Rozwój duchowy

Recenzja 'Wzrastanie Boga w człowieku’

Recenzja-Wzrastanie-Boga-w-czlowieku-1

Recenzja pisma 'Nieznany Świat' na temat książki 'Wzrastanie Boga w człowieku'

Poniżej zamieszczamy recenzję na temat książki „Wzrastanie Boga w człowieku”, która ukazała się w lekturach „Nieznanego Świata” w dziale Rekomendacje Miesiąca. Książka znalazła się również na pierwszym miejscu bestsellerów Nieznanego Świata! Jest dostępna w naszym sklepie (końcówka wydania, ostatnie sztuki.)

WZRASTANIE BOGA W CZŁOWIEKU, Ekspander.
Wydawca: Fundacja „Świadomość Ziemi”, Wrocław 2015

Recenzja czasopisma Nieznany Świat

Recenzja-'Wzrastanie-Boga-w-człowieku'

„Z autorem tej książki zamieściliśmy w numerze noworocznym, na prawach materiału promocyjnego, obszerną rozmowę, nie wiedząc, kto kryje się pod duchowym imieniem Ekspander. Wie to tylko szef Fundacji „Świadomość Ziemi”, jeden z najaktywniejszych i najciekawszych w Polsce ludzi w obszarze duchowości, Mariusz Brzoskowski. My możemy jedynie domyślać się, z kim przeprowadził wywiad dotyczący zawartości sygnalizowanego tomu, mówiącego m.in. o 33 prawach uniwersalnych, przekazach duchowych, afirmacjach Jam Jest i tzw. błogosławieństwach. Generalnie mamy tu do czynienia z przewodnikiem po naturze człowieka i Boga, niemającym jednak nic wspólnego z religijną dogmatyką.

Mamy tu do czynienia z przewodnikiem po naturze człowieka i Boga

Chodzi raczej o rozważania filozoficzne wsparte różnorakimi duchowymi ćwiczeniami i praktykami, przy czym – uwaga! – Wzrastanie Boga w człowieku od początku w naszej księgarni bardzo dobrze się sprzedaje. Sprzyja temu wyjątkowo atrakcyjna cena dzieła (tylko 40 zł za 620 stron tomu) i jego przystępny język, za pomocą którego prezentowany jest – przy całej umowności użytego tu określenia – Boski Plan.

Nieznany Świat recenzja

Jego podstawą, jak czytamy, jest miłość, o czym często zapominają skonfliktowane ze sobą religie, które wykorzystując niejednokrotnie, „instrument ciemności”,  jakim jest strach, narzucają swym wyznawcom obowiązujący model życia, stwarzając przy tym różnego rodzaju bariery przeciwko integrowaniu się wszystkich dzieci tego samego Boga. Tymczasem istotą rozwoju duchowego jest właśnie wzrastanie Boga w człowieku, co umożliwia znajomość uniwersalnych Praw Wszechświata – od praw serca, umysłu i wolności poprzez prawa miłości, karmy (siewu i zbioru) oraz synchroniczności, po przyjaźni i jedności – to tylko przykładowe spośród tych, o jakich jest mowa w sygnalizowanej tu, pod pewnymi względami bezprecedensowej i wielowątkowej książce, w której sam wykaz źródeł liczy niemal 30 stron.

Więc jeszcze tylko na końcu ważna myśl zaczerpnięta z rozdziału Wewnętrzna droga rozwoju duchowego. Wkroczenie na nią – jak mówi tajemniczy Ekspander – jest z reguły pozytywną odpowiedzią na impuls duszy, która ponagla człowieka, aby zmienił swoje życie, dokonał przewartościowania celów, do jakich dąży, przestrzegał praw wszechświata. Na te wołania duszy (…) nie powinien być głuchy.”

Fragment książki w formacie pdf można bezpłatnie pobrać TUTAJ.

Książka dostepna jest w naszym sklepie (końcówka wydania, ostatnie sztuki.)

Książka 'Wzrastanie Boga w Człowieku' jest dostępna w sklepie

Powiązane posty

Komentarze do “Recenzja 'Wzrastanie Boga w człowieku’

  1. Agata pisze:

    Nie znałam tej książki, a brzmi bardzo interesująco. Dziękuję za polecenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *