Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i umieszczanie na Twoim urządzeniu końcowym.X

CUDOWNY ZNAK
NOWYCH CZASóW

opis, przykłady działania

"Wzrastanie Boga w Człowieku" - Mariusz Brzoskowski - 25.02.2016

MENU
TERAZ ZBIERAMY NA STUDIO KOMPUTEROWE - budowę pomieszczeń, zakup sprzętu

O Od 2009 roku Fundacja „Świadomość Ziemi” wspiera sierociniec “Loving hearts helping hands” („Kochające serca, pomocne ręce”) w Ugandzie, który opiekuje się 170 bezdomnymi, osieroconymi dziećmi. Na stale sponsorujemy 7 dzieci (w 100% pokrywamy koszt ich utrzymania, edukacji i wyżywienia). Gorąco zachęcamy do przekazania kilku, kilkudziesieciu złotych na ten cel. W Ugandzie 10 zł wystarcza na dzienne wyżywienie, edukację i zapewnienie dachu nad głową jednemu dziecku. Wpłaty na konto Fundacji „Świadomość Ziemi” z dopiskiem– „Na dzień dziecka – dzieciom Ugandy”.Nr konta: 34 1090 1102 0000 0001 0346 6287.  

więcej o naszej pomocy tutaj 

Dołącz do nas na Facebooku!
Lokalizacja - kontakt

Fundacja "Świadomosć Ziemi"
z siedzibą w Gdyni 
Adres kontaktowy:
05-500 Piaseczno k.Warszawy
ul. Hemara 2
UWAGA:
godziny pracy biura są ruchome!
Zadzwoń i sprawdź:
tel. 509-905-498

Deklaracja Wolności

Deklaracja Wolności została zainspirowana 27 marca 2013r. przez Mistrza Saint Germain (za pośrednictwem naszej znajomej o duchowym imieniu Arameya), który składa w nasze ręce projekt możliwy do zrealizowania w Nowej Złotej Erze Ziemi. Deklaracja Wolności jest jedną z trzech części Manifestu Duchowego, który wraz z Inwokacją i Programem tworzą całość dokumentu, mającego zainspirować Ludzi Nowej Ery do działania, poprzez wprowadzanie w czyn światłych idei, przekazanych przez Wzniesionych Mistrzów i Istoty Światła Miłości. 

Link do Deklaracji Wolności 

STATYSTYKI

Od 04-2006 odwiedziło nas:
6 490 208 gości.

 

Aktualnie na stronie przebywa
2 gość/-ci.

Oczyszczanie organizmu - Michał Tombak

OCZYSZCZANIE ORGANIZMU

Organizm każdego człowieka posiada siedem systemów oczyszczania ze śluzówki, substancji smolistych i innych „brudów", które niszczą nasze zdrowie. Są nimi:

- jelito grube,

-  wątroba,

-  nerki,

- tkanka tłuszczowa,

- mięśnie i ścięgna,

- nos, uszy oraz oczy,

- płuca i skóra

Jeśli jeden z systemów nie spełnia swojej funkcji, to z pomocą przychodzi drugi. Np. jeśli jelito grube i wątroba nie są w stanie spełniać funkcji oczyszczania, to włączają się systemy oczyszczania poprzez nos, oczy, skórę i płuca.

Przy tym na skórze pojawia się wysypka, egzemy lub inne alergie, pojawia się katar.

Można wówczas zakrapiać nos, robić okłady na oczy, smarować skórę maścią, ale to wszystko jest tylko walką ze skutkiem. Jest ona długa, uciążliwa, kosztowna i daje mało zauważalne efekty.

Spróbujemy prześledzić jak w większości przypadków wyglądają nasze systemy oczyszczania. Układ pokarmowy jest tak zanieczyszczony, że nie wiadomo, czy z jelita grubego do krwi przenika więcej brudów czy pożytecznych substancji.

Wątroba i woreczek żółciowy do takiego stopnia „zapchane" są kamieniami, rurkami cholesterolowymi, czarnozieloną żółcią, że nie ma mowy o jakimkolwiek oczyszczaniu krwi z substancji trujących.

Nerki nie są w stanie spełniać swoich funkcji, ponieważ są „nafaszerowane" kamieniami i piaskiem.

Pokrycie stawów i kości warstwą soli powoduje ból przy każdym zgięciu szyi, ręki, kolana. Dochodzi do tego, że słyszymy wyraźne chrupanie układu kostnego.

Czy tak zanieczyszczony organizm może być zdrowy?

Żeby pozbyć się prawdziwej przyczyny wielu chorób, trzeba w pierwszej kolejności „wyprowadzić" z organizmu wszystko to, co jak na wysypisku gromadziło się przez lata.

W tym celu należy przeprowadzić całkowite oczyszczenie organizmu lub mówiąc prościej „generalne sprzątanie" wszystkich systemów oczyszczających.

Całkowite oczyszczenie organizmu jest nam nie tylko potrzebne, jest nam życiowo niezbędne, dlatego że tylko czysty organizm, wolny od „wewnętrznego brudu", może funkcjonować harmonijnie i właściwie. Każdy etap oczyszczania będzie dawał odczuwalne wyniki. Po oczyszczeniu jelita grubego - przestaną Państwa dręczyć wzdęcia brzucha, zaparcia, zgaga; po oczyszczeniu wątroby poprawia się trawienie, pamięć, pojawia się blask w oczach, połysk włosów, będziecie Państwo wyglądać młodziej i bardziej świeżo, nie będziecie się męczyć, pojawi się energia i siły; oczyszczenie nerek powoduje zanik worków pod oczami, normalizuje się ciśnienie i zanikają różne bóle w dolnej części brzucha (przyczyny których do tej pory nie udało się ustalić); oczyszczenie stawów spowoduje rozpuszczenie znajdujących się w nich soli i jeśli nie były one (stawy) sprawne ruchowo i bolały, szczególnie przy zmianie pogody, to teraz będą sprawne i elastyczne; oczyszczenie limfy i naczyń krwionośnych obroni Państwa przed infekcjami, zawałem, wylewem, żylakami i wieloma dolegliwościami, które czynią czasem nasze życie nie do wytrzymania.

Mieszkanie po remoncie wygląda zupełnie inaczej, wypraną rzecz przyjemnie ubrać, polakierowany samochód cieszy nasze oko, ale wszystkiego tego nie da się porównać do odczuć, które się pojawią po pełnym oczyszczeniu organizmu. Jeżeli zdecydujecie się na ten krok, zapewniam Państwa - staniecie się zupełnie innymi ludźmi.

Wewnętrzna higiena ciała

O higienie zewnętrznej każdy wie z dzieciństwa, natomiast o higienie wewnętrznej wiemy niewiele, podczas gdy stan naszych wewnętrznych organów określa nasz wygląd zewnętrzny.

Mało kto wie, że u dorosłej osoby w jelicie grubym znajduje się od 8 do 15 kg kamieni kałowych, które człowiek nosi przez całe życie. Przeważnie po 40 roku życia jelito grube jest tak zapełnione kamieniami, że wypiera ze swoich miejsc inne organy, utrudniając pracę wątrobie, nerkom i płucom. To jest właśnie istotna przyczyna większości chorób. Spróbujmy wyjaśnić, na czym to polega.

Jelito grube jest dla nas jak doniczka dla roślin, a strawiony pokarm gra rolę dobrze nawiezionej gleby. Człowiek - to drzewo. Ścianki jelita grubego są pokryte korzonkami, które podobnie jak korzenie rośliny, wsysają do krwi pożyteczne substancje. Każda grupa korzonków odżywia odpowiedni organ. Zbyteczne pozostałości są wydalane. To jest zrozumiałe. A co się dzieje z niestrawioną bryłką?

Podczas następnego posiłku dokleja się do niej jeszcze jedna, potem jeszcze... Niestrawiony pokarm przylepia się do ścianek jelita grubego. Człowiek nosi ich aż po kilka kilogramów.

A co się dzieje z tymi produktami „przechowywanymi" przez wiele lat w temperaturze powyżej 36°C, nietrudno sobie wyobrazić. Funkcjonujący nadal pod warstwą „brudów" układ wchłaniający jelita grubego dostarcza do ciała toksyny, substancje rakotwórcze, produkty gnicia. To się rozumie samo przez się, że z tych substancji nie zbuduje się nowych komórek. Rozchodzą się one z krwią po całym organizmie, stopniowo osiadając na ściankach naczyń krwionośnych, w stawach.

Z powyższego jasno wynika, że w człowieku nie może być chory tylko jeden organ. Chory jest cały organizm. Po prostu jakiś organ odmawia posłuszeństwa jako pierwszy i leczyć go nie ma sensu. Bowiem gdy medycyna leczy jakąś konkretną chorobę, to tak naprawdę likwiduje skutek ogólnej choroby, czyli zanieczyszczenia całego organizmu.

Tymczasem główny sprawca chorób pozostaje i jest gotowy w każdej chwili ujawnić się w każdej części ciała. Przecież z zanieczyszczonego jelita grubego stale przedostają się do organizmu szkodliwe substancje. Takie jelita są źródłem ogólnego zatrucia.

Stale rosnące zasoby kamieni kałowych zmieniają się w zwały. Ogromny nieruchomy worek z odpadami wypiera z właściwego miejsca organy wewnętrzne, uciska przeponę - główny mięsień oddechowy, wyłącza ją z procesu oddychania, znacznie zmniejszając objętość płuc. Wypierana jest ze swego miejsca wątroba, podpierane są nerki, zmniejsza się ruchliwość jelita cienkiego, u mężczyzn zaciskany jest układ moczowo-płciowy.

Szczególnie cierpi dolna część odbytu: przeciążone żyły uwypuklają się, tworząc krwawe guzy. Niezliczone są objawy i uszkodzenia organów, nieprzewidywalna jest diagnostyka chorób powstałych z powodu stale zanieczyszczonego jelita grubego. Ale szczytem wszystkiego jest niedrożność w ostatnim stadium raka, kiedy zatyka się wąski kanał i człowiek skazany jest na śmierć z powodu zatrucia organizmu.

Oczyszczanie jelita grubego

Temat lewatywy chciałbym omówić dokładniej, gdyż jest to jeden z najbardziej skutecznych (w warunkach domowych) sposobów oczyszczania organizmu z toksyn.

Niektórzy specjaliści ostrzegają, że przemywanie jelita grubego prowadzi do zniszczenia zdrowej mikroflory. Nie mogę się z tym zgodzić. Przy trybie życia, jaki prowadzimy, ilości przyjmowanych leków, znalezienie człowieka ze zdrową mikroflorą jest praktycznie niemożliwe. Myślę, że nie pomylę się jeżeli powiem, że 90% społeczeństwa ma zwyrodniały układ pokarmowy i naruszoną mikroflorę. Znany na

całym świecie amerykański lekarz Walker (żył 106 lat), który przez 50 lat używał lewatywy w leczeniu różnych chorób, mawiał: „Nie ma prostszego i bardziej skutecznego środka oczyszczającego człowieka od wewnętrznych »brudów « niż lewatywa. A osoby, które są jej przeciwne, właśnie potrzebują lewatywy najbardziej." Nasi starożytni przodkowie używali lewatywy w celu utrzymania higieny wewnętrznej

swojego ciała. W manuskrypcie „Ewangelia Świata Jezusa Chrystusa" według św. Jana uzdrawiacz tak zwraca się do chorych: „Synowie człowieczy, wy zapomnieliście, czyimi jesteście dziećmi. Waszą matką jest Ziemia. I wszyscy, którzy żyją na Ziemi muszą żyć według praw natury. Zdrowie - to naturalny stan człowieka.

Choroba - to odpowiedź Natury na nierozumne zachowanie człowieka. Żeby stanąć na drodze zdrowia, poproście Matkę-Ziermę, trzech sprzymierzeńców.

Anioła-Wodę, Anioła-Powietrze, Amoła-Swiatło. Jako pierwszy przyjdzie z pomocą Anioł-Woda.

Znajdźcie dużą dynię z wydrążoną łodygą o wzroście człowieka, oczyśćcie ją wewnątrz, napełnijcie wodą z rzeki ogrzanej Słońcem. Powieście dynię na drzewie, a chylcie głowę nisko do ziemi. Módlcie się do Matki-Ziemi, zęby wybawiła was od grzechów, które popełniliście z obżarstwa.

Kiedy woda, opłukawszy jelita, z was wyjdzie, zobaczycie na własne oczy, poczujecie własnym nosem, będziecie mogli spróbować własnymi palcami, jakie ohydne kamienie nosiliście w sobie. Jak może być wasze ciało zdrowym, a rozum nieotumanionym? I tak postępujcie cały tydzień, powstrzymując się przed sytym jadłem. Dopiero wtedy poznacie, jakie to jest szczęście zyc iv czystym ciele. I wyciągnijcie jeden, jedynie możliwy dla człowieka rozumnego wniosek: człowiek, omywający siebie tylko z zewnątrz jest podobny do grobowca, wypełnionego cuchnącymi kamieniami i przyozdobionego drogimi szatami."

Praktyka świadczy o tym, że bynajmniej me każdy człowiek z samozaparciem i gotowością zaczyna stosować te zabiegi. Dlatego też należy głęboko uświadomić sobie, że tylko w ten sposób będziecie Państwo mogli pozbyć się „brudów", zgromadzonych w jelicie grubym. Dla wielu osób zabieg ten, nie wiedzieć czemu, wydaje się wstrętny, chociaż nie odczuwają żadnego wstrętu, nosząc w sobie kilka

kilogramów gnijących kamieni kałowych, woń których jest nieporównywalna z żadną zawartością ścieków kanalizacyjnych.

Inni natomiast rezygnują z zabiegów, ponieważ trzeba je rzeczywiście wykonywać na kolanach, a pozycję tę przyjmować im niewygodnie lub trudno, albo też nie mają gdzie. Jeszcze inni boją się, że mogłyby im popękać szwy po przebytych operacjach...Wymówki znajdują się różne.

I dopiero pod groźbą noża chirurga lub jeszcze gorzej - śmierci, człowiek szybko zgadza się doprowadzić się do porządku.

Nawiasem mówiąc, są i tacy, którzy z gotowością i bez problemów godzą się na przemywanie, zwane lewatywą.

Praktyka świadczy o tym, że każdy kto weźmie się za higienę wewnętrzną, doprowadza zabiegi do końca i w ten sposób poprawia swoje samopoczucie.

Dlatego też, zanim przejdę do istoty sprawy, proszę zapamiętać i wziąć sobie do serca dwie zasady. Po pierwsze, wyrobić w sobie świadome pragnienie bezlitosnego pozbycia się złogów, które są przyczyną chorób. Po drugie, ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń, aby niechcący nie zaszkodzić sobie i aby osiągnąć większą korzyść.

Oczyszczenie kefirem

Pierwszy dzień: wypić 2,5 litra kefiru w 6 dozach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa (nie spożywać żadnych posiłków).

Drugi dzień: wypić 1,5 do 2 litrów soku z jabłek w 6 dozach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa.

Sok powinien być świeżo przygotowany, jabłka powinny być słodkie (nie spożywać żadnych posiłków).

Trzeci dzień: w ciągu dnia jeść tylko sałatki z gotowanych warzyw (buraki, marchew, ziemniaki, można dodać kiszone ogórki, kiszoną kapustę, cebulę, olej roślinny, wraz z sucharkami z czarnego pieczywa). Stosować dwa razy w miesiącu.

Oczyszczanie suszonymi owocami

Śliwki suszone 400 g, daktyle 200 g, morele 200 g, figi 200 g -wszystko to zemleć w maszynce do mięsa. Do otrzymanej masy dodać 200 g miodu i wszystko razem wymieszać.

