Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i umieszczanie na Twoim urządzeniu końcowym.X

CUDOWNY ZNAK
NOWYCH CZASóW

opis, przykłady działania

"Wzrastanie Boga w Człowieku" - Mariusz Brzoskowski - 25.02.2016

MENU
TERAZ ZBIERAMY NA STUDIO KOMPUTEROWE - budowę pomieszczeń, zakup sprzętu

O Od 2009 roku Fundacja „Świadomość Ziemi” wspiera sierociniec “Loving hearts helping hands” („Kochające serca, pomocne ręce”) w Ugandzie, który opiekuje się 170 bezdomnymi, osieroconymi dziećmi. Na stale sponsorujemy 7 dzieci (w 100% pokrywamy koszt ich utrzymania, edukacji i wyżywienia). Gorąco zachęcamy do przekazania kilku, kilkudziesieciu złotych na ten cel. W Ugandzie 10 zł wystarcza na dzienne wyżywienie, edukację i zapewnienie dachu nad głową jednemu dziecku. Wpłaty na konto Fundacji „Świadomość Ziemi” z dopiskiem– „Na dzień dziecka – dzieciom Ugandy”.Nr konta: 34 1090 1102 0000 0001 0346 6287.  

więcej o naszej pomocy tutaj 

Dołącz do nas na Facebooku!
Lokalizacja - kontakt

Fundacja "Świadomosć Ziemi"
z siedzibą w Gdyni 
Adres kontaktowy:
05-500 Piaseczno k.Warszawy
ul. Hemara 2
UWAGA:
godziny pracy biura są ruchome!
Zadzwoń i sprawdź:
tel. 509-905-498

Deklaracja Wolności

Deklaracja Wolności została zainspirowana 27 marca 2013r. przez Mistrza Saint Germain (za pośrednictwem naszej znajomej o duchowym imieniu Arameya), który składa w nasze ręce projekt możliwy do zrealizowania w Nowej Złotej Erze Ziemi. Deklaracja Wolności jest jedną z trzech części Manifestu Duchowego, który wraz z Inwokacją i Programem tworzą całość dokumentu, mającego zainspirować Ludzi Nowej Ery do działania, poprzez wprowadzanie w czyn światłych idei, przekazanych przez Wzniesionych Mistrzów i Istoty Światła Miłości. 

Link do Deklaracji Wolności 

STATYSTYKI

Od 04-2006 odwiedziło nas:
6 292 590 gości.

 

Aktualnie na stronie przebywa
2 gość/-ci.

Ocet Jabłkowy

OCET JABŁKOWY

Ten niepozorny, żółtawy płyn ma niezwykłe właściwości zdrowotne i odżywcze. Zawiera 20 najważniejszych dla organizmu minerałów i działa przeciwalergicznie, jest też niezastąpionym dodatkiem do potraw. Niezwykłe właściwości octu jabłkowego przeanalizował dopiero przed II wojna światową amerykański lekarz Deforest Clinton Jarvis, który odkrył, że jest on znakomitym środkiem odżywczym i doskonałym lekiem na wiele chorób.

Procesy przemiany materii w naszym organizmie obejmują nie tylko gospodarkę węglowodanową, tłuszczową i białkową, ale także zaopatrzenie organizmu w składniki mineralne, niezbędne w wielu przebiegających w nim procesach i do jego regeneracji.

Wszyscy wiedzą, jak ważny jest wapń jako niezbędny składnik do budowy kości, potas potrzebny do usuwania nadmiaru wody i odpowiedzialny za siłę mięśni lub żelazo niezbędne do transportu tlenu we krwi. Mniej znany jest fakt, że kwas octowy w znacznym stopniu poprawia wykorzystanie tych ważnych dla życia metalicznych minerałów. Uwalnia te substancje w pożywieniu z ich często trudno przyswajalnych związków i sprawia, że mogą być lepiej wykorzystane przez organizm. Często zdarza się, że spożywamy coś o bardzo dużej zawartości składników mineralnych. Jeżeli jednak nie mogą być one w pełni wykorzystane, organizm nic na tym nie zyska.

Ocet jabłkowy poprawia przyswajanie wapnia przez nasz organizm. Aby nasz organizm mógł przyswoić wapń, musi on zostać wydobyty z cząsteczek związków, w których się znajduje. Musi być dostępny, jak nazywają to chemicy w formie jonów elektrycznie naładowanych cząsteczek. Dopiero to sprawia, że wapń staje się przyswajalny. A najlepiej dzieje się to w kwaśnym środowisku.

Ze wszystkich minerałów zawartych w occie jabłkowym potas w ilości 114mg w 100g jest najmocniej reprezentowany. Obok potasu ocet jabłkowy dostarcza jeszcze wielu innych, ważnych minerałów i pierwiastków śladowych: wapń, fosfor, magnez, sód, żelazo, miedź, cynk, mangan.

Zawarte w occie jabłkowym witaminy z grupy B spełniają w ludzkim organizmie bardzo różne zadania. Ważne są dla pracy nerwów, zdrowej skóry i śluzówek oraz w przetwarzaniu białka, tłuszczów i węglowodanów.

Ocet jabłkowy jest również źródłem witaminy C, która bierze udział w wielu procesach w ludzkim organizmie i jej niedobór może mieć daleko idące skutki (jest min.niezbędna dla mocnych kości, jest potrzebna do wytwarzania włókien kolagenowych, z których powstaje główny szkielet kości).

Naturalny kwas octowy octu jabłkowego:

  • Zabija bakterie, grzyby i inne mikroorganizmy
  • Pobudza przemianę materii
  • Poprawię produkcję śliny i enzymów trawiennych
  • Poprawia biologiczne wykorzystanie niektórych minerałów jak wapń, potas lub żelazo
  • Jest lekko strawny
  • Zmniejsza apetyt na słodkie
  • Pomaga w usuwaniu komórek tłuszczowych
  • Ma działanie krwiotwórcze
  • Poprawia kondycję jelit
  • Aktywizuje siły odpornościowe

Napój z octu pić najlepiej rano, na czczo: 2 łyżeczki octu jabłkowego + 1-2 łyżeczki miodu + woda.

Oprócz powyższego spożycia ocet jabłkowy można stosować na wiele różnych sposobów: okłady (ocet wymieszany z solą), kąpiel (1/2 litra octu do kąpieli), masaż, płukanie gardła, irygacje z wodą z octem, itd..

Z książki „Ocet jabłkowy dobry dla zdrowia” Margot Hellmis

Udostępnij

Dodaj komentarz

capcha