Pomoc Dzieciom

Wspomagamy budowę sierocińca w Ugandzie

Wspomagamy-budowe-sierocinca-w-Ugandzie

Wspomagamy budowę sierocińca w Ugandzie

Jak już wcześniej informowaliśmy, Fundacja „Świadomość Ziemi” poza stałym sponsorowaniem utrzymania siedmiorga ugandyjskich dzieci w Lione’s Hart Pre-School nad jeziorem Bunyonyi (210 usd. miesięcznie), zebrane nadwyżki pieniężne przekazuje na inwestycje.

Crystal zdecydowała, że na obecny czas najważniejsza jest budowa sierocińca, gdzie będzie mogła przyjąć więcej dzieci pod opiekę. Oto krótka historia jak powstają cegły na tę budowę (na podstawie emaila z  30.06.2010 r. i 9.07.2010 r.):

„Błogosławieństwa dla przyjaciół z Polski: Budujemy sierociniec z cegieł, które sami przygotowujemy. Samodzielny wyrób jest bardziej ekonomiczny dla nas. 

JAK ROBI SIĘ CEGŁY? 

Każda cegła przygotowywana jest z dużą uwagą oraz nakładem sił i czasu. Po pierwsze, proces ten potrzebuje dużo ludzkiej siły, aby wykopać odpowiednią glebę do stosowania w budownictwie. Potem trzeba dużo wody, którą musimy czerpać z jeziora, a to co oznacza dla nas częste schodzenie i wchodzenie z ciężkimi karnistrami na nasze wzgórze (od M.B. – różnica poziomu pomiędzy szkołą, gdzie budowany jest sierociniec, a jeziorem to około 500m; samo zejście zajmuje około 30 minut, a wejście z karnistrem pewnie z 40 minut). Następnie gleba i woda jest mieszana (gołymi stopami). Potem umieszcza się tą mieszankę w specjalnych formach do wyrobu cegieł i ostrożnie umieszcza na słońcu do wyschnięcia, co trwa kilka tygodni. Gdy jest już zrobiona większa ilość cegieł, to trzeba je wypalić. Ten proces palenia trwa kilka dni. Cegły muszą być palone dzień i noc, co oznacza, że trzeba mieć odpowiedni zespół ludzi, którzy będą pilnować i dokładać do ognia przez 24 godziny na dobę. Gdy cegły są już gotowe, wypalone, to trzeba je przenieść na miejsce budowy.  Jesteśmy już na drugiej rundzie wypalania cegieł, których zrobiliśmy już kilka tysięcy. Chciałam podziękować za wysyłanie funduszy i poinformować, że je otrzymaliśmy. Jeszcze raz dziękujemy za waszą pomoc i miłość. Pokój i Miłość,
Crystal”

Kochani! Z naszej strony dziękujemy wszystkim darczyńcom z całego serca.
Fundacja „Świadomość Ziemi”

Czy strona była dla Ciebie pomocna?

0 / 5 Ilość głosów: 0

Ocena strony:

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *