Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i umieszczanie na Twoim urządzeniu końcowym.X

CUDOWNY ZNAK
NOWYCH CZASóW

opis, przykłady działania

"Wzrastanie Boga w Człowieku" - Mariusz Brzoskowski - 25.02.2016

MENU
TERAZ ZBIERAMY NA STUDIO KOMPUTEROWE - budowę pomieszczeń, zakup sprzętu

O Od 2009 roku Fundacja „Świadomość Ziemi” wspiera sierociniec “Loving hearts helping hands” („Kochające serca, pomocne ręce”) w Ugandzie, który opiekuje się 170 bezdomnymi, osieroconymi dziećmi. Na stale sponsorujemy 7 dzieci (w 100% pokrywamy koszt ich utrzymania, edukacji i wyżywienia). Gorąco zachęcamy do przekazania kilku, kilkudziesieciu złotych na ten cel. W Ugandzie 10 zł wystarcza na dzienne wyżywienie, edukację i zapewnienie dachu nad głową jednemu dziecku. Wpłaty na konto Fundacji „Świadomość Ziemi” z dopiskiem– „Na dzień dziecka – dzieciom Ugandy”.Nr konta: 34 1090 1102 0000 0001 0346 6287.  

więcej o naszej pomocy tutaj 

Dołącz do nas na Facebooku!
Lokalizacja - kontakt

Fundacja "Świadomosć Ziemi"
z siedzibą w Gdyni 
Adres kontaktowy:
05-500 Piaseczno k.Warszawy
ul. Hemara 2
UWAGA:
godziny pracy biura są ruchome!
Zadzwoń i sprawdź:
tel. 509-905-498

Deklaracja Wolności

Deklaracja Wolności została zainspirowana 27 marca 2013r. przez Mistrza Saint Germain (za pośrednictwem naszej znajomej o duchowym imieniu Arameya), który składa w nasze ręce projekt możliwy do zrealizowania w Nowej Złotej Erze Ziemi. Deklaracja Wolności jest jedną z trzech części Manifestu Duchowego, który wraz z Inwokacją i Programem tworzą całość dokumentu, mającego zainspirować Ludzi Nowej Ery do działania, poprzez wprowadzanie w czyn światłych idei, przekazanych przez Wzniesionych Mistrzów i Istoty Światła Miłości. 

Link do Deklaracji Wolności 

STATYSTYKI

Od 04-2006 odwiedziło nas:
6 422 882 gości.

 

Aktualnie na stronie przebywa
1 gość/-ci.

Na zdrowie - Kurkuma

Coraz więcej mówi się o kurkumie. Środek ten, stosowany od dawnych wieków na różne przypadłości, ostatnimi czasy naukowcy okrzyknęli „lekiem na szelkie zło”. Nic dziwnego, pomaga zwalczać kamienie żółciowe, działa bakteriobójczo i przeciwzapalnie, zwłaszcza w chorobach skóry, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia raka jelit.

Kurkuma (Curcuma longa) jest uzyskiwana z kłączy ostryżu długiego (ostryż barwierski) – Curcuma longa L. (niem. Gelbuwurz) z rodziny Zingiberaceae – który jest podzwrotnikową wieloletnią rośliną z rodziny imbirowatych o silnym zapachu i ostrym palącym smaku. Wywodzi się z południowej Azji, ale rośnie także w wilgotnych lasach i na porośniętych trawą wzgórzach Ameryki Południowej i na wyspach Morza Karaibskiego.

Większość osób kurkumę kojarzy z przyprawą curry. Tymczasem mało kto wie, że ze względu na swoje lecznicze zalety od tysięcy lat wykorzystywana była przez medycynę ludową w leczeniu wielu chorób, w tym: kolki, czerwonki, żółtaczki, ospy wietrznej, świerzbu, przeziębień, zapalenia spojówek, w schorzeniach dróg moczowo-płciowych oraz w przypadkach niestrawności, a nawet reumatoidalnego zapalenia stawów. Sporządzano z niej również maseczki pielęgnacyjne.  

Z tego powodu dość wcześnie, bo pod koniec XIX wieku, zaczęli ją badać naukowcy. Dziś jest jedną z najlepiej zbadanych roślin leczniczych.

