Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i umieszczanie na Twoim urządzeniu końcowym.X

CUDOWNY ZNAK
NOWYCH CZASóW

opis, przykłady działania

"Wzrastanie Boga w Człowieku" - Mariusz Brzoskowski - 25.02.2016

MENU
TERAZ ZBIERAMY NA STUDIO KOMPUTEROWE - budowę pomieszczeń, zakup sprzętu

O Od 2009 roku Fundacja „Świadomość Ziemi” wspiera sierociniec “Loving hearts helping hands” („Kochające serca, pomocne ręce”) w Ugandzie, który opiekuje się 170 bezdomnymi, osieroconymi dziećmi. Na stale sponsorujemy 7 dzieci (w 100% pokrywamy koszt ich utrzymania, edukacji i wyżywienia). Gorąco zachęcamy do przekazania kilku, kilkudziesieciu złotych na ten cel. W Ugandzie 10 zł wystarcza na dzienne wyżywienie, edukację i zapewnienie dachu nad głową jednemu dziecku. Wpłaty na konto Fundacji „Świadomość Ziemi” z dopiskiem– „Na dzień dziecka – dzieciom Ugandy”.Nr konta: 34 1090 1102 0000 0001 0346 6287.  

więcej o naszej pomocy tutaj 

Dołącz do nas na Facebooku!
Lokalizacja - kontakt

Fundacja "Świadomosć Ziemi"
z siedzibą w Gdyni 
Adres kontaktowy:
05-500 Piaseczno k.Warszawy
ul. Hemara 2
UWAGA:
godziny pracy biura są ruchome!
Zadzwoń i sprawdź:
tel. 509-905-498

Deklaracja Wolności

Deklaracja Wolności została zainspirowana 27 marca 2013r. przez Mistrza Saint Germain (za pośrednictwem naszej znajomej o duchowym imieniu Arameya), który składa w nasze ręce projekt możliwy do zrealizowania w Nowej Złotej Erze Ziemi. Deklaracja Wolności jest jedną z trzech części Manifestu Duchowego, który wraz z Inwokacją i Programem tworzą całość dokumentu, mającego zainspirować Ludzi Nowej Ery do działania, poprzez wprowadzanie w czyn światłych idei, przekazanych przez Wzniesionych Mistrzów i Istoty Światła Miłości. 

Link do Deklaracji Wolności 

STATYSTYKI

Od 04-2006 odwiedziło nas:
5 985 531 gości.

 

Aktualnie na stronie przebywa
1 gość/-ci.

Astma - jak jej zaradzić

Funkcja dwutlenku węgla i jego znaczenie w oddychaniu wewnętrznym.

www.metodabuteyko.pl

Zapotrzebowanie na dwutlenek węgla (CO₂) w procesie przekazania tlenu (O₂) z krwi do tkanek nie jest teorią jakiegoś ekstrawaganckiego lekarza „alternatywnego” , chodzi tu natomiast o zależność odkrytą na początku 1900 roku i powszechnie uznaną przez wszystkich ekspertów w dziedzinie, nazwaną „ Efektem Verigo-Bohra”. Zaskakująco, efekt Verigo-Bohra, opisany we wszystkich podręcznikach do fizjologii używanych na uniwersytetach, nie został nigdy pogłębiony i zbadany do końca w swoich skutkach, aż do chwili, gdy w roku 1950, rosyjski lekarz K. P. Buteyko poświęcił temu zagadnieniu uwagę, dokonując- zgodnie z rygorem naukowym- zadziwiających odkryć, dotyczących funkcji , jakie dwutlenek węgla (CO₂) pełni w ludzkim organizmie.

Atmosfera, która nas otacza, zawiera 21% tlenu , podczas gdy naszym komórkom wystarcza tylko 13%. Z drugiej strony nasze komórki potrzebują 6,5% dwutlenku węgla a atmosfera zawiera go tylko 0,03%. W przestrzeniach zamkniętych stężenie CO₂ w atmosferze może dochodzić do 0,05%, ale i tak jesteśmy jeszcze bardzo daleko od poziomu 6,5% , który występuje w organizmie dzieci w łonie matki oraz wewnątrz komórek u dorosłych zdrowych osób. W przeciwieństwie do powszechnej wiedzy, CO₂, które wydychamy z organizmu, nie znajduje się we wdychanym przez nasz powietrzu, ale tworzy się wewnątrz naszego organizmu.

W procesie wytwarzania energii, substancje odżywcze zawarte w produktach żywnościowych, które spożyliśmy, są spalane przez wydychany tlen i razem z wodą i dwutlenkiem węgla tworzą energię ( ADN Adenozyno-5'-trifosforan). Dwutlenek węgla (CO₂) nie jest zbędnym gazem odpadowym (tak jak nie jest nim woda, wytworzona w tym procesie), ale okazuje się niezbędny dla wielu funkcji organizmu ludzkiego; między innymi, umożliwia przejście tlenu z krwi do komórek – tkanek, a w przypadku braku CO₂ to przejście nie dochodzi do skutku (efekt Verigo-Bohra odkryty na początku 1900r.).

Zatem jest konieczne, żeby w organizmie znajdowała się odpowiednia ilość CO₂. Intensywne oddychanie, głębokie i szybkie, powoduje nadmierną utratę CO₂ wraz z wydechem i ta utrata z kolei powoduje niewydolności organizmu. Po nadmiernej utracie dwutlenku węgla uruchamia się szereg mechanizmów obronnych, za pomocą których organizm próbuje zapobiec, żeby utrata CO₂ nie osiągnęła stopnia zagrażającego życiu. Pojawienie się tych mechanizmów obronnych niesłusznie mylimy z pojawieniem się chorób, które trzeba zwalczyć, i walczymy z usunięciem mechanizmów obronnych zamiast skupić się na pierwotnej przyczynie braku równowagi w organizmie (tzn. na utracie nadmiernej CO₂).

Te odkrycia lekarza K. P. Buteyko są teraz znane i stosowane w krajach byłego Związku Radzieckiego i w Australii (gdzie zostały potwierdzone przez eksperymenty przeprowadzone na Uniwersytecie w Queensland), obecnie rozpowszechniają się też w Anglii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Polsce są jeszcze mało znane.

www.metodabuteyko.pl

Imbir naturalnym lekiem na astmę

Cudowne właściwości imbiru opisywane są w najstarszych chińskich księgach medycznych, ale wciąż odkrywane są jego nowe prozdrowotne korzyści. Ostatnie badania wykazały, że korzeń imbiru może być naturalnym lekiem na astmę.

Imbir, to jeden z powszechnie znanych i szeroko opisanych cudów botaniki, gdyż sprawdza się nie tylko w kuchni, jako przyprawa, ale także w lecznictwie. Najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku dowiodły, że może być skutecznym środkiem w leczeniu bakteryjnego zakażenia dróg oddechowych, ale ma też silne właściwości, które ułatwią oddychanie chorym na astmę, a przy tym może w naturalny sposób wzmocnić działanie leków rozszerzających oskrzela.

- Astma to coraz bardziej powszechna choroba, ale mimo lepszego zrozumienia, co ją wywołuje i jak się rozwija, w ciągu ostatnich 40 lat zatwierdzono tylko kilka nowych leków, które leczą nie samą chorobę, a jej objawy. To nie jest dobra informacja dla astmatyków - powiedziała główna autorka badań Elizabeth Townsend.

- W naszym badaniu wykazaliśmy, że składniki imbiru mogą działać synergistycznie z lekami rozluźniającymi mięśnie gładkie dróg oddechowych - dodała Townsend.

Nowe odkrycie amerykańskich naukowców, to tylko kolejne zastosowanie imbiru w lecznictwie, na znanej od dawien dawna długiej liście jego właściwości. Imbir wspomaga trawienie, a zawarty w nim olejek pobudza wydzielanie soków żołądkowych. Zmniejsza zapalenie płytek krwi, poprawia krążenie, przeciwdziała zakrzepom, zmniejsza poziom cholesterolu, działa przeciwwymiotnie, pomaga w leczeniu migreny, ma działanie przeciwobrzękowe i moczopędne.

Imbir jest też świetnym naturalnym lekiem na przeziębienia. Zawiera substancje przeciwzapalne, działa odkażająco, odświeżająco i rozgrzewająco. Napar z imbiru i tymianku może wyleczyć katar, a wywar z imbiru może posłużyć do płukania gardła.

Kobiety kochają imbir z dwóch powodów. Po pierwsze oczyszcza organizm z toksyn i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej, a po drugie pomaga w walce z cellulitem, dlatego też znalazł swoje zastosowanie w produkcji kosmetyków modelujących ciało.

Kosmetyki z imbiru można przygotować samemu w domu, należy jednak pamiętać, że muszą one być zużyte zaraz po przygotowaniu.

Wystarczy zmieszać pół szklanki cukru, z jedną czwartą szklanki oliwy z oliwek, dwoma łyżeczkami świeżo zmielonego obranego korzenia imbiru i startą skórką cytryny, by uzyskać domowy peeling do ciała.

Jedna czwarta szklanki gruboziarnistej soli morskiej wymieszana z trzema łyżeczkami obranego świeżo zmielonego korzenia imbiru, połową łyżeczki mielonego cynamonu i pięcioma kroplami ulubionego olejku eterycznego da natomiast domową, mocno rozgrzewającą sól do kąpieli.

Warto wiedzieć, że w zależności od gatunku zmienia się zastosowanie korzenia. Najwyższej, jakości gatunek pochodzi z Jamajki i ten można stosować dowolnie również, jako przyprawę. Najbardziej popularnym w sztuce kulinarnej gatunkiem jest jednak malezyjski imbir lekarski oraz spożywany na surowo imbir japoński. W lecznictwie wykorzystuje się natomiast imbir cytwarowy i żółty. http://kobieta.onet.pl/zdrowie/profilaktyka/imbir-naturalnym-lekiem-na-astme/255z0#.UlpapHtjgFs.facebook

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

capcha

O TELEPATII - wywiad z nami w NTV
Na naszej stronie
O METODZIE SCIO na panelu NTV
Nasze wypowiedzi: od 1.50 do 8.20 i 24.30 do 30.37 (min). Jesteśmy dystrybutorem SCIO w Polsce. Jesteś zainteresowany zakupem - napisz, zadzwoń, wypełnij formularz (kliknij tutaj)
 
CZYTANIE DUSZY - SKANOWANIE CIAŁA - UZDRAWIANIE - PORADY ŻYCIOWE-BIOFEEDBACK I BIOREZONANS SCIO

 

HELENA NIECZYPORENKO
MARIUSZ BRZOSKOWSKI -
UZDROWICIELE DUCHOWI
THETA HEALING
DOŚWIADCZENI TERAPEUCI

WARSZAWA -  WROCŁAW
Także na odległość:
telefon, skype, SCIO

Informacje  i zapisy telefoniczne

Przemiany Duchowe na Ziemi - Wywiad

Ostatnie komentarze
Proszę o zgodę w rodzinie.
Dziekuje za pomoc ale mam nadzieje ze sie opanuje i inni nie beda slyszec moich mysli . Pozdrawiam
Cyntia Borczyk w Deklaracja wolności
Tak,zgadam się
Marcin Borczyk w Deklaracja wolności
Tak,zgadzam się. .. tak mówi moje serce i duch,..
Justyna Borczyka-Kuberska w Deklaracja wolności
Tak,zgadzam się.
Proszę o modlitwę za mojego ukochanego psa Loca. Dzisiaj zjadł trutke na gryzonie:( Niech Boża...
Małgorzata Namastea w Deklaracja wolności
Tak. Jest Miłość, Pokój, Harmonia, Szczęście i Wolność na Ziemi i całym Wszechistnieniu...
Małgorzata Namastea w Deklaracja wolności
Tak. Jest Miłość, Pokój, Harmonia, Szczęście i Wolność na Ziemi i całym Wszechistnieniu...
Boże mój Wszemogacy Tatku mój proszę Cię o ochronę mojej osoby przed najbliższymi,ktorzy...
Niech tak się stanie!
Indie - Nepal - maj 2015

Mieliśmy być także w Tybecie, ale trzęsienie ziemi nie pozwoliło nam przejechać przez Nepal. Bylismy 22 dni w Indiach i jeden dzień w Katmandu.

Przejdź do galerii

Archiwum
 

     Nie znamy przyszłości, ale wiemy, że poprzez bycie kanałem Światła współtworzymy nową rzeczywistość z Wyższym Kosmicznym Rozumem, z Niebiańskimi Przewodnikami, w harmonii z wewnętrzną boskością i Źródłem Wszechistnienia – Czystą Świadomością, Najwyższą Energią, Pierwotnym Światłem, Miłością Wszechświata. 
Fundacja "Świadomość Ziemi"

Google Translate