Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i umieszczanie na Twoim urządzeniu końcowym.X

CUDOWNY ZNAK
NOWYCH CZASóW

opis, przykłady działania

"Wzrastanie Boga w Człowieku" - Mariusz Brzoskowski - 25.02.2016

MENU
TERAZ ZBIERAMY NA STUDIO KOMPUTEROWE - budowę pomieszczeń, zakup sprzętu

O Od 2009 roku Fundacja „Świadomość Ziemi” wspiera sierociniec “Loving hearts helping hands” („Kochające serca, pomocne ręce”) w Ugandzie, który opiekuje się 170 bezdomnymi, osieroconymi dziećmi. Na stale sponsorujemy 7 dzieci (w 100% pokrywamy koszt ich utrzymania, edukacji i wyżywienia). Gorąco zachęcamy do przekazania kilku, kilkudziesieciu złotych na ten cel. W Ugandzie 10 zł wystarcza na dzienne wyżywienie, edukację i zapewnienie dachu nad głową jednemu dziecku. Wpłaty na konto Fundacji „Świadomość Ziemi” z dopiskiem– „Na dzień dziecka – dzieciom Ugandy”.Nr konta: 34 1090 1102 0000 0001 0346 6287.  

więcej o naszej pomocy tutaj 

Dołącz do nas na Facebooku!
Lokalizacja - kontakt

Fundacja "Świadomosć Ziemi"
z siedzibą w Gdyni 
Adres kontaktowy:
05-500 Piaseczno k.Warszawy
ul. Hemara 2
UWAGA:
godziny pracy biura są ruchome!
Zadzwoń i sprawdź:
tel. 509-905-498

Deklaracja Wolności

Deklaracja Wolności została zainspirowana 27 marca 2013r. przez Mistrza Saint Germain (za pośrednictwem naszej znajomej o duchowym imieniu Arameya), który składa w nasze ręce projekt możliwy do zrealizowania w Nowej Złotej Erze Ziemi. Deklaracja Wolności jest jedną z trzech części Manifestu Duchowego, który wraz z Inwokacją i Programem tworzą całość dokumentu, mającego zainspirować Ludzi Nowej Ery do działania, poprzez wprowadzanie w czyn światłych idei, przekazanych przez Wzniesionych Mistrzów i Istoty Światła Miłości. 

Link do Deklaracji Wolności 

STATYSTYKI

Od 04-2006 odwiedziło nas:
6 423 586 gości.

 

Aktualnie na stronie przebywa
2 gość/-ci.

Astma - jak jej zaradzić

Funkcja dwutlenku węgla i jego znaczenie w oddychaniu wewnętrznym.

www.metodabuteyko.pl

Zapotrzebowanie na dwutlenek węgla (CO₂) w procesie przekazania tlenu (O₂) z krwi do tkanek nie jest teorią jakiegoś ekstrawaganckiego lekarza „alternatywnego” , chodzi tu natomiast o zależność odkrytą na początku 1900 roku i powszechnie uznaną przez wszystkich ekspertów w dziedzinie, nazwaną „ Efektem Verigo-Bohra”. Zaskakująco, efekt Verigo-Bohra, opisany we wszystkich podręcznikach do fizjologii używanych na uniwersytetach, nie został nigdy pogłębiony i zbadany do końca w swoich skutkach, aż do chwili, gdy w roku 1950, rosyjski lekarz K. P. Buteyko poświęcił temu zagadnieniu uwagę, dokonując- zgodnie z rygorem naukowym- zadziwiających odkryć, dotyczących funkcji , jakie dwutlenek węgla (CO₂) pełni w ludzkim organizmie.

Atmosfera, która nas otacza, zawiera 21% tlenu , podczas gdy naszym komórkom wystarcza tylko 13%. Z drugiej strony nasze komórki potrzebują 6,5% dwutlenku węgla a atmosfera zawiera go tylko 0,03%. W przestrzeniach zamkniętych stężenie CO₂ w atmosferze może dochodzić do 0,05%, ale i tak jesteśmy jeszcze bardzo daleko od poziomu 6,5% , który występuje w organizmie dzieci w łonie matki oraz wewnątrz komórek u dorosłych zdrowych osób. W przeciwieństwie do powszechnej wiedzy, CO₂, które wydychamy z organizmu, nie znajduje się we wdychanym przez nasz powietrzu, ale tworzy się wewnątrz naszego organizmu.

W procesie wytwarzania energii, substancje odżywcze zawarte w produktach żywnościowych, które spożyliśmy, są spalane przez wydychany tlen i razem z wodą i dwutlenkiem węgla tworzą energię ( ADN Adenozyno-5'-trifosforan). Dwutlenek węgla (CO₂) nie jest zbędnym gazem odpadowym (tak jak nie jest nim woda, wytworzona w tym procesie), ale okazuje się niezbędny dla wielu funkcji organizmu ludzkiego; między innymi, umożliwia przejście tlenu z krwi do komórek – tkanek, a w przypadku braku CO₂ to przejście nie dochodzi do skutku (efekt Verigo-Bohra odkryty na początku 1900r.).

Zatem jest konieczne, żeby w organizmie znajdowała się odpowiednia ilość CO₂. Intensywne oddychanie, głębokie i szybkie, powoduje nadmierną utratę CO₂ wraz z wydechem i ta utrata z kolei powoduje niewydolności organizmu. Po nadmiernej utracie dwutlenku węgla uruchamia się szereg mechanizmów obronnych, za pomocą których organizm próbuje zapobiec, żeby utrata CO₂ nie osiągnęła stopnia zagrażającego życiu. Pojawienie się tych mechanizmów obronnych niesłusznie mylimy z pojawieniem się chorób, które trzeba zwalczyć, i walczymy z usunięciem mechanizmów obronnych zamiast skupić się na pierwotnej przyczynie braku równowagi w organizmie (tzn. na utracie nadmiernej CO₂).

Te odkrycia lekarza K. P. Buteyko są teraz znane i stosowane w krajach byłego Związku Radzieckiego i w Australii (gdzie zostały potwierdzone przez eksperymenty przeprowadzone na Uniwersytecie w Queensland), obecnie rozpowszechniają się też w Anglii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Polsce są jeszcze mało znane.

www.metodabuteyko.pl

Imbir naturalnym lekiem na astmę

Cudowne właściwości imbiru opisywane są w najstarszych chińskich księgach medycznych, ale wciąż odkrywane są jego nowe prozdrowotne korzyści. Ostatnie badania wykazały, że korzeń imbiru może być naturalnym lekiem na astmę.

Imbir, to jeden z powszechnie znanych i szeroko opisanych cudów botaniki, gdyż sprawdza się nie tylko w kuchni, jako przyprawa, ale także w lecznictwie. Najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku dowiodły, że może być skutecznym środkiem w leczeniu bakteryjnego zakażenia dróg oddechowych, ale ma też silne właściwości, które ułatwią oddychanie chorym na astmę, a przy tym może w naturalny sposób wzmocnić działanie leków rozszerzających oskrzela.

- Astma to coraz bardziej powszechna choroba, ale mimo lepszego zrozumienia, co ją wywołuje i jak się rozwija, w ciągu ostatnich 40 lat zatwierdzono tylko kilka nowych leków, które leczą nie samą chorobę, a jej objawy. To nie jest dobra informacja dla astmatyków - powiedziała główna autorka badań Elizabeth Townsend.

- W naszym badaniu wykazaliśmy, że składniki imbiru mogą działać synergistycznie z lekami rozluźniającymi mięśnie gładkie dróg oddechowych - dodała Townsend.

Nowe odkrycie amerykańskich naukowców, to tylko kolejne zastosowanie imbiru w lecznictwie, na znanej od dawien dawna długiej liście jego właściwości. Imbir wspomaga trawienie, a zawarty w nim olejek pobudza wydzielanie soków żołądkowych. Zmniejsza zapalenie płytek krwi, poprawia krążenie, przeciwdziała zakrzepom, zmniejsza poziom cholesterolu, działa przeciwwymiotnie, pomaga w leczeniu migreny, ma działanie przeciwobrzękowe i moczopędne.

Imbir jest też świetnym naturalnym lekiem na przeziębienia. Zawiera substancje przeciwzapalne, działa odkażająco, odświeżająco i rozgrzewająco. Napar z imbiru i tymianku może wyleczyć katar, a wywar z imbiru może posłużyć do płukania gardła.

Kobiety kochają imbir z dwóch powodów. Po pierwsze oczyszcza organizm z toksyn i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej, a po drugie pomaga w walce z cellulitem, dlatego też znalazł swoje zastosowanie w produkcji kosmetyków modelujących ciało.

Kosmetyki z imbiru można przygotować samemu w domu, należy jednak pamiętać, że muszą one być zużyte zaraz po przygotowaniu.

Wystarczy zmieszać pół szklanki cukru, z jedną czwartą szklanki oliwy z oliwek, dwoma łyżeczkami świeżo zmielonego obranego korzenia imbiru i startą skórką cytryny, by uzyskać domowy peeling do ciała.

Jedna czwarta szklanki gruboziarnistej soli morskiej wymieszana z trzema łyżeczkami obranego świeżo zmielonego korzenia imbiru, połową łyżeczki mielonego cynamonu i pięcioma kroplami ulubionego olejku eterycznego da natomiast domową, mocno rozgrzewającą sól do kąpieli.

Warto wiedzieć, że w zależności od gatunku zmienia się zastosowanie korzenia. Najwyższej, jakości gatunek pochodzi z Jamajki i ten można stosować dowolnie również, jako przyprawę. Najbardziej popularnym w sztuce kulinarnej gatunkiem jest jednak malezyjski imbir lekarski oraz spożywany na surowo imbir japoński. W lecznictwie wykorzystuje się natomiast imbir cytwarowy i żółty. http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/imbir-naturalnym-lekiem-na-astme/255z0#.UlpapHtjgFs.facebook

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

capcha

O TELEPATII - wywiad z nami w NTV i One Energy
Na naszej stronie
O METODZIE SCIO na panelu NTV

 
Nasze wypowiedzi: od 1.50 do 8.20 i 24.30 do 30.37 (min). Jesteśmy dystrybutorem SCIO w Polsce. Jesteś zainteresowany zakupem - napisz, zadzwoń, wypełnij formularz (kliknij tutaj)
 
CZYTANIE DUSZY - SKANOWANIE CIAŁA - UZDRAWIANIE - PORADY ŻYCIOWE-BIOFEEDBACK I BIOREZONANS SCIO

 

HELENA NIECZYPORENKO
MARIUSZ BRZOSKOWSKI -
UZDROWICIELE DUCHOWI
THETA HEALING
DOŚWIADCZENI TERAPEUCI

WARSZAWA -  WROCŁAW
Także na odległość:
telefon, skype, SCIO

Informacje  i zapisy telefoniczne

Przemiany Duchowe na Ziemi - Wywiad

Ostatnie komentarze
ciekawe wypowiedzi morze to jest tylko wiara ze nam pomaga ja osobiscie od kad pamietam mialam...
Witam Pani Tatiano, piekny projekt ja wychowalam corke. Corka ma juz 21 lat, to dzieci, do ktorych...
Witam jestem świeżo po kursie, i co pomimo mojej dużej wiedzy teoretycznej na tematy duchowe,...
milosc
Wyrażam zgodę
Małgorzata JUSZKIEWICZ RYCERSKA 7 PIŁA w Szkodliwa fluoryzacja
To wszystko prawda co dr J. Jaśkowski napisał. mi dr. SZEFFER z Piły wstrzyknął w dziąsło...
niech się tak stanie, zgodnie z naszą wolą, zgadzam się
Tak, wyrażam zgodę
Niech nam Pan Michal Tombak zyje 150 lat albo i dluzej. Takich ludzi nam trzeba. Wszystkie porady...
Wrogów swoich mogę pobłogosławić ale w innym świecie i w inny sposób
Indie - Nepal - maj 2015

Mieliśmy być także w Tybecie, ale trzęsienie ziemi nie pozwoliło nam przejechać przez Nepal. Bylismy 22 dni w Indiach i jeden dzień w Katmandu.

Przejdź do galerii

Archiwum
 

     Nie znamy przyszłości, ale wiemy, że poprzez bycie kanałem Światła współtworzymy nową rzeczywistość z Wyższym Kosmicznym Rozumem, z Niebiańskimi Przewodnikami, w harmonii z wewnętrzną boskością i Źródłem Wszechistnienia – Czystą Świadomością, Najwyższą Energią, Pierwotnym Światłem, Miłością Wszechświata. 
Fundacja "Świadomość Ziemi"

Google Translate