Przechowywać w szklanym naczyniu w lodówce. Spożywać wieczorem przed snem po 1 stołowej łyżce.

Kurację należy stosować raz na trzy miesiące.

Oczyszczanie warzywami i owocami

1. Pić po 1/2 szklanki soku z kapusty kwaszonej 3 razy dziennie. Stosować przez 14 dni.

2. Dwie pomarańcze obrać ze skórki na 1-2 milimetry, tak aby na owocach pozostał biały miąższ. Razem z białym miąższem jeść pomarańcze rano i wieczorem. Stosować przez 14 dni.

3. Dziesięć suszonych śliwek wieczorem zalać wrzątkiem, odstawić na noc. Rano na czczo wypić wodę, śliwki zjeść. Następnie znowu zaparzyć 10 suszonych śliwek. Odstawić do wieczora. Wieczorem, przed snem wodę wypić, śliwki zjeść. Kurację stosować przez 10 dni.

Aby uniknąć wszelkich trudności, wielki naturopata Paul Berg w celu oczyszczenia jelita grubego i w ogóle jelit, proponował raz w tygodniu głodówkę po 36-48 godzin. W tym

czasie kamienie kałowe, które zalepiają korzonki, lekko rozmiękają i jeżeli po głodówce zje się sałatkę z surowej kapusty z marchewką, to ona jak miotła wymiecie te „brudy".

W odróżnieniu od Paula Berga nie mogę polecać tego sposobu, ponieważ głód nie jest stanem naturalnym dla człowieka i, co więcej, głód potężnie stymuluje wchłaniające funkcje żołądka i nieprzepłukanych jelit, więc zamiast czystych i pożytecznych substancji do krwi dostają się wszystkie te nieczystości. Właśnie z tego powodu wiele osób stosując głodówkę odczuwa bóle głowy, zmęczenie itp. Wielu chorych, panicznie usiłując uwolnić się od konieczności lewatyw, gotowych jest przyjmować leki przeczyszczające.

Kategorycznie to odradzam. Środek przeczyszczający odwadnia organizm, zabierając z jelit wilgoć, która jest przeznaczona do zupełnie innych celów. Na dodatek ta wilgoć, przechodząc przez przewód pokarmowy w rezultacie wcale nie przepłukuje jelita grubego, a tylko wychodzi z niego normalną drogą, ominąwszy złogi kamieni.

Również nie zalecam stosowania środków przeczyszczających przy zaparciach, nawiasem mówiąc, z tych samych przyczyn. Środek przeczyszczający nie uratuje przed zaparciem i nie wybawi od nieczystości. Zaś zwyczajne przepłukiwanie przy pomocy irygatora przywraca i normalizuje pracę jelita grubego i ten kto przeszedł fazę przepłukiwań, nie cierpi na zaparcia.

Wszystkie zabiegi zdrowotne należy wykonywać w określonej kolejności. Inaczej można nie osiągnąć oczekiwanych rezultatów. Pierwszy krok do zdrowia, to właśnie ten, z którym się Państwo zapoznali. Jeżeli go nie zrobicie - dalszej drogi nie ma. Mało tego: jeśli z niego zrezygnujecie i weźmiecie się od razu za wykonywanie kolejnych zabiegów, nie osiągniecie oczekiwanych rezultatów.

Aby było to zrozumiałe, uchylę rąbka tajemnicy dotyczącej następnego sekretu zdrowia: najlepszy wynik osiąga się przy jednoczesnym przestrzeganiu zasad higieny wewnętrznej i rozumnym odżywianiu. Wtedy jesteście Państwo całkowicie zabezpieczeni przed jakimikolwiek chorobami.

Ale sama tylko higiena wewnętrzna nie uchroni was przed potężnymi stratami energii na strawienie nieprawidłowo zjedzonego pożywienia. A samo tylko sensowne odżywianie nie obroni przed przedostawaniem się do organizmu, do krwi straszliwego koktailu szkodliwych substancji.

Jeszcze gorzej: wybór tylko racjonalnego pożywienia stymuluje wchłanianie szkodliwych substancji z nieprzepłukanych jelit, a samo oczyszczenie jelit będzie powodowało straty energii na strawienie niewłaściwego pokarmu.

Wyjście jest jedno: trzeba zaakceptować cały kompleks proponowanych metod.

Po przeprowadzeniu cyklu oczyszczenia jelita grubego należy się nauczyć prawidłowo spożywać pokarm (patrz tabela nr 2 lub nr 3)

 

Oczyszczanie jelit - odtwarzanie normalnej flory bakteryjnej

Częste przyjmowanie lekarstw (szczególnie antybiotyków), spożywanie słodyczy, ciasta drożdżowego, mleka, a także nieprawidłowe łączenie produktów w potrawach sprzyja zagnieżdżeniu się w przewodzie pokarmowym obcych mikroorganizmów - bakterii, grzybów, drożdży. Te pasożyty wdzierają się do śluzówki dróg pokarmowych, żywią się naszą krwią i wydalają „w nas" trujące produkty fizjologiczne - toksyny. Toksyny te są przyczyną bólów głowy, różnego rodzaju alergii, szybkiego męczenia się, angin, przeziębień, katarów, częstych zapaleń oczu, pęcherza moczowego, nerek, silnych bólów brzucha, żołądka, wątroby, nerek itd. Jednym słowem działalność tych bakterii w naszym organizmie czasem bywa zupełnie nieprzewidywalna.

Niszcząc zdrową mikroflorę, bakterie chorobotwórcze powodują dysbaktenozę, na którą cierpi, według danych specjalistów, do 80% populacji, niezależnie od wieku. W walce z chorobotwórczymi „pasożytami" najbardziej skuteczny jest czosnek.

Przez dwa tygodnie należy zjadać po 1 ząbku czosnku wieczorem, dwie godziny po kolacji. Sygnałem wyzdrowienia będzie nieodczuwanie ociężałości lub wzdęcia brzucha (powiększenie żołądka) po spożyciu pokarmu. Czosnek należy jeść bez chleba, dobrze przeżuwać. W czasie jedzenia czosnku w jamie ustnej, przełyku i w żołądku pojawia się silne pieczenie. Trzeba pocierpieć, ponieważ sok czosnku, „zabijając" bakten.; chorobotwórcze, wchłania się w pojawiające się ranki, gdzie gnieździły się pasożyty.

W czasie spożywania czosnku może się wzmóc bicie serca u osób z zaburzeniami układu krwionośnego - to naturalna reakcja, ponieważ czosnek to jedyny produkt zawierający rozpuszczony german, a ten pierwiastek wspaniale regeneruje i oczyszcza naczynia krwionośne. Tak więc chwilowe „niewygody" podczas jedzenia czosnku trzeba przecierpieć.

Zapewniam Państwa, że zdrowie jest tego warte. Po zjedzeniu czosnku można przepłukać usta, umyć zęby i przed snem zjeść jabłko lub wypić herbatę z cytryną i miodem.

Zapach czosnku zupełnie zanika, jeśli pozuje się skórkę cytryny, pomarańczy lub drobno posiekaną natkę pietruszki. Jeśli Państwo nie jesteście w stanie spożywać czosnek według opisanej wyżej metody, można ząbek przekroić na pół i połknąć jak tabletkę.

Oczyszczanie wątroby

Przy oczyszczaniu wątroby czyścimy także pęcherzyk żółciowy i trzustkę.

Wątroba to jeden z najważniejszych organów naszego ciała. To „laboratorium chemiczne", od którego pracy zależy stan serca, układu krwionośnego, organów trawiennych, nerek, mózgu, układu limfatycznego i w końcu naszej psychiki. U większości osób, które przyzwyczaiły się  do spożywania mieszanych produktów, już w wieku 5 lat wątroba jest częściowo wypełniona kamieniami, „korkami" cholesterolu, „łuskami" bilirubiny (pozostałości czerwonych krwinek, które obumarły i z różnych przyczyn nie zostały wydalone z organizmu).

Obecnie istnieje wiele preparatów, które mogą poprawić funkcjonowanie wątroby, ale żaden preparat nie daje takich odczuwalnych efektów jak zabieg jej oczyszczenia.

Ludzie, którzy przez kilkadziesiąt lat cierpieli na kamienie w pęcherzyku żółciowym i powinni byli przejść operację, po oczyszczeniu wątroby pozbyli się kamieni raz na zawsze. Operacja nie była potrzebna.

Dość często wątroba może niszcząco wpływać na serce.

Pozwolę sobie przytoczyć przykład z mojej praktyki naturalnego uzdrawiania. Kobieta w wieku 36 lat, z chorobą serca, blada, chuda, miała trudności z oddychaniem, nie mogła chodzić. Lekarze zaproponowali jej operację: usunięcie części aorty i zastąpienie jej naczyniem biodrowym, przy czym uprzedzili ją, że procent pomyślnej operacji jest nieduży 30-40%. Kobieta zgłosiła się do naszego centrum z prośbą o pomoc. Po biodiagnostyce stwierdziliśmy u niej silnie zanieczyszczoną wątrobę. I jaki sens miałaby ta operacja?

Przecież w jej naczyniach płynie gęsta, kwaśna, „brudna" krew. Nawet jeśli operacja przebiegnie pomyślnie, to za 5-7 lat będzie to samo. Przeszczep naczyń to tylko walka ze skutkiem, a przyczyna leży w jakości krwi. Jeśli krew się oczyści, oczyści cały system, przez który płynie. Kobieta przeprowadziła kurację oczyszczenia jelita grubego i wątroby, przy czym wątrobę przeczyściła trzy razy. Po trzech miesiącach stała się innym człowiekiem - zdrowa, pogodna i radosna.

Wiele osób na pewno naiwnie sądzi, że ich wątroba jest w porządku. To duży błąd. Na własnym doświadczeniu i doświadczeniu pacjentów przekonałem się, że to nieprawda.

Kamienie żółciowe siedzą w wątrobie bardzo mocno. Po moim pierwszym i drugim oczyszczeniu kamieni nie było, były „koreczki" cholesterolowe (podobne do ciemnozielonych wałeczków), kawałki pleśni (podobne do pajęczyny), ale po trzecim czyszczeniu zszedł półlitrowy słoik kamyczków, a także dużo starej żółci, ciemne płatki i inne ..brudy" A przecież wszystko to jest w wątrobie u każdego z nas i im jesteśmy starsi, tym tego brudu jest więcej. Kiedy pozbędziemy się tego wszystkiego, od razu poczujemy się lżej, odczujemy prawdziwą odnowę całego organizmu. Jednym słowem, oczyszczenie wątroby jest rzeczą naturalną i niezbędną dla każdego człowieka, jak generalne porządki w mieszkaniu.

Na podstawie mojego wieloletniego doświadczenia, a także opinii specjalistów leczenia naturalnymi metodami, mogę z przekonaniem stwierdzić, że jeśli kuracja oczyszczająca wątrobę jest przeprowadzana ściśle według opisanych zaleceń i instrukcji, żadnych skutków ubocznych nie zaobserwowano.

Czasem po wypiciu 3-4 porcji oliwki zdarzają się wymioty, to znak, że najpierw oczyścił się żołądek. To się może zdarzyć podczas pierwszego zabiegu oczyszczającego, to nic strasznego. Zabieg należy ukończyć nie zwiększając ani ilości oliwki ani soku.

Podczas oczyszczania trzeba być spokojnym i rozluźnionym (zrelaksowanym). Kiedy wątroba jest silnie zanieczyszczona i wydala z siebie „nieczystości", możecie Państwo poczuć, ze wątroba jak gdyby „oddycha". Proszę się nie bać, bo strach powoduje skurcze naczyń i przewodów żółciowych, co również może być powodem wymiotów. Ale jeśli już odczuwają Państwo strach, niepokój lub nerwowość (związane z oczekiwaniami rezultatu oczyszczenia), proszę wziąć dwie tabletki Nospy na uspokojenie. Wszystko wróci do normy automatycznie. Oczyszczanie wątroby jest nieprzyjemne, gdy się je przeprowadza po raz pierwszy. Człowiek zawsze się denerwuje, kiedy coś robi pierwszy raz.

Osoby, które mają usunięty pęcherzyk żółciowy na pewno zapytałyby, czy mogą oczyścić wątrobę. Nie tylko mogą, ale jest to konieczne.

Instrukcja metodyczna oczyszczenia wątroby

Uwaga! Skuteczność oczyszczenia wątroby zależy od całkowitego stosowania się do przepisu i przeprowadzenia wszystkich etapów!

Etap pierwszy. Wcześniejsze przygotowanie - „złagodzenie" organizmu. Jest to niezbędne do tego, by rozluźnić, nagrzać i nawilżyć organizm.

„Złagodzenie" organizmu można osiągnąć korzystając z sauny (suchej lub parowej) lub biorąc gorącą kąpiel. Takich zabiegów powinno być przynajmniej 5 (czas trwania od 10 do 20 minut). Najważniejsze, by poczuć rozluźnienie, zrelaksowanie i rozgrzanie całego ciała. Ostatnie „złagodzenie" proszę przeprowadzić na dzień przed głównym zabiegiem oczyszczającym.

Etap drugi. Przez 3-4 dni przed oczyszczeniem żywić się głównie produktami pochodzenia roślinnego, pić 0,5 1 świeżo wyciśniętego soku z buraka + jabłek w proporcji (1:4), a codziennie na noc pić napar z ziół przeczyszczających (najlepiej zrobić lewatywę).

Etap trzeci. Oczyszczenie właściwe lepiej przeprowadzić pod koniec tygodnia (piątek - sobota lub sobota - niedziela).

1 i 2 dzień - przgz cały dzień pić tylko sok w dowolnej ilości. Gdy chce się jeść - pijcie sok, chce się pić - pijcie sok (burak + jabłka, 1:4). Podczas dnia jak najwięcej się poruszać,

przebywać na świeżym powietrzu (ale nie marznąć i nie schładzać ciała). Przy silnym uczuciu głodu jeść pieczone jabłka z miodem. Wieczorem przed snem wziąć ciepłą kąpiel (10-15 min.), wypić napar z ziół przeczyszczających (najlepiej zrobić lewatywę).

3 dzień - rano wypić napar z ziół przeczyszczających, następnie w ciągu dnia do godziny 18.00 pić sok (podczas silnego głodu jeść pieczone jabłka z miodem). Po godzinie 14.00 od czasu do czasu nagrzewać powierzchnie wątroby poduszką elektryczną lub termoforem - tak do godziny 18.00. O 18.00 przyrządzić mieszankę z 150 g oliwki z oliwek 1150 g soku z cytryny, 6 plasterków cytryny, ząbka czosnku - rozdrobnić i przełożyć do słoiczka z wieczkiem.

Przygotować ciepłą pościel. Jeżeli już wszystko jest przygotowane, należy o 18.30 wziąć gorący prysznic, dobrze rozgrzać ciało, wytrzeć do sucha i położyć się do łóżka.

0 19.00 wstać, wypić 2 ryzki oliwki i natychmiast popić 2 łykami soku z cytryny, jeśli zbiera się Państwu na wymioty, ssać plasterek cytryny, jeśli ten stan nie mija, otworzyć słoiczek z czosnkiem i powąchać. Nieprzyjemne uczucie minie.

Potem należy znów się położyć i rozgrzewać wątrobę. Za 15 minut znów wypić oliwkę i sok z cytryny. I tak co 15 minut, dopóki nie wypijecie Państwo całej oliwki i całego soku. Jeśli po kolejnej porcji (zwykle po czwartej) nudności nie przechodzą, proszę się ograniczyć do już wypitej ilości.

