Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i umieszczanie na Twoim urządzeniu końcowym.X

CUDOWNY ZNAK
NOWYCH CZASóW

opis, przykłady działania

"Wzrastanie Boga w Człowieku" - Mariusz Brzoskowski - 25.02.2016

MENU
TERAZ ZBIERAMY NA STUDIO KOMPUTEROWE - budowę pomieszczeń, zakup sprzętu

O Od 2009 roku Fundacja „Świadomość Ziemi” wspiera sierociniec “Loving hearts helping hands” („Kochające serca, pomocne ręce”) w Ugandzie, który opiekuje się 170 bezdomnymi, osieroconymi dziećmi. Na stale sponsorujemy 7 dzieci (w 100% pokrywamy koszt ich utrzymania, edukacji i wyżywienia). Gorąco zachęcamy do przekazania kilku, kilkudziesieciu złotych na ten cel. W Ugandzie 10 zł wystarcza na dzienne wyżywienie, edukację i zapewnienie dachu nad głową jednemu dziecku. Wpłaty na konto Fundacji „Świadomość Ziemi” z dopiskiem– „Na dzień dziecka – dzieciom Ugandy”.Nr konta: 34 1090 1102 0000 0001 0346 6287.  

więcej o naszej pomocy tutaj 

Dołącz do nas na Facebooku!
Lokalizacja - kontakt

Fundacja "Świadomosć Ziemi"
z siedzibą w Gdyni 
Adres kontaktowy:
05-500 Piaseczno k.Warszawy
ul. Hemara 2
UWAGA:
godziny pracy biura są ruchome!
Zadzwoń i sprawdź:
tel. 509-905-498

Deklaracja Wolności

Deklaracja Wolności została zainspirowana 27 marca 2013r. przez Mistrza Saint Germain (za pośrednictwem naszej znajomej o duchowym imieniu Arameya), który składa w nasze ręce projekt możliwy do zrealizowania w Nowej Złotej Erze Ziemi. Deklaracja Wolności jest jedną z trzech części Manifestu Duchowego, który wraz z Inwokacją i Programem tworzą całość dokumentu, mającego zainspirować Ludzi Nowej Ery do działania, poprzez wprowadzanie w czyn światłych idei, przekazanych przez Wzniesionych Mistrzów i Istoty Światła Miłości. 

Link do Deklaracji Wolności 

STATYSTYKI

Od 04-2006 odwiedziło nas:
6 407 437 gości.

 

Aktualnie na stronie przebywa
3 gość/-ci.

Zioła na czasie - Oman Wielki

OMAN WIELKI

Jak uważają specjaliści, oman wielki jest jedną z najbardziej cennych roślin. Ma on właściwości antyseptyczne i uspokajające, wysuszające drogi oddechowe, a więc służy do leczenia wszystkiego, co się nazywa zapaleniem oskrzeli, kaszlem, gruźlicą płuc, astmą oskrzelową (aczkolwiek, w leczeniu zwykłej astmy nie jest równie skuteczny).

Oman w dziejach lecznictwa był stosowany głównie jako lek silnie odkażający układ oddechowy (przy infekcjach i stanach zapalnych gardła, oskrzeli, płuc, jamy ustnej), wykrztuśny, przeciwkaszlowy, przeciwgruźliczy, przeciwprzeziębieniowy i przeciwgrypowy. Niegdyś stosowano go również do leczenia gnijących ran oraz do wcierań i inhalacji w przebiegu chorób zakaźnych. Zanim wprowadzono leki przeciwgruźlicze, antybiotyki i sulfonamidy olejek omanowy, podobnie jak olejek eukaliptusowy, gwajakol, balsam peruwiański, żywica benzoesowa, eugenol, fenol, tymol, czy krezol należał do najsilniejszych antyseptyków i substancji odkażających oraz przeciwgnilnych i antypleśniowych.

Jako środek tonizujący, moczopędny, wywołujący menstruację, napotny, służy tradycyjnie również do leczenia zapalenia nerek, anemii, ogólnego zmęczenia, bolesnych menstruacji, braku menstruacji, upławów, pasożytów jelitowych, biegunek, dny.

Tak samo, drogą zewnętrzną, oman wielki służy do leczenia zapaleń skóry, świądu, owrzodzeń, odleżyna oraz zapalenia krtani. Bogaty w inulinę, nieprzyswajalny cukier, oman wielki jest również użyteczny dla osób chorujących na cukrzycę, tak samo zresztą jak inne rośliny z rodziny złożonych, które również zażywają inulinę, cykoria przede wszystkim.

Wyciągi z omany mają silny wpływ żółciotwórczy i żółciopędny, szczególnie pożądany w chorobach wątroby i pęcherzyka żółciowego (stany zapalne, żółtaczka, kamica, kolki). Działają rozkurczowo (spazmolitycznie), przeciwgnilnie, napotnie, odtruwająco i moczopędnie. Odkażają przewód pokarmowy, układ oddechowy i układ moczowy. Pobudzają serce i oddychanie. Mają wpływ przeciwzapalny i przeciwalergiczny. Ekstrakty omanowe szczególnie przydatne okazały się w terapii trądzików i łojotoku, przewlekłego liszajcowacenia skóry, owrzodzeń, pleśniawek, zapalenia mieszków włosowych i łojotokowego zapalenia skóry.

Oman wraz z arcydzięglem (w proporcji 1:1) oraz wrotyczem i piołunem jest doskonałym środkiem przeciwpasożytniczym i przeciwbakteryjnym. Oman wymieszany z wrotyczem, piołunem, tatarakiem, arcydzięglem, cząbrem i (lub) czosnkiem wyjątkowo skutecznie niszczy i zwalcza bakterie ropne, Pityrosporum, Candida, Cryptococcus, Fusarium, Propionibacterium, Salmonella, Shigella, mikoplazmy, pierwotniaki (np. lamblia – giardia, amoeba – pełzaki, kokcydie – Eimeria), płazińce i obleńce pasożytnicze.

Oman w nalewkach, intraktach, octach i maściach może być stosowany do leczenia opornych bakteryjnych trądzików oraz ropni. Napary i odwary omanowe zażywane doustnie przyśpieszają i zwiększają wydalanie chlorku sodu i wody z ustroju, co jest korzystne w chorobach skórnych, nadciśnieniu, obrzękach reumatycznych i otyłości.

Oman wyraźnie wpływa na menstruacje: reguluje i uintensywnia krwawienia miesiączkowe. Pobudza wydzielanie mleka u kobiet. Działa uspokajająco, ale równocześnie wzmacniająco na układ nerwowy. Pobudza jednak układ wegetatywny: ośrodki oddechowe, wydzielania soków trawiennych i śliny. Przyśpiesza trawienie i wchłanianie składników pokarmowych.

Składniki omanu wydzielają się przez pęcherzyki płucne wraz w powietrzem wydychanym działając odkażająco i wykrztuśnie. Dlatego oman jest stosowany z powodzeniem w leczeniu zakażeń i nieżytów oskrzeli, płuc i tchawicy, ponadto stanów zapalnych krtani i gardła. Dobroczynnie działa też na zatoki (przeciwzapalnie, oczyszczająco, przeciwropnie, przeciwgnilnie); usuwa nieprzyjemny zapach z ust pochodzący z zatok obocznych nosa (napar, płukanki jamy nosowej, krople).

Oman leczy bezsoczność żołądka i niedokwaśność treści żołądkowej. Sprawdził się również z terapii stanów zapalnych i zakażeń bakteryjnych oraz grzybiczych narządów płciowych oraz odbytu (irygacje, lewatywy, nasiadówki).

 

WYWAR Z KORZENI OMANU I OWOCU DZIKIEJ RÓŻY

 Korzenie omanu i owoce dzikiej róży (najlepiej wcześniej rozdrobnione, aby łatwiej puściły witaminy) wsypać po jednej dużej łyżce każdego z tych ziół do garnka i zalać wodą w taki sposób, by proporcje wynosiły 1 łyżka na szklankę wody. Doprowadzić do wrzenia i gotować przez 10-15 min. następnie wlać do termosu i pozostawić na 2-3 godz. Wywar należy pić po 100-150 g. 20-30 min. przed posiłkiem trzy razy dziennie przez 1 - 2 miesiące. Nie wolno robić przerw. Pić obowiązkowo z miodem dodając go według własnego uznania (lub naturalnymi melasami słodzącymi). W celu wzmocnienia efektu pójść do sauny 2-3 razy w tygodniu.

Podczas okresu oczyszczania układu oddechowego nie należy jeść tłustych, ostrych, słonych, smażonych oraz wędzonych potraw.

Wskazania: ostre zakażenie wirusowe układu oddechowego, schorzenia dróg oddechowych, zapalenie płuc, profilaktyka i leczenie schorzeń sercowo-naczyniowych, a także anemia, alergia, syndrom chronicznego schorzenia, nieprzyjemny zapach z ust, smutny przygnębiający nastrój, zmęczenie bez powodu.

Ta metoda oprócz regeneracji i oczyszczenia oskrzeli i płuc, uruchamia mechanizm odmłodzenia komórek oskrzelowo – płucnego.

W ciągu dnia człowiek wdycha 12-17 kilogramów powietrza, razem z milionami cząsteczek kurzu, bakterii i różnych związków chemicznych, które nie są nam potrzebne. Potrzebny nam jest przede wszystkim tlen, a tak 70% niepotrzebnych nam śmieci osiada w płucach. Toksykacja płuc jest główną przyczyną zapalenia oskrzeli, astmy, zapalenia płuc, przeziębień. Główną przyczyna niewydolności serca i zawałów oraz innych chorób jest brak tlenu we krwi. Jeżeli płuca, które zaopatrują krew w tlen są zablokowane kurzem, bakteriami, starymi nienadającymi się do funkcjonowania komórkami.

 

Zasada działania tej metody polega na tym, że pod wpływem herbaty leczniczej w organizmie następuję regeneracja wątroby, trzustki, żołądka, układu naczyniowego a później rozpoczyna się proces oderwania wszystkiego, co obce w płucach.

Żródło – miesięcznik „Uzdrawiacz”

Aby wzmocnić działanie wywaru można dodać pod koniec gotowania (do nieparzystej ilości ziół):

- liście maliny lub jerzyn (mała garść; generalnie dla kobiet lepsze maliny, a dla mężczyzn jeżyny)

- liście lipy (mała garść)

- liście pokrzywy (mała garść)

- liście mięty (mała garść)

- szczyptę piołunu (nie przesadzić, bo jest bardzo gorzki i ma mocne działanie)

- liść podbiału

Omanu używało w dawnych czasach wojsko tureckie, które dla podtrzymania i uzdrawiania żołnierzy stosowało wywar z korzenia omanu. Aby mieć do niego ciągły dostęp, sadzili go wszędzie tam, gdzie się przemieszczali.

Oman w dziejach lecznictwa był stosowany głównie, jako lek silnie odkażający układ oddechowy (przy infekcjach i stanach zapalnych gardła, oskrzeli, płuc, jamy ustnej), wykrztuśny, przeciwkaszlowy, przeciwgruźliczy, przeciwprzeziębieniowy i przeciwgrypowy. Niegdyś stosowano go również do leczenia gnijących ran oraz do wcierań i inhalacji w przebiegu chorób zakaźnych. Zanim wprowadzono leki przeciwgruźlicze, antybiotyki i sulfonamidy olejek omanowy, podobnie jak olejek eukaliptusowy, gwajakol, balsam peruwiański, żywica benzoesowa, eugenol, fenol, tymol, czy krezol należał do najsilniejszych antyseptyków i substancji odkażających oraz przeciwgnilnych i antypleśniowych.

Wyciągi z omany mają silny wpływ żółciotwórczy i żółciopędny, szczególnie pożądany w chorobach wątroby i pęcherzyka żółciowego (stany zapalne, żółtaczka, kamica, kolki). Działają rozkurczowo (spazmolitycznie), przeciwgnilnie, napotnie, odtruwająco i moczopędnie. Odkażają przewód pokarmowy, układ oddechowy i układ moczowy. Pobudzają serce i oddychanie. Mają wpływ przeciwzapalny i przeciwalergiczny. Ekstrakty omanowe szczególnie przydatne okazały się w terapii trądzików i łojotoku, przewlekłego liszajcowacenia skóry, owrzodzeń, pleśniawek, zapalenia mieszków włosowych i łojotokowego zapalenia skóry.

Oman wraz z arcydzięglem (w proporcji 1:1) oraz wrotyczem i piołunem jest doskonałym środkiem przeciwpasożytniczym i przeciwbakteryjnym. Oman wymieszany z wrotyczem, piołunem, tatarakiem, arcydzięglem, cząbrem i (lub) czosnkiem wyjątkowo skutecznie niszczy i zwalcza bakterie ropne, Pityrosporum, Candida, Cryptococcus, Fusarium, Propionibacterium, Salmonella, Shigella, mikoplazmy, pierwotniaki (np. lamblia – giardia, amoeba – pełzaki, kokcydie – Eimeria), płazińce i obleńce pasożytnicze.

Udostępnij

Dodaj komentarz

capcha