WŁAŚCIWOŚCI KURKUMY:

- działa silnie oczyszczająco na krew

- zalecana do użytku zewnętrznego przy chorobach reumatycznych

- ma działanie dezynfekujące przy chorobach wewnętrznych

- pomocna przy alergiach, przeziębieniu, kaszlu, katarze

- pomocna przy chorobach skóry (rozrabia się kurkumę z wodą i nakłada, jako pastę na zmiany)

- pobudza apetyt i wspomaga trawienie

- skuteczna przy chorobach wątroby i nerek

- dobra na anemię

 Na serce

To, że kurkuma działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie, a także przeciwdziała zlepianiu się płytek krwi, przez co korzystnie wpływa na poprawę krążenia, podejrzewano od dawna. Ostatnie badania, przeprowadzone przez zespół dr Wanwaranga Wongcharoena z Uniwersytetu Chiang Mai w Tajlandii i opisane przez prestiżowy periodyk American Journal of Cardiology, zdają się te podejrzenia potwierdzać. W eksperymencie wzięło udział 121 pacjentów, którzy w latach 2009-2011 przeszli operację wszczepienia bajpasów (ryzyko zawału serca u takich osób jest stosunkowo wysokie). Połowie z nich podawano, przez trzy dni przed operacją oraz przez pięć dni po niej, tabletki zawierające 1 gram ekstraktu z kurkumy cztery razy dziennie. Pozostali otrzymywali placebo, czyli środek chemicznie obojętny. Po uwzględnieniu wszystkich przedoperacyjnych różnic pomiędzy pacjentami, stwierdzono, że u tych, którzy przyjmowali kurkumę, ryzyko zawału było o 65 proc. niższe. Co więcej, kurkuma obniżała tzw. markery stanu zapalnego i stresu oksydacyjnego (m.in. poziom białka C-reaktywnego i stężenie dialdehydu malonowego). Oczywiście należy pamiętać, że kurkuma była stosowana równolegle ze standardową farmakoterapią i nie może być zamiennikiem leków.

Na trawienie

Kurkuma korzystnie wpły-wa na trawienie i przyswajanie składników odżywczych, a także reguluje perystaltykę przewodu pokarmowego (wspomaga usuwanie metabolitów rozpuszczalnych w lipidach i żółci). To wynik jej działania żółciopędnego. Z tego powodu wykorzystuje się ją do walki z kamieniami żółciowymi, dyskinezą dróg żółciowych, zastojami żółci, stanami zapalnymi układu żółciowego, objawami po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Przyśpieszając obieg żółci, a tym samym usuwanie metabolitów, kurkuma reguluje gospodarkę lipidową.

Naukowcy potwierdzili również jej skuteczność w przypadku niestrawności, co zostało opisane w Journal of Medical Association Thai. W badaniu wzięło udział 120 pacjentów z pięciu szpitali indyjskich, którzy cierpieli na nadkwasotę i wzdęcia. Przez tydzień jedna grupa przyjmowała placebo, druga – lek przeciw wzdęciom, trzecia – kurkumę. Stwierdzono, że kurkuma była równie skuteczna co leki tradycyjnie przepisywane na wzdęcia.

Na wątrobę

Kurkuma chroni wątrobę. Swój eksperyment opisała międzynarodowa grupa uczonych (ze Stanów, Finlandii i Hongkongu) w American Journal of Physiology – Gastrointestinal and Liver Physiology.

 Badania przeprowadzono na szczurach, podzielonych na cztery grupy. Jedna otrzymywała tran i alkohol etylowy, druga – tran i dekstrozę (cukier prosty), trzecia – tran, alkohol etylowy i kurkumę, czwarta – tran, dekstrozę i kurkumę. Okazało się, że u szczurów karmionych tranem i alkoholem doszło do stłuszczenia wątroby, i w rezultacie do marskości tego organu. U tych, które dodatkowo przyjmowały kurkumę, nie rozwinęła się żadna z tych chorób. Stwierdzono, że kurkuma zapobiega aktywacji czynnika genetycznego (tzw. kappa B), odpowiedzialnego za uszkodzenia wątroby, a także alkoholowym chorobom wątroby.

 Na raka skóry i jelit

Kurkuma posiada właściwości przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Z tego powodu stosuje się ją do leczenia wielu schorzeń dermatologicznych, w tym trądziku, łojotoku, łuszczycy, przewlekłych wyprysków i innych chorób skóry o podłożu bakteryjnym.

Jedno z niedawnych badań wskazuje, że kurkuma może być pomocna w leczeniu raka skóry. W jego ramach stosowano wyciąg i maść z kurkumy u pacjentów z martwiczymi zmianami skórnymi wywołanymi chorobami nowotworowymi. U większości stwierdzono znaczne osłabienie odoru wydzielanego przez wykwity, a niemal u wszystkich zniknęło dokuczliwe swędzenie. Co więcej, 10% pacjentów odczuło zmniejszenie bólu związanego ze zmianami.

Korzystny wpływ kurkumy stwierdzono również u pacjentów z rakiem jelit i odbytnicy, odpornym na chemioterapię. Polegał on na poprawie stabilności ich stanu, a w niektórych przypadkach nawet na obniżeniu poziomu markerów. Zaznaczono przy tym jednak wyraźnie, że potrzeba jest dalszych badań na szeroką skalę.

 W ostatnich testach laboratoryjnych odkryto, że kurkuma ma właściwości inhibicyjne w stosunku do wirusa HIV.

Do potraw

Oczywiście kurkuma wymaga dalszych badań. Czekając na ich wyniki, a także na ewentualną syntezę rośliny dla celów farmaceutycznych, na pewno nie zaszkodzi przyjmowanie jej w pożywieniu. Wszak to świetna przyprawa, choćby do ryżu, makaronu, sosów, potraw z drobiu, zup kremowych i jajek. Dobrze komponuje się również z daniami z fasoli i z soi. Pięknego złocistego koloru doda ciastom drożdżowym lub biszkoptowym.

Lecznicze działanie kurkumy

Dzięki właściwościom żółciotwórczym, bakteriobójczym, przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym, kurkuma pomaga chronić wątrobę, wspomaga trawienie i wspiera naturalne mechanizmy odtruwające.

Kurkumina wykazuje działanie przeciwnowotworowe.  Odkryto, że związek doprowadza do apoptozy, czyli naturalnego procesu zaprogramowanej śmierci zużytych lub uszkodzonych komórek, które mogłyby stać się źródłem nowotworzenia.

Na Uniwersytecie Stanu Michigan przeprowadzono  badania, które sugerują, że kurkumina może zapobiegać postępującej degeneracji komórek mózgowych, charakterystycznej między innymi dla choroby Alzheimera i parkinsonizmu. Ekstrakt z kłącza kurkumy jest w stanie przeniknąć przez barierę krew-mózg i zapobiegać tworzeniu się patologicznych skupisk uszkodzonych białek, będących jedną z przyczyn chorób neurodegeneracyjnych.

Kurkuma - remedium na raka

Związek między stanami zapalnymi a rakiem został potwierdzony przez wielu naukowców. Dowodziło tego także badanie opublikowanie w 2011 roku w magazynie Proceeding of the Nationadl Academy of Science. Badacze wykazali, że niemal 25 proc. zachorowań na raka jest spowodowanych przewlekłymi stanami zapalnymi. 

Jak potwierdzają naukowcy z Centrum Wszechstronnych Badań nad Rakiem Uniwersytetu w Ohio, stany zapalne powodują zwiększenie wydzielania molekuł znanych jako microRNA-155 (mir-155), które powodują redukcję poziomu protein odpowiedzialnych za naprawę uszkodzonych części DNA. 

Jednak co z pozostałymi 75 proc. zachorowań? Zdaje się, że kurkuma jest remedium także na te przypadki. Badania naukowców z Uniwersytetu w Teksasie z 2011 pokazały, że kurkuma "wyszukuje" złośliwe komórki rakowe, a poprzez regulowanie DNA, doprowadza do ich zniszczenia. 

Co najważniejsze, w odróżnieniu do syntetycznych leków antynowotworowych, kurkuma nie atakuje zdrowych komórek oraz DNA, więc jej stosowanie nie niesie ze sobą żadnych efektów ubocznych.    

Na co jeszcze wpływa kurkuma?

Pozytywne właściwości kurkumy na tym się nie kończą. Wspomniane powyżej badanie dowodzi również, że składnik ten ma też zdolności regulowania wszystkich procesów zachodzących w ludzkim organizmie. 

Obszerne badania z pięciu ostatnich dekad udowodniły, że kurkuma redukuje zły cholesterol, wpływa na utlenianie lipoprotein, hamuje agregację płytek krwi, wpływa na procesy krzepnięcia krwi oraz na ryzyko zawału serca, hamuje rozwijanie się cukrzycy typu II, zapobiega reumatoidalnemu zapaleniu stawów, sklerozie, chorobie Alzheimera, hamuje infekcję HIV oraz rozwój guzów, wspomaga gojenie się ran, chroni przez uszkodzeniami wątroby, zwiększa wydzielanie żółci, chroni przez tworzeniem się katarakty oraz przed toksycznością i fibrozą (zwłóknienie) płucną. sciencenews.pl

W badaniach laboratoryjnych dowiedziono, że kurkumin ogranicza wzrost białaczek, raka okrężnicy, wątroby, żołądka, jajników, bo zmusza komórki rakowe do umierania. Uczeni z Centrum Badań nad Rakiem w Houston dowiedli, że ludzie spożywający 1/4 łyżeczki kurkumy dziennie aż 8 razy rzadziej chorują na raka płuc, 5 razy rzadziej na raka piersi i 10 razy rzadziej na raka nerki, nawet gdy żyją w bardzo zanieczyszczonym środowisku. W przypadku niektórych raków, np. raka piersi, kurkumin wnika do wnętrza komórek i niszczy je. W czystej postaci nie wchłania się w przewodzie pokarmowym. Aby był skuteczny, musi być połączony z papryką lub czarnym pieprzem (jak w curry). Papryka 10 tys. razy zwiększa jego przyswajanie przez organizm. Dr David Servan-Schreiber, który sam cierpiał na raka mózgu, odnalazł też badania potwierdzające, że nawet tak groźny nowotwór, jakim jest glejak, łatwiej poddaje się chemioterapii, gdy ta jest stosowana razem z kurkuminem. Kurkumę najlepiej kupować osobno, bo w mieszankach przyprawowych jest jej tylko 20 proc.

Jak stosować kurkumę?

Należy zmieszać 1/4 łyżeczki proszku z 1/2 łyżki oliwy i szczyptą pieprzu. To dobry sos do świeżych surówek i zup. Gorzkawy smak zniknie po dodaniu kilku kropli nektaru z agawy (do kupienia w sklepach ze zdrową żywnością).

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/przydatne-w-kuchni/Antynowotworowe-wlasciwosci-ziol-kurkumy-imbiru-szczypiorku-rozmarynu-natki-pietruszki_37125.html

Pamiętajmy, iż decydując się na stosowanie jakiejolwiek terapii należy zachować zdrowy rozsądek. Najlepiej skonsultować się z odpowiednimi osobami, które pomogą nam stwierdzić, czy przyjmowanie danego preparatu w tym momencie jest wskazane dla naszego organizmu.

Udostępnij

Komentarze

2015-09-05 17:40:18 Maria
Dzięki Bogu, że mamy takie dobra dostępne od ręki , pomyśleć że mieliśmy ją na wyciągnięcie ręki, a mało kto wiedział o jej właściwościach. Jedynym mankamentem jest jej wchłanianie, chyba jeszcze nie został wynaleziony sposób jej dobrej bioretencji. Czekam z niecierpliwością na prace naukowców!
2015-09-28 10:12:50 Hania
Wydaje mi się, że już są jakieś leki które dobrze się wchłaniają, ale mogę się mylić.
Rzeczywiście kurkumina jest w stanie zrobić wiele dobrego dla naszego organizmu. Polecam każdemu :)

Dodaj komentarz

capcha

O TELEPATII - wywiad z nami w NTV i One Energy
Na naszej stronie
O METODZIE SCIO na panelu NTV

 
Nasze wypowiedzi: od 1.50 do 8.20 i 24.30 do 30.37 (min). Jesteśmy dystrybutorem SCIO w Polsce. Jesteś zainteresowany zakupem - napisz, zadzwoń, wypełnij formularz (kliknij tutaj)
 
CZYTANIE DUSZY - SKANOWANIE CIAŁA - UZDRAWIANIE - PORADY ŻYCIOWE-BIOFEEDBACK I BIOREZONANS SCIO

 

HELENA NIECZYPORENKO
MARIUSZ BRZOSKOWSKI -
UZDROWICIELE DUCHOWI
THETA HEALING
DOŚWIADCZENI TERAPEUCI

WARSZAWA -  WROCŁAW
Także na odległość:
telefon, skype, SCIO

Informacje  i zapisy telefoniczne

Przemiany Duchowe na Ziemi - Wywiad

Ostatnie komentarze
ciekawe wypowiedzi morze to jest tylko wiara ze nam pomaga ja osobiscie od kad pamietam mialam...
Witam Pani Tatiano, piekny projekt ja wychowalam corke. Corka ma juz 21 lat, to dzieci, do ktorych...
Witam jestem świeżo po kursie, i co pomimo mojej dużej wiedzy teoretycznej na tematy duchowe,...
milosc
Wyrażam zgodę
Małgorzata JUSZKIEWICZ RYCERSKA 7 PIŁA w Szkodliwa fluoryzacja
To wszystko prawda co dr J. Jaśkowski napisał. mi dr. SZEFFER z Piły wstrzyknął w dziąsło...
niech się tak stanie, zgodnie z naszą wolą, zgadzam się
Tak, wyrażam zgodę
Niech nam Pan Michal Tombak zyje 150 lat albo i dluzej. Takich ludzi nam trzeba. Wszystkie porady...
Wrogów swoich mogę pobłogosławić ale w innym świecie i w inny sposób
Indie - Nepal - maj 2015

Mieliśmy być także w Tybecie, ale trzęsienie ziemi nie pozwoliło nam przejechać przez Nepal. Bylismy 22 dni w Indiach i jeden dzień w Katmandu.

Przejdź do galerii

Archiwum
 

     Nie znamy przyszłości, ale wiemy, że poprzez bycie kanałem Światła współtworzymy nową rzeczywistość z Wyższym Kosmicznym Rozumem, z Niebiańskimi Przewodnikami, w harmonii z wewnętrzną boskością i Źródłem Wszechistnienia – Czystą Świadomością, Najwyższą Energią, Pierwotnym Światłem, Miłością Wszechświata. 
Fundacja "Świadomość Ziemi"

Google Translate