Rozwój duchowy

Ho-oponopono proces uzdrawiania

Ho’oponopono jest prostą metodą uzdrawiania

Dzięki niej możemy uzdrowić każdą cześć swojego ciała emocjonalnego i fizycznego – rozwiązać swoje problemy życiowe, konflikty partnerskie, pozytywnie wpływając na otaczający nas świat.

W 1976 roku proces Ho’oponopono został zaadoptowany i udostępniony nam wszystkim przez Morrnah Namalaku Simeona, która w młodym wieku zyskała zdolność uzdrawiania. Punktem zwrotnym w jej życiu była choroba raka. Wtedy to odnalazła stary opis procesu Ho’oponopono i zastosowała na sobie a następnie dostosowała do potrzeb współczesnych. Stworzyła program, który w prosty sposób pozwala na oczyszczenie duchowe, mentalne i fizyczne, w celu uwolnienia się od stresu i osiągnięcia lepszego zdrowia i samopoczucia, fizycznego jak i psychicznego.

W wielu kulturach polinezyjskich wierzono, że ludzkie błędy i pomyłki (nazywane hara lub hala) powodowały choroby. Niektórzy sądzili, że błędy wywoływały gniew bogów, inni natomiast uważali, że przyciągały one nieprzyjaznych bogów. Tym niemniej wciąż wielu wierzyło, że poczucie winy spowodowane błędami sprawiało, że byli chorzy.

„Jeśli gniewasz się przez dwa czy trzy dni, wywołujesz w ten sposób chorobę” – powiedział jeden z miejscowych ludzi. Wielu wyspiarzy, włączając Hawajczyków wierzy, że winy ojca spadną na jego dzieci. Jeśli dziecko jest chore, rodzice są wówczas podejrzewani o kłótnię bądź jakieś wykroczenie. Społeczne problemy mogą zaś doprowadzić do wyjałowienia ziemi i innych katastrofy. Harmonia zostaje przywrócona tylko poprzez przyznanie się do błędu i przeprosiny.

Ho’oponopono jest procesem oczyszczającym nieharmonijne zdarzenia i wprowadzającym boski porządek

Dosłownie oznacza „poprawić”, „naprawić”. To jest proces, w którym oczyszczamy i uwalniamy negatywne emocje związane ze wspomnieniami i wydarzeniami z przeszłości.

Podstawowe zasady Ho’oponopono:

  1. Wszystko jest energią i wszystko jest ze sobą połączone.
  2. Istnieje Boska Moc, która przenika wszystko.
  3.  Ty ponosisz stuprocentową odpowiedzialność za siebie i twoje otoczenie.
  4. Pokój i przyjaźń rodzą się w tobie.
  5. Pełna harmonia prowadzi do uzdrowienia, pokoju i szczęścia.

Ho’oponopono opiera się na teorii, że wszyscy ludzie i żywe istoty, są w jakiś sposób ze sobą połączone, na bardzo wysokich duchowych poziomach.

Wszystko jest energią i wibruje. Każda wibracja ma swoją częstotliwość, a ta ma swój, tylko dla siebie charakterystyczny dźwięk. Ponieważ wszystko jest ze sobą energetycznie połączone, oddziałuje na siebie nawzajem.

Podstawową zasadą towarzyszącą Ho’oponopono jest zrozumienie siebie i danie innym zrozumienia, otrzymanie miłości i danie innym miłości, stworzenie harmonijnej komunikacji międzyludzkiej, wspólne uczenie się i poznawanie. Przekazuje nam najwyższe wartości, takie jak miłość, przebaczenie, akceptację, tolerancję. Wszystko to jest dużym wyzwaniem dla nas. Trzeba się przełamać, rozwijać i wyrosnąć ze swojego własnego ego

W momencie, kiedy chcesz oczyścić umysł z jakiegoś problemu, można powtarzać następujące zdania:

Kocham Cię.

Proszę wybacz mi.

Jest mi bardzo przykro.

Dziękuję.

Lub

Przebaczam tobie.

Przebaczam sobie.

Jest mi bardzo przykro.

Kocham siebie.

Kocham ciebie.

Dziękuję.

Fragmenty z książki Krystyny Kwieciński Ho’oponopono Siła Tworzenia”

Mistyczna nauka Ho”oponopono w Twojej codzienności:

Uzdrawianie własnego życia i otaczającego świata

Oczyszczanie umysłu z toksyn i traum

Akceptacja pełnej odpowiedzialności

Wypełnianie całej istoty Miłością i Wybaczaniem

Jesteś przyczyną, skutkiem i celem wszystkiego. Uzdrawiając siebie, naprawiasz całą rzeczywistość. A im jesteś doskonalszy, tym doskonalszy jest świat.

Ho”oponopono jest starożytną wiedzą pochodzącą wprost z Hawajów — tajemniczych rajskich wysp. Słowo to oznacza „poprawiać”, „naprawiać błąd”, „postępować słusznie”. Podstawą Ho”oponopono jest akceptacja faktu, że stanowimy sumę przeszłych myśli, czynów i decyzji, które ukształtowały nasze obecne życie. Cały ten egzotyczny proces polega na oczyszczeniu negatywnych myśli i wspomnień poprzez miłość i przebaczanie.

To Ty tworzysz swoją rzeczywistość. Twój umysł i reakcja wszechświata na wysyłaną energię są odpowiedzialne za to, kim teraz jesteś, co robisz, ile zarabiasz i z kim dzielisz życie. Wykreowałeś to wszystko zupełnie nieświadomie. Sprawdź, jak bardzo zmieni się świat, kiedy zaczniesz kontrolować swoje myśli i wprowadzać je na właściwy tor!

Starasz się ze wszystkich sił, a mimo to wciąż nie możesz osiągnąć sukcesu zawodowego, a Twoje życie osobiste wypełnia pustka? Być może problem tkwi w Tobie? Ograniczenia, które hamują realizację Twoich celów, pochodzą od Ciebie, a nie z zewnątrz. Zaktualizowana na potrzeby dzisiejszych czasów metoda Ho”oponopono pomaga usunąć mentalne przeszkody i wyswobodzić umysł, otwierając w ten sposób drogę do nowych, zaskakujących pomysłów.

Powiedzieć, że działa, to za mało — ta metoda czyni cuda.

Wyobraź sobie, że zupełnie oczyszczasz swój umysł i zaczynasz wszystko od nowa, bez uprzedzeń i przyjętych z góry założeń. Każdy Twój dzień staje się cudem. Wyobraź sobie, że wszystko jest możliwe. Prawda jest taka, że rzeczywiście wszystko jest możliwe, jeśli tylko pozbędziesz się blokad ograniczających Twój umysł. Ta książka to klucz, który otwiera drzwi do nowego wszechświata możliwości i spełnienia — do strefy zerowych ograniczeń.

„Zero ograniczeń. Sekret osiągnięcia bogactwa, zdrowia i harmonii ze światem”

Autorzy: Joe Vitale , Ihaleakala Hew Len Ph.D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *