęcherz moczowy, łagodzi zaburzenia trawienne oraz kolkę. Działa na nerwobóle, półpasiec, grypę, opryszczkę, żółtaczkę. Pomaga przy porodzie, wzmacnia system immunologiczny, odpręża, działa kojąco i uspokajająco, pomaga zasnąć. Usuwa nadmierną potliwość, łagodzi skutki oparzenia słonecznego. Wzmacnia czakrę serca. Zawiera trzy ważne mikroelementy: żelazo, magnez, wapń.

JASPIS - znaczenie i właściwości

Uchodzi za kamień ochronny, gdyż pochłania negatywne energie, wzmacnia siłę woli, daje pewność siebie, uwrażliwia. Uczy skromności, stałości i wytrwałości. Leczy krwotoki wewnętrzne, wylewy krwi -odkaża i wzmacnia krew. Działa na schorzenia pęcherza i nerek, wątrobę, śledzionę, pęcherz żółciowy, wpływa również uspokajająco na system nerwowy. Strzeże od bólu głowy i letargu, zalecany przy epilepsji. Pomocny w czasie ciąży – na nudności, ale zarówno bardzo dobrze działa na macice jak i jajowody. Wzmacnia czakrę podstawy.

Jaspisy są silnymi talizmanami, poprawiającymi atmosferę w pracy oraz w rodzinie.

Jaspis czerwony: sprzyja realistycznemu myśleniu oraz wzmacnia naszą wolę, przeciwdziała zauroczeniu złych ludzi (często zastępowany czerwoną wstążeczką).

Jaspis żółty: wpływa pozytywnie na rozwój duchowy, a także pozwala dostrzegać zjawiska pozazmysłowe.

KAMIEŃ KSIĘŻYCOWY - znaczenie i właściwości

Pobudza do życia uczuciowego, działa uspokajająco i wyrównująco na ciało i ducha. Wzmacnia nas emocjonalnie i wpływa na podświadomość. Czyni nas świadomymi naszej pasywnej, marzycielskiej strony natury, wzmacnia intuicję i zdolność rozumienia. Jest symbolem płodności i kobiecości a mężczyzną pomaga w otwarciu się na kobiecość.

Działa korzystnie na hormony oraz system limfatyczny. Pomaga przy nudnościach, bólach żołądkowych, obstrukcjach, bolesnych miesiączkach. Leczy bezpłodność.

KARNEOL - znaczenie i właściwości

Ułatwia koncentrację i pobudza witalność organizmu. Rozwija duchowo i budzi ukryty w nas twórczy potencjał, oczyszczając i rozwijając świadomość. Powstrzymuje od negatywnych uczynków, co prowadzi do lepszego zrozumienia znaczenia życia. Daje przez to klucz do mądrości.

Harmonizuje układ trawienny, choroby jelit, pomaga przy zakażeniu krwi, zapaleniu uszu, zapaleniu nerwu kulszowego, łagodzi bóle reumatyczne, nerwobóle, obniża gorączkę, pomaga wychodzić z depresji. Uwalnia od blokad energetycznych. Wzmacnia czakrę podstawy.

KORAL - znaczenie i właściwości

Jest symbolem siły, uspokaja emocje i przywraca harmonię, wnosi w Nasze życie piękno i czystość, pobudza kreatywność, obdarowuje optymizmem. Uznawany za kamień miłości i namiętności. Blednie, gdy osoba nosząca go cierpi na niedokrwistość lub niedożywienie.

Wpływa odżywczo na organizm, wzmacnia siłę i wzrost, wyrównuje pracę serca. Wspomaga przy anemii, chorobach krążenia, dopływu krwi, niepłodności, problemach menstruacyjnych. Oczyszcza i ogrzewa wewnętrznie organizm, wspiera nerki i pęcherz moczowy.

KRYSZTAŁ GÓRSKI - znaczenie i właściwości

Jest kamieniem harmonii i neutralizatorem, pochłania niekorzystne wibracje, niweluje szkodliwe promieniowanie. Wzmacnia intuicje, pomaga w medytacji, relaksacji, oczyszczaniu i wzmacnianiu organizmu. Wspomaga intensywne myślenie i jasność umysłu. Wspomaga leczenie guzów nowotworowych, wad postawy i ciężkich przeziębień. Stosuje się go przy chorobach tarczycy, reumatyzmie, anginie, zaburzeniach żołądkowo – jelitowych, skłonności do krwotoków, bolesnych miesiączkach, zawrotach głowy i zaburzeniach błędnika.

KWARC DYMNY - znaczenie i właściwości

Jako odmiana kryształu górskiego wnosi w Nasze życie na ziemi i w materię najwyższą siłę światła, jaka się w krysztale górskim objawia. Pomaga nam na drodze duchowej realizacji wtedy, gdy jesteśmy jeszcze bardzo przywiązani do materialnych spraw. Wspiera i dodaje odwagi, aby porzucić to, co utrudnia duchowy rozwój i osiągnięcie wewnętrznego spokoju.

Pozwala rozwiązywać najtrudniejsze sprawy życiowe, dodając im światła tak, aby problemy usuwały się z naszej drogi. Pomaga ludziom, którzy z trudem akceptują materialne prawidłowości życia. Pozwala dostrzec nasze fizyczne ciało i o nie zadbać, aby pomagało nam w naszym duchowym wzroście.

Ma szczególne znaczenie dla ludzi bez zasad, przygnębionych lub skłaniających się do ucieczki od spraw doczesnych z powodu niechęci do podjęcia odpowiedzialności i wyzwań, jakie stawia im życie! Usuwa skłonności samobójcze i jest skuteczny w walce z depresją i przygnębieniem.

Ma bardzo pozytywny wpływ na wzmacnianie tkanki łącznej przy infekcjach i nowotworach! Bardzo ciemne kwarce wspomagają przy uzależnieniach szczególnie dla narkomanów, pomaga przejść trudny okres odwykowy. Daje siłę i nadzieje ludziom słabym – uzależnionym.

KWARC RÓŻOWY - znaczenie i właściwości

Jako kamień miłości i piękna, sprzyja budowaniu zaufania, wiary i otwiera serce na wszystko, co piękne, dając łagodność i uwrażliwiając nas na piękno w muzyce i sztuce, poezji, malarstwie. Jest nazywany „kamieniem artystów” ożywia też twórcze myślenie i inspirację. Budzi radość życia i uczucie szczęścia otaczając nas miłością, tkliwością i zrozumieniem. Goi, koi i usuwa rany serca, które powstały na skutek bezwzględności, brutalności, nieprzychylności i ignorancji innych.

Usuwa blokady serca, które utrudniały przepływ miłości i radości życia dając nam spełnienie i zadowolenie. Uczy wybaczania i sobie i innym. Wskazany przy chorobach krwi, krążenia i schorzeniach serca, dolegliwościach wątroby i nerek oraz przy bezpłodności i dolegliwościach podbrzusza. Korzystnie wpływa na nowotwory, negatywne promieniowanie. Ma bardzo silne odtruwające działanie na nerki i wątrobę, dzięki czemu odciąża całą przemianę materii.

KRZEMIEŃ PASIASTY - znaczenie i właściwości

Łączy on siłę wody i ognia, które wspólnie wyzwalają energię pierwotną pozwalającą na odrodzenie chęci życia ułatwiające samowyleczenie organizmu. Uwalnia pierwiastki szczęścia zwane endorfinami, poprzez co jest nazywany kamieniem optymizmu.

Dodaje energii, wzmacnia witalność, usuwa zmęczenie, chroni przed negatywnymi wpływami, wzbudza zaufanie do swoich wyborów, wycisza wewnętrznie, nie pozbawiając energii zewnętrznej. Oczyszcza organizm z zastarzałych toksyn, poprawia wygląd skóry, odmładzając ją.

Zalecany jest również w przypadku zaburzeń hormonalnych, jak i na wszelkie choroby kobiece. Leczy nerki, bóle głowy, mięśni i kości.

LABRADORYT - znaczenie i właściwości

To kamień, który pomaga połączyć się z osobistym przeznaczeniem i odnalezieniem swojej życiowej drogi. Jest kamieniem mocy, który uwalnia ludzi od dręczących myśli, oczyszcza z negatywnej energii w zamian, dając odwagę, jasność umysłu i oryginalność. Pomocny przy zauroczeniach i opętaniach.

Jeśli szukasz swojego powołania, labradoryt pomoże ci je odnaleźć, przywraca pasję i pewność w podejmowaniu decyzji. Pomaga wejść w energię dziecięcego entuzjazmu i pozwala pracować z radością nad danym przedsięwzięciem. Pomaga rozwiązywać poważne problemy.

LAPIS LAZULI - znaczenie i właściwości

W wielu kulturach jest uważany, jako święty kamień, posłaniec Niebios, który przynosi ludziom mądrość, kierując umysł do wnętrza i dając zrozumienie. Lapis lazuli symbolizuje idealizm, ofiarność, uczucia najczystsze i najbardziej bezinteresowne, które ten kamień leczniczy wzbudza. Duszą tego klejnotu jest dobroć, a emanacje jego zwalczają wszelkie zło i ponure myśli. Lapis położony na sercu, koi natychmiast jego niepokoje, przynosi ulgę i odprężenie.

Jest to klejnot cudownie pobudzający optymizm. Położony na czakrę czoła wprowadza w najgłębsze obszary umysłu, z których płynie do nas intuicyjna wiedza i zrozumienie oraz zaufanie do samych siebie Pozwala usunąć negatywne wzorce myślowe, które mogłyby zamknąć dostęp do tych głębi. Lapis lazuli leczy szczególnie z gorączki, epilepsji, bólów głowy i bezsenności, wspomaga krążenie, łagodzi obrzęki, dolegliwości oczu oraz urazów psychicznych (szoków).

Jest to kamień przyjaźni, wzmacnia ducha społecznego, sprzyja harmonii między ludźmi. Dzieciom lękliwym dobrze jest dawać wisiorek z Lapis lazuli dla wzmocnienia ich wiary we własne siły.

LAWA WULKANICZNA - znaczenie i właściwości

Inaczej znana, jako Tektyt powstaje z oparów skalnych powstałych w czasie uderzenia meteorytu lub z zastygniętych law z erupcji wulkanicznej. Powierzchnia tektytu jest nierówna, pęcherzykowata, pobrużdżona. Lawa wpływa na łagodny przepływ energii, który ma uzdrawiający wpływ na ciało, ducha oraz umysł. Lawa wulkaniczna skupia negatywną energię i zamienia na pozytywną.

MARMUR - znaczenie i właściwości

W zależności od zastosowania jest podgrzewany lub schładzany, poprzez te zabiegi uwalnia i przekazuje swą energie i moc. Ciepłe kamienie likwidują napięcia i pozwalają się silnie rozluźnić mięśnie. Zimne pobudzają krążenie oraz działają silnie relaksująco.

NOC KAIRU - znaczenie i właściwości

Określany kamieniem czarnoksiężników jest kwintesencją elegancji i stylu. Kamień ten jest niezwykle wyjątkowy, przez swą tajemniczość-intryguje, jest to onyks, z nałożoną mieniącą się poświatą. Zwalcza astmę, łzawienie oczu, poprawia słuch, zapobiega wypadaniu włosów. Pomaga w do wartościowaniu swojej osoby.

OBSYDIAN - znaczenie i właściwości

Ma łagodne działanie, chroni i mobilizuje do działania, każe mocno stąpać po ziemi. Jest to kamie wzmacniający poczucie własnej wartości, ale również zmuszający do stawiania sobie wymagań. Chroni przed złym wpływem innych, dlatego poleca się go osobom nieśmiałym, o łagodnym usposobieniu i miękkim sercu.

Uaktywnia zdolności parapsychiczne. Leczy dolegliwości związane z układem pokarmowym tj. jelita, żołądek. Wzmacnia męskość, energię przepływu krwi. Pogłębia poczucie kontroli nad swoim życiem.

ONYX - znaczenie i właściwości

Pogłębia poczucie kontroli nad swoim życiem, obdarza takimi cechami jak: determinacja, wytrwałość, odwaga i stanowczość. Daje ludziom siłę.

CO MAJĄ KAMIENIE SZLACHETNE DO BIOREZONANSU I BIOFEEDBACKU?

Kamienie szlachetne od wieków uważane są za źródło energetycznej mocy i równowagi. W połączeniu z nowoczesnymi urządzeniami do biorezonansu, jak SCIO, możesz odkryć głębszą harmonię ciała i umysłu. Zapraszamy Cię do sklepu, który oferuje te innowacyjne urządzenia wykorzystujące energię i rezonans, by wspierać Twoje zdrowie i dobrostan. Przekonaj się, jak kamienie szlachetne i technologia biorezonansu mogą razem tworzyć potężny układ wsparcia dla Twojej energii życiowej. Zachęcamy do odwiedzenia sklepu, gdzie znajdziesz szeroki wybór urządzeń SCIO, które pomogą Ci lepiej zrozumieć swoje ciało i umysł, oraz doświadczyć synergii pomiędzy kamieniami a technologią dla Twojego dobrostanu.

Komentarz do “Uzdrawiająca moc kamieni szlachetnych

  1. *** pisze:

    Jako Noc Kairu umieściliście zdjęcie Szmaragdu Nilu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *