Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i umieszczanie na Twoim urządzeniu końcowym.X

CUDOWNY ZNAK
NOWYCH CZASóW

opis, przykłady działania

"Wzrastanie Boga w Człowieku" - Mariusz Brzoskowski - 25.02.2016

MENU
TERAZ ZBIERAMY NA STUDIO KOMPUTEROWE - budowę pomieszczeń, zakup sprzętu

O Od 2009 roku Fundacja „Świadomość Ziemi” wspiera sierociniec “Loving hearts helping hands” („Kochające serca, pomocne ręce”) w Ugandzie, który opiekuje się 170 bezdomnymi, osieroconymi dziećmi. Na stale sponsorujemy 7 dzieci (w 100% pokrywamy koszt ich utrzymania, edukacji i wyżywienia). Gorąco zachęcamy do przekazania kilku, kilkudziesieciu złotych na ten cel. W Ugandzie 10 zł wystarcza na dzienne wyżywienie, edukację i zapewnienie dachu nad głową jednemu dziecku. Wpłaty na konto Fundacji „Świadomość Ziemi” z dopiskiem– „Na dzień dziecka – dzieciom Ugandy”.Nr konta: 34 1090 1102 0000 0001 0346 6287.  

więcej o naszej pomocy tutaj 

Dołącz do nas na Facebooku!
Lokalizacja - kontakt

Fundacja "Świadomosć Ziemi"
z siedzibą w Gdyni 
Adres kontaktowy:
05-500 Piaseczno k.Warszawy
ul. Hemara 2
UWAGA:
godziny pracy biura są ruchome!
Zadzwoń i sprawdź:
tel. 509-905-498

Deklaracja Wolności

Deklaracja Wolności została zainspirowana 27 marca 2013r. przez Mistrza Saint Germain (za pośrednictwem naszej znajomej o duchowym imieniu Arameya), który składa w nasze ręce projekt możliwy do zrealizowania w Nowej Złotej Erze Ziemi. Deklaracja Wolności jest jedną z trzech części Manifestu Duchowego, który wraz z Inwokacją i Programem tworzą całość dokumentu, mającego zainspirować Ludzi Nowej Ery do działania, poprzez wprowadzanie w czyn światłych idei, przekazanych przez Wzniesionych Mistrzów i Istoty Światła Miłości. 

Link do Deklaracji Wolności 

STATYSTYKI

Od 04-2006 odwiedziło nas:
6 423 599 gości.

 

Aktualnie na stronie przebywa
1 gość/-ci.

Mit produktów pełnoziarnistych

Mit produktów pełnoziarnistych 

Produkty pełnoziarniste uważane są za tzw. „zdrowsze” niż tradycyjne białe. Pełnoziarnisty chleb, pełnoziarnisty makaron czy brązowy ryż są w istocie zdrowsze posiadając więcej składników odżywczych i błonnik. Jednak napis „pełnoziarnisty” daje ludziom poczucie bezpieczeństwa i usypia czujność. A poza tym przecież piramida żywieniowa… itd.. Czy warto je jadać codziennie?

Z punktu widzenia równowagi kwasowo- zasadowej zbożowy produkt pełnoziarnisty nie jest o wiele mniej zakwaszający niż te tradycyjne. Pełnoziarnisty chleb, makaron czy ryż zakwasza tylko odrobinę mniej niż jego tradycyjny odpowiednik, pozostając cały czas produktem zakwaszającym.

Dlatego produkty zbożowe wszelkiego typu,  nawet i pełnoziarniste należy zjadać z dużym umiarkowaniem. W obowiązującej piramidzie żywieniowej niestety produkty zbożowe wskazuje się jako obowiązkową podstawę (!) żywienia. Słuchajcie się swojego rozsądku i swojego organizmu zamiast kierować się tego typu piramidami. Nie potrzebujemy wcale olbrzymich ilości pieczywa, makaronu i ryżu przy każdym posiłku i nie jest mądre czynienie za swoją podstawę odżywiania produktów zakwaszających. Podstawą powinny być produkty alkalizujące (jarzyny i owoce), zaś pełnoziarniste produkty zbożowe tylko jako niewielki dodatek.

Przyjmujcie zasadę, że jeśli macie wybór pomiędzy produktem zbożowym pełnoziarnistym a tradycyjnym wybieramy ten pełnoziarnisty. Jeśli jednak mamy wybór pomiędzy produktem pełnoziarnistym a porcją świeżych warzyw – wybierzmy zawsze warzywa. Nasz organizm będzie nam za to wdzięczny.

Dlaczego produkty zbożowe zakwaszają? Problem z produktami pełnoziarnistymi polega na tym, że w łusce ziarna zawarte są fityny. W fityny bogate są zatem wszelkie mąki razowe (ziarna zmielone razem z łuską) oraz otręby. Kwas fitowy wiąże w organizmie ważne minerały jak np. żelazo, cynk ale (i tu uwaga) również wapń i magnez – te dwa ostatnie minerały są alkalizujące. Spożywanie otrębów lub pełnoziarnistego chlebka powoduje, że fityny „kradną” nam niejako nasze alkalizujące minerały tworząc przy tym nierozpuszczalne sole, co nie tylko zakwasza ale też może spowodować niedobory tych pierwiastków.

Chleb drożdżowy czy na zakwasie?

Począwszy od średniowiecza upowszechnił się zwyczaj pieczenia chleba na drożdżach, dzięki któremu od razu zaczęły wzrastać zachorowania na krzywicę, anemię i osteoporozę. Sęk bowiem w tym, że fermentacja drożdżowa nie neutralizuje fityn (w przeciwieństwie do naturalnej fermentacji zakwasu piekarskiego). Taki chleb pełnoziarnisty upieczony na drożdżach to dla organizmu nie lada wyzwanie. Podczas trawienia zostają pochłonięte duże ilości cennych alkalizujących minerałów. Otręby i wszelka żywność pełnoziarnista zawierają owszem wiele minerałów i witamin, które są jednak bardzo słabo przyswajalne przez człowieka. Stwierdzenie „jesteś tym co jesz” jest prawdziwe jedynie w połowie. Tak naprawdę jesteś tym, co przyswajasz!

A jeśli chleb na zakwasie to na jakim?

Sama fityna występuje w wielu różnych nasionach lecz okazjonalne spożywanie pożywienia zwierającego fityny nie powinno wpływać negatywnie na zdrowie. Zboże zawiera jednak wiele innych substancji antyodżywczych i codzienna dieta bogata w otręby i nieodpowiednio wyprodukowane produkty pełnoziarniste może szkodzić zamiast pomagać. Jedynie czasochłonna naturalna fermentacja zakwasu piekarskiego rozkłada substancje szkodliwe i uwalnia związki pożyteczne dla zdrowia m.in o działaniu antybiotycznym (fitoaleksyny, nizyna itp.).

W handlu możemy spotkać „chleb na zakwasie” lecz nigdy nie wiemy tak naprawdę w jakiej technologii został wykonany. Najprawdopodobniej użyto sztucznego zakwasu czyli gotowej mieszaniny chemikaliów dzięki którym cały proces pieczenia i rośnięcia zabiera dużo mniej czasu, chleb zawsze wychodzi idealny a samo przygotowanie zakwasu nie jest nawet konieczne – mieszankę dosypuje się do mąki i gotowe. Problem w tym, że sztuczny zakwas owszem daje co prawda chlebkowi ten charakterystyczny smak i zapach, natomiast absolutnie nie ma właściwości neutralizowania szkodliwych fityn!

Wyhodowanie naturalnie sfermentowanego zakwasu w normalnych warunkach zabiera zaś kilka dni. Potem przed włożeniem do pieca chleb na naturalnym zakwasie musi też rosnąć kilka godzin, a który piekarz ma na to dzisiaj czas? Czasu nie ma, bo produkować trzeba szybko, natomiast za napis na metce „chleb na zakwasie” można od razu żądać dwa razy więcej pieniędzy, prawda?

Zrób to sam!

Chleb na zakwasie stał się „modny” bo jest zdrowszy. I faktycznie tak jest! Pod warunkiem, że został wyprodukowany na zakwasie naturalnym, co jest niestety czasochłonne. W przeciwnym razie taki fałszywy chleb na zakwasie przypomina ogórki kwaszone, które w smaku są jak kiszone, lecz nie posiadają żadnych walorów odżywczych naturalnie ukiszonych ogórków, zostały bowiem ukwaszone chemikaliami a nie w procesie naturalnej fermentacji. Tak samo chleb na sztucznym zakwasie w smaku jest jak chleb na prawdziwym zakwasie, ale żadnych jego właściwości zdrowotnych nie posiada. Przykro mi, ale natury nie da się oszukać. Kubki smakowe tak.

Zatem polecam: nie dajmy się robić w bambuko, bo „zdrowe produkty pełnoziarniste” to dzisiaj kolejny mit do kolekcji (chyba że chleb na prawdziwym zakwasie upieczemy w domu sami).

Aha, i nigdy nie kupujemy ogórków kwaszonych. Tylko kiszone (lub znowu kisimy sami w domu).

źródło: http://www.akademiawitalnosci.pl/mit-produktow-pelnoziarnistych/

Udostępnij

Dodaj komentarz

capcha

O TELEPATII - wywiad z nami w NTV i One Energy
Na naszej stronie
O METODZIE SCIO na panelu NTV

 
Nasze wypowiedzi: od 1.50 do 8.20 i 24.30 do 30.37 (min). Jesteśmy dystrybutorem SCIO w Polsce. Jesteś zainteresowany zakupem - napisz, zadzwoń, wypełnij formularz (kliknij tutaj)
 
CZYTANIE DUSZY - SKANOWANIE CIAŁA - UZDRAWIANIE - PORADY ŻYCIOWE-BIOFEEDBACK I BIOREZONANS SCIO

 

HELENA NIECZYPORENKO
MARIUSZ BRZOSKOWSKI -
UZDROWICIELE DUCHOWI
THETA HEALING
DOŚWIADCZENI TERAPEUCI

WARSZAWA -  WROCŁAW
Także na odległość:
telefon, skype, SCIO

Informacje  i zapisy telefoniczne

Przemiany Duchowe na Ziemi - Wywiad

Ostatnie komentarze
ciekawe wypowiedzi morze to jest tylko wiara ze nam pomaga ja osobiscie od kad pamietam mialam...
Witam Pani Tatiano, piekny projekt ja wychowalam corke. Corka ma juz 21 lat, to dzieci, do ktorych...
Witam jestem świeżo po kursie, i co pomimo mojej dużej wiedzy teoretycznej na tematy duchowe,...
milosc
Wyrażam zgodę
Małgorzata JUSZKIEWICZ RYCERSKA 7 PIŁA w Szkodliwa fluoryzacja
To wszystko prawda co dr J. Jaśkowski napisał. mi dr. SZEFFER z Piły wstrzyknął w dziąsło...
niech się tak stanie, zgodnie z naszą wolą, zgadzam się
Tak, wyrażam zgodę
Niech nam Pan Michal Tombak zyje 150 lat albo i dluzej. Takich ludzi nam trzeba. Wszystkie porady...
Wrogów swoich mogę pobłogosławić ale w innym świecie i w inny sposób
Indie - Nepal - maj 2015

Mieliśmy być także w Tybecie, ale trzęsienie ziemi nie pozwoliło nam przejechać przez Nepal. Bylismy 22 dni w Indiach i jeden dzień w Katmandu.

Przejdź do galerii

Archiwum
 

     Nie znamy przyszłości, ale wiemy, że poprzez bycie kanałem Światła współtworzymy nową rzeczywistość z Wyższym Kosmicznym Rozumem, z Niebiańskimi Przewodnikami, w harmonii z wewnętrzną boskością i Źródłem Wszechistnienia – Czystą Świadomością, Najwyższą Energią, Pierwotnym Światłem, Miłością Wszechświata. 
Fundacja "Świadomość Ziemi"

Google Translate