Następnie należy się położyć do łóżka na prawy bok, położyć poduszkę elektryczną lub termofor na wątrobę 1 oglądać telewizję lub czytać. Jeśli pojawił się niepokój, proszę zażyć dwie tabletki Nospy. Po półtorej, dwu lub trzech godzinach rozpocznie się parcie i opróżnienie jelit.

Mniej więcej około północy proszę wypić napar z ziół przeczyszczających (najlepiej zrobić lewatywę) i położyć się spać.

Rano wypijcie napar z ziół przeczyszczających i zjedzcie lekkie śniadanie z produktów roślinnych, owoców i warzyw, można zjeść kaszę na wodzie. Na obiad zupę wegetariańską (jarzynową), na kolację pieczone lub gotowane ziemniaki z dodatkiem zieleniny, ryz z duszonymi warzywami, itp. Od następnego dnia rozszerzajcie menu.

Odżywianie po oczyszczeniu wątroby

Należy wiedzieć, jakie produkty są szkodliwe dla wątroby i wyeliminować je z jadłospisu. Są to: smażone mięso, ryba, ostre tłuste przekąski (szczególnie zimne), żywność, która jest bogata w skrobię - biała mąka, słodkie pieczywo, ciastka, herbatniki, a także grzyby. Przy schorzeniach wątroby należy ograniczyć ocet, pieprz, musztardę, rzepę, rzodkiew, smażoną cebulę, kawę, kakao. W celu wzmocnienia chorej wątroby należy pić soki (burak + marchew), w proporcji 1: 4, do 0,5 1 dziennie. Wątrobie są niezbędne witaminy A, C, B, K, które w dużej ilości znajdują się w żółtku kurzego jaja, maśle śmietankowym, twarogu, pomidorach, burakach, marchwi, kabaczkach, kalafiorze, winogronach, arbuzie, truskawkach, jabłkach, śliwkach suszonych, przerośniętej pszenicy, dzikiej róży, porzeczkach.

Przy procesach zapalnych w wątrobie i pęcherzyku żółciowym bardzo pożyteczna jest „uzdrawiająca kasza", którą się przyrządza w następujący sposób: 100 g przerośniętej pszenicy, 100 g gotowanych buraków, 100 g gotowanej marchwi, 100 g suszonych moreli. Wszystko skręcić w maszynce do mięsa, do masy dodać 2 łyżki soku z cytryny i trochę miodu. W smaku masa powinna być przyjemnie kwaskowa.

Masło śmietankowe i olej roślinny starajcie się Państwo dodawać tylko do gotowych potraw, nie w procesie obróbki kulinarnej. Oczyszczenie wątroby specjalnie opisałem tak szczegółowo - bo to jest jakby mała operacja bez użycia skalpela, do której należy się dobrze przygotowywać zarówno pod względem organizacyjnym, jak i psychicznym.

 

Oczyszczenie wątroby przy pomocy soków warzywnych

Wyżej opisane oczyszczenie wątroby przy pomocy oleju i soku z cytryny jest najbardziej skuteczne, ale są osoby, które nie są w stanie wypić oleju, mało tego, one nawet nie znoszą jego zapachu. Co wtedy robić? Oczyścić wątrobę mieszankami soków warzywnych. Jest to kuracja dłuższa, tym niemniej skuteczna. Pozwala ona oczyścić wątrobę i rozpuścić kamienie (jeśli one są).

Instrukcja przeprowadzenia kuracji w ciągu 1 dnia:

Pić w ciągu dnia 3-4 razy po 1/2 szklanki mieszanki soków z marchwi, buraka z sokiem ze świeżego ogórka, w proporcji 10 : 3 : 3, (w ilości 250 g + 75 g + 75 g). Kurację przeprowadzać należy przez 2 tygodnie. W pierwszym roku przeprowadzać 4 kuracje po 14 dni co 3 miesiące, potem raz w roku.

Sok jabłkowy wspaniale oczyszcza organizm, szczególnie wątrobę, nerki i woreczek żółciowy.

Używać tylko świeżo przygotowanego soku (soki wytwarzane przemysłowo nie nadają się). Jabłka powinny być słodkie, ale można dodać trochę kwaśnych (antonówek).

Smak soku powinien być przyjemny. Sok należy pić małymi łyczkami, każdy łyczek potrzymać chwilę w jamie ustnej, aby dobrze wymieszał się ze śliną. Po spożyciu soku niektóre osoby (mające zakłóconą mikroflorę układu pokarmowego) mogą mieć nieprzyjemne odczucia żołądkowe.

Czasem mogą pojawić się wzdęcia. W takim przypadku sok przed spożyciem trzeba bardzo dokładnie odfiltrować z drobinek miąższu. Oprócz tego należy przygotować układ pokarmowy do przyjmowania nadmiaru kwasu.

W tym celu przed przeprowadzeniem kuracji poleca się przez tydzień pić 1/2 szklanki soku na 15 minut przed każdym posiłkiem. Samą kurację przeprowadzać 3 dni i przez ten czas niczego nie jeść. Korzystnie byłoby zażywać więcej ruchu na świeżym powietrzu.

W ciągu całego dnia można pić tylko sok z jabłek.

1 dzień:

godz. 8 rano - 1 szklanka soku jabłkowego

godz. 10 rano - 2 szklanki soku

godz. 12 w południe - 2 szklanki soku

godz. 2 po południu - 2 szklanki soku

godz. 4 po południu - 2 szklanki soku

godz. 6 po południu - 2 szklanki soku

godz. 8 wieczorem - 2 szklanki soku

Drugiego i trzeciego dnia należy postępować tak samo Jeżeli w czasie trwania kuracji nie nastąpi wypróżnienie, należy wypić zioła przeczyszczające, a najlepiej zrobić lewatywę.

Oczyszczenie kości i stawów

Oczyszczenie stawów należy przeprowadzić przez kolejne trzy dni, na co zuzyjecie Państwo 15 g liścia laurowego. Podczas kuracji, w miarę wydalania soli i piasku, mocz może zmieniać barwę od zielonego do jasnoczerwonego. To normalne zjawisko. Po 7 dniach kurację oczyszczenia powtórzyć.

1 dzień - 5 g liścia laurowego drobno pokruszyć, wrzucić do 300 ml wrzątku, gotować na małym ogniu 5 minut, następnie wywar wlać do termosu i odstawić na 5 godzin, żeby się odstał. Płyn przecedzić, przelać do naczynia i pić małymi łykami co 15 - 20 minut w ciągu 12 godzin.

Uwaga! Całego naparu od razu pić nie wolno, ponieważ można spowodować krwotok!

2 i 3 dzień - tak samo jak w pierwszym dniu. W trakcie kuracji nie spożywać produktów białkowych (mięso, jaja, mleko, żółty ser, twaróg itp.).

 

Oczyszczenie układu moczowo-płciowego

W pierwszym dniu do półlitrowego słoika wsypać 2 łyżki nieoczyszczonego ryżu, nalać do pełna zimnej, przegotowanej wody i odstawić na 24 godziny. W drugim dniu wziąć drugi słoik, nasypać do niego ryżu. zalać wodą, a z pierwszego słoika ryż przepłukać i znów zalać wodą i odstawić na 24 godziny. I w ten sposób codziennie dodawać po nowym słoiku, a w pozostałych przepłukiwać ryż i zalewać wodą.

Po 5 dniach będziemy mieli 5 słoików z zamoczonym ryżem. W szóstym dniu ugotować ryż, który był w słoiku nr 1, gotować 15 minut i od razu zjeść niczym nie zagryzając. Można jedynie dodać niewiele masła śmietankowego lub oleju roślinnego, ale w żadnym razie soli. Po zjedzeniu ryżu przez 3 godziny nie należy nic jeść ani pić. Do słoika nr 1 znów nasypać ryżu, zalać wodą i postawić za słoikiem nr 5. Tak postępować przez 2 miesiące, po kolei przestawiając słoiki.

Oczyszczanie nerek

Spośród wielu wariantów oczyszczania nerek omawiam 3 najbardziej skuteczne. Można stosować dowolny z nich, można je stosować wymiennie. Proszę wybrać ten, który Państwu najbardziej odpowiada

Wariant a

Oczyszczenie nerek powinno się przeprowadzać według wyżej podanej instrukcji oczyszczania wątroby przy pomocy soków warzywnych.

Wariant b

Dobry wynik daje oczyszczenie nerek przy pomocy mieszanki soków z marchwi, selera, pietruszki w proporcji (9:5:2).

W ciągu dnia należy 3-4 razy pić, najlepiej przed jedzeniem, 1/2 szklanki mieszanki.

Czas trwania kuracji 1-2 tygodnie. W pierwszym roku kuracje należy powtarzać co 3 miesiące, następnie raz do roku.

 

Wariant c

W celu rozpuszczenia i rozdrobnienia do wielkości ziaren piasku wszystkich kamieni w organizmie stosuje się napar z owoców dzikiej róży.

2 łyżki stołowe owoców dzikiej róży zalać 200 ml wody, gotować przez 15 minut, następnie ostudzić. Potem przecedzić i pić po 1/3 szklanki 3 razy dziennie.

Czas trwania kuracji - 2 tygodnie. Co 3 miesiące powtarzać kurację.

Wariant d

Sok z pietruszki - bardzo skuteczny środek przy schorzeniach układu moczowo- płciowego i kamieniach w nerkach (szczególnie wtedy, gdy w moczu znajduje się białko, lub w nerkach jest infekcja). Sok z pietruszki jest jednym z najsilniej działających, dlatego tez należy go spożywać oddzielnie, w czystej postaci, w ilości powyżej 30-50 g.

Po wydaleniu kamieni z nerek należy zmienić sposób odżywiania, ponieważ kamienie są tylko skutkiem, główna przyczyna ich tworzenia się, to nadmiar kwasu moczowego i jego soli, które w wyniku wielu przyczyn (zaburzenia przemiany materii, dziedziczność, itp.) nie są wydalane z organizmu.

Należy wyeliminować z jadłospisu produkty zawierające dużo białka, szczególnie: wątrobę, smażone i wędzone mięso, słone ryby, buliony mięsne, ltd. Należy spożywać więcej sałatek, surówek, owoców, przerośmętej pszenicy, codziennie pić soki. Sałatki można umiarkowanie solić, żeby stymulować funkcjonowanie nerek i unikać słodyczy, które zaburzają ich czynności.

Oczyszczenie limfy i krwi

(ze związków radioaktywnych i toksycznych) Tę kurację należy przeprowadzać gdy zaczyna się epidemia grypy lub innvch zachoiowań bakteryjnych. Bez stosowania antybiotyków można szybko i skutecznie zniszczyć infekcję w organizmie, oczyścić układ hmfatyczny i krwionośny, a także uzupełnić zapasy naturalnej witaminy C, której niedobór stwierdza się u każdego człowieka, szczególnie palącego (wypalony papieros niszczy w organizmie 25 mg witaminy C).

Kurację przeprowadza się przez trzy dni, podczas kuracji nie należy niczego jeść oprócz pomarańcz lub grapefruitów.

W ciągu dnia należy wypić 2 1 mieszanki soków. Codziennie należy sporządzać nową mieszankę sokową.

Skład mieszanki na 1 dzień: (soki muszą być świeżo wyciśnięte):

900 g soku z grapefruitów + 900 g soku z pomarańczy

+ 200 g soku z cytryny + 200 g wody destylowanej

- razem 2 litry.

Przeprowadzenie kuracji: przepis na 1 dzień

Rano na czczo należy wypić 1 łyżkę stołową gorzkiej soli rozpuszczonej w szklance ciepłej wody. Robi się to w celu wydalenia ze wszystkich części organizmu znajdujących się tam toksyn. Roztwór ten działa na zatrutą toksynami limfę jak magnes na opiłki żelaza. W wyniku tego wszystkie „odpady" zbierają się w jelitach i są wydalane niejednokrotnym przeczyszczeniem. Działając „przeczyszczająco", roztwór soli gorzkiej wymywając toksyny odwadnia organizm.

Zęby zrekompensować ubytek wody pije się 2 litry mieszanki sokowej, która jest szybko wchłaniana przez organizm.

Po wypiciu roztworu gorzkiej soli należy się ciepło ubrać i co 30 minut pić mieszankę soków po 100 g, dopóki się ona nie skończy. Gdy pojawi się uczucie głodu - jeść pomarańcze lub grapefruity ale nic oprócz nich. W czasie kuracji możecie Państwo silnie się pocić - to normalne zjawisko, z potem organizm pozbywa się wszelkich nieczystości.

W ciągu drugiego i trzeciego dnia postępować tak samo jak w pierwszym dniu. Kurację stosować wczesną wiosną i późną jesienią, przed rozpoczęciem epidemii chorób górnych dróg oddechowych.

 

Oczyszczenie naczyń

Wariant a

Przygotować mieszankę: 1 szklanka nasion kopru włoskiego, 2 łyżki stołowe zmielonego korzenia kozłka lekarskiego, 2 szklanki miodu naturalnego. Całą tę mieszankę wlać do termosu o pojemności 2 1 i zalać wrzącą wodą do pełna. Odstawić na 24 godziny. Następnie przecedzić, przelać i trzymać w lodówce na najniższej półce. Pić po 1 łyżce stołowej 3 razy dziennie na 30 minut przed jedzeniem, dopóki mieszanka się nie skończy. Kurację przeprowadzić raz do roku.

Teraz dokonamy podsumowania: zaczynamy od oczyszczenia jelita grubego, prawidłowo łączymy pokarm, odtwarzamy naturalną florę bakteryjną, następnie kolejno oczyszczamy wątrobę, stawy, nerki, układ limfatyczny i krwionośny, a na końcu naczynia.

PAMIĘTAJCIE, IŻ PRZY STOSOWANIU JAKIEJKOWLWIEK TERAPII, KURACJI NALEŻY ZACHOWAĆ ZDROWY ROZSĄDEK!!! KAŻDY ORGANIZM JEST INNY! SKONSULTUJCIE SIĘ Z KIMŚ, KTO MOŻE WAM DORADZIĆ CZEGO W TYM MOMENCIE POTRZEBUJE WASZ ORGANIZM.

Udostępnij

Komentarze

2014-03-23 22:57:19 aga
Najpierw skorzystałam z oczyszczenia duchowego wg Ewangelii JH a potem zastosowałam głodówkę i oczyszczania organizmu polecam wszystkim cierpiącym.
2014-06-08 18:42:15 Halina
Super sprawa, oczyszczanie organizmi i wsaniale przepisy praktyczne, naprawde godne polecenia. Niektore juz sama waprobowalam i musze. przyznac, ze efekty zdrowotne byly zadziwiajace. Jestem pelna podziwu i uznania dla pracy i osiagniec Pana Tombaka. Gdyby lekarze rowniez zalecali stosowanie jego metod, nie byloby ludzi chorych.
2014-06-29 08:34:35 Barbara
Stosowałam kilka lat temu oczyszczanie stawów kolanowych liściem laurowym, bo pojawiły mi się osteofity. Było dużo bólu i stresu.Kuracja Pana Tombaka pomogła mi, bóle kolan ustąpiły.Teraz, po latach zamierzam powtórzyć ją, bo mam problem z ostrogami oraz powtórnie ze stawami kolanowymi - osteofity.Dam radę, bo kuracja jest skuteczna. Poleciłam też znajomemu, bo ją sama sprawdziłam.
2014-08-15 20:51:52 Bodzia
A ja się przygotowuje do oczyszczania jelit lewatywa a następnie wątroby. Jeśli to mi się uda wykonać z dobrymi efektami, na pewno zacznę dalszą wędrówkę oczyszczająca. Zalecenia na tej stronie absolutnie profesjonalne.
2014-08-22 16:39:33 Kacper
Spróbuje "oczyścić" swoje stawy, mam podejrzenie problemów reumatologicznych, ale zobaczymy co z tego wyjdzie.
2014-09-17 23:41:47 zbyszek
Ja już nie mogłem podnieść prawej ręki a lewą z wielkim bólem. Zastosowałem 3 dniową kurację liściem-nie pomogło-bylem zawiedziony. Po tygodniu powtórzyłem i ... do dziś mam spokój. A trwa to juz 6ty rok! Polecam.
2015-04-26 06:02:08 Fan
Zapraszam na oficjalny fan page profesora Tombaka www.facebook.com/tombakfanclub

2015-05-14 20:43:32 Magda
Chce sie zabrac za oczyszczanie jelita,czy mam sobie wybrac jedna z trzech zaproponowanych kuracji?Jesli wybiore oczyszczanie kefirem to czy musze to zrobic dwa razy w miesiacu,aby moje jelita sie oczyscily?Prosze o odpowiedz i potwiedzenie ze jest to napewno bezpieczne,dziekuje:)
2015-06-11 11:29:05 Janina
Moi Drodzy, kuracje oczyszczajace sa pierwszym etapem do zrowia.Jednakze dostosowanie sie do diety po oczyszczeniu jest tak samo wazne, jak samo oczyszczanie.Prosze o tym nie zapomniec.
Nie stosujac sie do zalecen mozemy zrobic naczemu organizmowi wielka krzywde.Jedzac n.p ciasto- to tak, jakbysmy na oczyszczona rane polozyli bloto, a nie balsam.Przesylam sereczne pozdrowienia wszystkom kuracjuszom.

2015-11-25 05:48:34 Magda
Czy mam to robic wszystko na raz czy jedno po drugim?Dziekuje
2016-06-01 09:15:18 Lidia
7 lat temu miałam operację, mam wycięte węzły chłonne, teraz mam problem z układem limfatycznym, puchnie mi prawa noga. Czy te kuracje coś pomogą? Może ktoś probował?
2016-06-16 12:55:16 Kinga
Witam, chciałabym sie dowiedzziec o niedoczynosci tarczycy jak ja pokonać?
2016-07-03 03:01:26 Marcin
Re: ~Barbara
Od lat, NIE mam ostróg. Też miałem 'ostrogi' -45 lat temu. Widziałem na zdjęciu RTG. Chirurg przepisał mi krążki pod pięty, abym mógł chodzić. Znajoma poleciła mi mocz. Przez tydzień lub więcej, smarowałem pięty moczem. Czasem po kilka razy dziennie. Po kuracji smarowania, tupnąłem nogą -piętą o podłogę. Coś chrupnęło. W jednej i drugiej pięcie. Nawet nie bolało. Zacząłem nosić buty bez problemu. Nie bolały mnie już pięty. Zawsze nosiłem i noszę buty na twardych spodach. Co, przy początku budowania się ostróg, przeszkadzało – bolały mnie pięty. Kilka lat temu, zaczęły mi się odnawiać 'ostrogi'. Może, za dużo siedziałem przy komputerze ? Powtórzyłem 'kurację'. Znowu mam spokój. Wiem, że ból przy ostrogach i chodzeniu jest spory. Pozdrawiam.

2016-07-03 03:13:19 Marcin
Panie profesorze!
W oczyszczaniu naczyń, czytam skład: +2 szklanki miodu naturalnego. ...wlać do termosu... zalać wrzącą wodą+ Miód we wrzątku traci swe właściwości, powyżej 42 ͦ C. Czy to nie 'zaszkodzi' właściwościom miodu?
Pozdrawiam

2016-07-07 09:31:21 Tomaszek
Dobrze, że ktoś zebrał tę informację w całość i g u zamieścił ale na jegk oficjalnym profilu na FB i na jegk blogu: trzeba wpisac wcwyszukiwarke: michaltombak jednym ciągiem no i kropka i pl jest dużo nowych informacji od niego. Pisze min że za miesiąc organizuje wczasy na Mazurach na których będzie wykładać i prowadzić zajęcia. Wiele mu zawdzięczam z książek. Na wczash się zapisałem i już się nie mogę doczekać. Mazury :-)))))
2017-01-18 21:45:00 jola
Witam,
Chciałam oczyścić wątrobe,czym zastąpić sok jabłkowy,mam alergie na owoce pestkowe.
Dziękuje za odpowiedz.

2017-02-26 16:01:22 Kasia
Witam. A ja polecam literature prof Iwana Nieuwymykanina. Dr Clark jak i cala serie ksiazek Małachowa. Sami sobie ze wszystkim poradzicie.
2017-03-04 11:11:32 fasolka
czy jeśli przyjmuję antybiotyk czy mogę kontynuować lewatywe
2017-03-11 20:23:52 janiu
Ju z zastosowalem kirację oczyszczenia stawow i na nartach fruwam / miałem już skierowanie na wymianę kolan endoprotezy/ już 5x robię oczyszczanie watroby za 1x kamienie sie sypaly jak z worka za 4x odstawilem tabletki 2szt na dzien po 5x jeszcze "skarby" wylatywały z "wydechu" ale z cholesterolu 250 mam obecnie 190 ! dziś zrobiłem 5x i widzę i czyje jak wraca mi witalnośc ..gebę mam jak wikary włosy szopa i wszystko mi sie chce REWELACJA...przygotowuję się do oczyszczania nerek..!!
2017-03-11 20:55:41 Tereska
Dr Clark zabila się swoimi metodami /prady oczyszczanie z pasozytow/nie polecam
2017-03-19 14:48:04 Fundacja
Dr Clark opracowała metody naturalne, za których szerzenie była aresztowana mając ponad 70 lat. To stres z tym związany pewnie przyczynił się do przedwczesnej śmierci. Coś, co pomogło tysiącom osób może zaszkodzić komuś innemu w myśl zasady" co dla jednego lekarstwem, dla drugiego może być trucizną". Warto zapoznać się z tekstem na https://zdrowiewnaturze.wordpress.com/tag/dr-hulda-clark/.
2017-03-19 21:48:54 Mariusz
Niestety wszystkie choroby w sumie biorą się z naszych jelit. Trzeba oczyszczać organizm ale zwracam uwagę trzeba to robić z głową. Jeżeli mamy zanieczyszczony organizm toksynami trzeba się pierw ich pozbyć ponieważ w innym przypadku po oczyszczeniu jelit toksyny dostaną się do krwi i mamy problem mogą pojawić się poważne problemy ( np choroba autoimmunologiczna ), dlatego zachęcam do korzystania z usług fachowców. Sposób na usunięcie toksyn to np, wyciąg z kolendry i chlorella. Trzeba niestety szukać ale niewątpliwie oczyszczać organizm.
2017-03-22 18:52:08 Sandra
Z tego co widzę do Tombak zaleca głownie produkty roślinne. Nie dziwię się. Na wszystkie choroby najlepszy jest weganizm. Coraz więcej ludzi (niestety jeszcze nie u nas, ale głównie tych na zachodzie, którzy nie patrzą na tradycje ale na najnowszą naukę) zaczyna to rozumieć. Największy strongman świata z Niemiec Patrik Baboumian, mnóstwo wielkich sportowców (np.Serena Williams), Bill Clinton i inni ludzie poznało się na korzyściach z odstawienia produktów zwierzęcych. Kuracje nie są już wtedy potrzebne bo weganizm to dieta na całe życie. Niewielu ludzi o tym mówi bo nie jest to na rękę wielkim korporacjom sprzedającym fast foody. Polecam filmik na youtube "Jedzenie - masz wybór?" : https://www.youtube.com/watch?v=qfp4eViULJ8&t=3051s
2017-03-29 16:52:06 Milena
W której książce Michała Tombaka znajde wyżej wymienione metody oczyszczania organizmu ? Mogłabym prosić o tytuł? Z góry dziękuje
2017-04-01 20:42:04 Danuta

Michal Tombak - Czy mozna żyć 150 lat.pdf - Powrot Do Natury
to strona do książki Tombaka

2017-04-13 07:24:40 Martyna201912
Witam. Czy może Pan napisać jakiej wody używać do lewatywy? Czy to może być np. woda zrodlana,przegotowana z butelki z supermarketu? Bo słyszałam że pod żadnym pozorem nie może być mineralna(nie wiem dlaczego). Czy może lepsza przegotowana oligoceńska? Albo czy może być demineralizowana taka jak są na stacji benzynowej? Jest to woda o odwróconej osmozie.
2017-08-25 07:19:04 Artur105
Witam. Kupiłem książki i czyta,. Bolą mnie stawy i mięśnie - wyniki o.k tylko CK ponad normę. Stosuję kurację liścia 3 dzień. Zobaczymy co pomoże. Potem zastosuję czyszczenie jelit i wątroby.
2017-09-20 11:45:44 Mietek
Myślę, że dobrą formą oczyszczania organizmu jest dieta sokami. Już przed wojną dr. Gerson leczył ludzi z nowotworów stosując dietę sokami.Jakie soki mają właściwości oczyszczające i wzmacniające można przeczytać tutaj:https://terapiasokami.pl/pl/blog Szczególnie to jest dobre dla osób które nie mogą lub nie chcą stosować lewatywy.
2017-09-21 12:25:30 Kinga
Karmię piersią córke (7 miesięcy). Czy mogę przeprowadzić oczyszczenie? Córce od urodzenia ropieje jedno oczko.
2017-10-28 12:42:09 Ela
Pani Kingo, naiprostsze oczyszczanie to napary z pokrzywy, czystka, poza tym jedzenie buraczków, cebuli, jabłek, tzn, naturalnych pokarmów. Myśle, że są bezpieczne
2017-12-13 11:29:32 Tadeusz
Ciężka sprawa z tym oczyszczaniem, tyle metod aż trudno wybrać. Można się nabrać na cudowne specyfiki. Ja co dzień rano piję szklaneczkę Błonnika Primvitalnego.
Robiłem test burakowy i po miesiącu oczyszczania wyszedł ok.

2017-12-13 11:32:08 Ela
Mi pomógł na jelita Błonnik. Jestem zadowolona z jego efektów. Czytam też książki Pana Tombaka są bardzo pomocne. Pozdrawiam
2018-03-05 15:01:21 Beata
Picie czystego miąższu z aloesu to naturalna lewatywa dla jelit. Aloes zawiera w sobie naturalne saponiny, które dosłownie myją nasze kosmyki jelitowe i zwiększa się powierzchnia wchłaniania substancji odżywczych ;)
Chcesz wiedzieć więcej - pomogłam z sukcesem setkom osób ... 501-828-850

2018-04-10 12:05:24 Ola
Wszystko super, tylko na Boga kapusta KISZONA, a nie kwaszona!!!!! Kiszonki są zdrowe, a nie kwaszone warzywa czyli zalewane octem!
2018-07-12 16:31:28 Dorota
To ja chyba wolę oczyszczanie swoim sposobem, czyli picie ziół HepaVitale :P Wystarczy, że piję je regularnie. Zajmuje to co prawda wiecej czasu, ale wolę wolniejsze i bezpieczniejsze metody. Zresztą oczyszczanie tyle właśnie zajmuje
2018-08-30 06:54:57 Irena
W opisie oczyszczania wątroby jest podane 150goliwy i 1250g soku z cytryny .Wyglada to na błąd bo na innej stronie tylko o oczyszczaniu wątroby jest podane 150g oliwy i 150g cytryn i to chyba są prawidłowe proporcje .Prosze o potwierdzenie jeśli to możliwe .Dziekuje
2019-02-14 21:46:22 Danuta
Witam,
Czy ktoś jeszcze wpisuje komentarze na blogu?? Jest 2019 rok i pusto tutaj jest

2019-09-07 10:36:01 Ika
Proszę pomóc mi to wszystko zrozumieć i ogarnąć . Tu jest tyle wszystkiego że można się pogubić . Czy można dostać konkretną opisie jak się oczyścić że złogów I czy to wystarczy . Czy sama lewatywa nie wystarczy by odnowić organizm ? Nie mogę zgłosić się do specjalisty . Proszę mi pomóc przez to przejść . Będę bardzo wdzięczna bo tutaj jest tyle tego że nie wiem za co się zabrać 😔
ika02ika02@gmail.com

2020-01-22 09:09:29 Ewcia
Ale to jak najpierw lewatywa a potem oczyszczanie kefirem. Czy jak? I jak długo te lewatywy?
2020-01-22 09:11:42 Ewcia
Najpierw lewatywa czy oczyszczanie tym kefirem itd. I jak często lewatywe?
2020-02-04 22:50:34 Slawomir
Moi drodzy. Czy ktokolwiek z Was wydalil jakies martwe pasozyty podczas oczyszczania watroby? Dziekuje z gory :)
2020-06-15 09:54:57 Ewa
Niech nam Pan Michal Tombak zyje 150 lat albo i dluzej. Takich ludzi nam trzeba. Wszystkie porady cenniejsze od zlota. Jestem wdzieczna wszechswiatowi za Pana. Jesli Pan czyta to Dziekuje

Dodaj komentarz

capcha

O TELEPATII - wywiad z nami w NTV i One Energy
Na naszej stronie
O METODZIE SCIO na panelu NTV

 
Nasze wypowiedzi: od 1.50 do 8.20 i 24.30 do 30.37 (min). Jesteśmy dystrybutorem SCIO w Polsce. Jesteś zainteresowany zakupem - napisz, zadzwoń, wypełnij formularz (kliknij tutaj)
 
CZYTANIE DUSZY - SKANOWANIE CIAŁA - UZDRAWIANIE - PORADY ŻYCIOWE-BIOFEEDBACK I BIOREZONANS SCIO

 

HELENA NIECZYPORENKO
MARIUSZ BRZOSKOWSKI -
UZDROWICIELE DUCHOWI
THETA HEALING
DOŚWIADCZENI TERAPEUCI

WARSZAWA -  WROCŁAW
Także na odległość:
telefon, skype, SCIO

Informacje  i zapisy telefoniczne

Przemiany Duchowe na Ziemi - Wywiad

Ostatnie komentarze
ciekawe wypowiedzi morze to jest tylko wiara ze nam pomaga ja osobiscie od kad pamietam mialam...
Witam Pani Tatiano, piekny projekt ja wychowalam corke. Corka ma juz 21 lat, to dzieci, do ktorych...
Witam jestem świeżo po kursie, i co pomimo mojej dużej wiedzy teoretycznej na tematy duchowe,...
milosc
Wyrażam zgodę
Małgorzata JUSZKIEWICZ RYCERSKA 7 PIŁA w Szkodliwa fluoryzacja
To wszystko prawda co dr J. Jaśkowski napisał. mi dr. SZEFFER z Piły wstrzyknął w dziąsło...
niech się tak stanie, zgodnie z naszą wolą, zgadzam się
Tak, wyrażam zgodę
Niech nam Pan Michal Tombak zyje 150 lat albo i dluzej. Takich ludzi nam trzeba. Wszystkie porady...
Wrogów swoich mogę pobłogosławić ale w innym świecie i w inny sposób
Indie - Nepal - maj 2015

Mieliśmy być także w Tybecie, ale trzęsienie ziemi nie pozwoliło nam przejechać przez Nepal. Bylismy 22 dni w Indiach i jeden dzień w Katmandu.

Przejdź do galerii

Archiwum
 

     Nie znamy przyszłości, ale wiemy, że poprzez bycie kanałem Światła współtworzymy nową rzeczywistość z Wyższym Kosmicznym Rozumem, z Niebiańskimi Przewodnikami, w harmonii z wewnętrzną boskością i Źródłem Wszechistnienia – Czystą Świadomością, Najwyższą Energią, Pierwotnym Światłem, Miłością Wszechświata. 
Fundacja "Świadomość Ziemi"

Google Translate