Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i umieszczanie na Twoim urządzeniu końcowym.X

CUDOWNY ZNAK
NOWYCH CZASóW

opis, przykłady działania

"Wzrastanie Boga w Człowieku" - Mariusz Brzoskowski - 25.02.2016

MENU
TERAZ ZBIERAMY NA STUDIO KOMPUTEROWE - budowę pomieszczeń, zakup sprzętu

O Od 2009 roku Fundacja „Świadomość Ziemi” wspiera sierociniec “Loving hearts helping hands” („Kochające serca, pomocne ręce”) w Ugandzie, który opiekuje się 170 bezdomnymi, osieroconymi dziećmi. Na stale sponsorujemy 7 dzieci (w 100% pokrywamy koszt ich utrzymania, edukacji i wyżywienia). Gorąco zachęcamy do przekazania kilku, kilkudziesieciu złotych na ten cel. W Ugandzie 10 zł wystarcza na dzienne wyżywienie, edukację i zapewnienie dachu nad głową jednemu dziecku. Wpłaty na konto Fundacji „Świadomość Ziemi” z dopiskiem– „Na dzień dziecka – dzieciom Ugandy”.Nr konta: 34 1090 1102 0000 0001 0346 6287.  

więcej o naszej pomocy tutaj 

Dołącz do nas na Facebooku!
Lokalizacja - kontakt

Fundacja "Świadomosć Ziemi"
z siedzibą w Gdyni 
Adres kontaktowy:
05-500 Piaseczno k.Warszawy
ul. Hemara 2
UWAGA:
godziny pracy biura są ruchome!
Zadzwoń i sprawdź:
tel. 509-905-498

Deklaracja Wolności

Deklaracja Wolności została zainspirowana 27 marca 2013r. przez Mistrza Saint Germain (za pośrednictwem naszej znajomej o duchowym imieniu Arameya), który składa w nasze ręce projekt możliwy do zrealizowania w Nowej Złotej Erze Ziemi. Deklaracja Wolności jest jedną z trzech części Manifestu Duchowego, który wraz z Inwokacją i Programem tworzą całość dokumentu, mającego zainspirować Ludzi Nowej Ery do działania, poprzez wprowadzanie w czyn światłych idei, przekazanych przez Wzniesionych Mistrzów i Istoty Światła Miłości. 

Link do Deklaracji Wolności 

STATYSTYKI

Od 04-2006 odwiedziło nas:
6 416 294 gości.

 

Aktualnie na stronie przebywa
5 gość/-ci.

Owoce na czasie - czereśnie i arbuz

Czereśnie

Składniki odżywcze
Czereśnie w 80 proc. składają się z wody, natomiast w 20 proc. z witamin i minerałów. 10% to łatwo przyswajalne węglowodany, głównie cukry. Czereśnie zawierają moc witamin: A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, K, P i dużo odżywczych składników mineralnych: jod, potas, wapń, żelazo, magnez, fosfor, sód, cynk, selen, pektyny i flawonoidy.

Są małokaloryczne, gdyż 100 g czereśni zawiera tylko 50-60 kalorii. Więc bez obaw mogą je jeść osoby które chcą schudnąć.

Dzięki obecności bioflawonoidów czereśnie, zwłaszcza czerwone, są zaliczane do świetnych przeciwutleniaczy, które zwalczają wolne rodniki (przyczyniają się do powstawania raka). Co ciekawe, czereśnie zawierają więcej jodu niż ryby morskie! Jod wzmaga produkcję hormonów tarczycy, m.in. regulujących przemianę materii.

Czereśnie również regulują pracę żołądka i usuwają fermentację gnilną. Dlatego powinny je jeść osoby mające zaburzenia przewodu pokarmowego.

Czereśnie są również zasadotwórcze, co znaczy, że doprowadzają do równowagi kwasowo-zasadowej czyli przeciwdziałają powstawaniu acydozy. Czereśnie również regulują apetyt. Zjadanie świeżych czereśni sprawi, że osoby wyczerpane i słabe poczują się znacznie lepiej, warto też zwrócić uwagę na fakt, że ludzie mający wrażliwy żołądek powinny raczej jeść owoce gotowane, gdyż takie czereśnie są łatwiej strawne. Świeży sok jest bardzo dobrym lekiem na serce i naczynia krwionośne, a z kolei nalewka z czereśni (czereśniówka) jest znakomitym środkiem dla ludzi, którzy mają kłopoty żołądkowe. Niedawno stwierdzono, że czereśnie zawierają kwas elagowy, który chroni zdrowe komórki przed szkodliwym działaniem syntetycznych i naturalnych substancji rakotwórczych.

Może zaskoczyć fakt, że leczniczą częścią czereśni jest nie tylko sam owoc, ale także (a może przede wszystkim) szypułka, czyli ogonek, żywica, która wycieka z drzewa oraz nasiona (pestki). Z suszonych szypułek robi się napary i herbatki, które są bardzo dobrym lekarstwem przy zapaleniach dróg moczowych, pęcherza moczowego czy nerek. Szypułka, także bardzo dobrze radzi sobie z rozpuszczaniem kamieni w nerkach i pęcherzu. Wprawdzie najskuteczniejszym lekarstwem w walce z kamicą jest ususzona, zmielona pestka wymieszana z alkoholem, to jednak stosując tę metodę należy uważać, gdyż pestki zawierają pewną ilość szkodliwych składników. Bezpieczniejszą metodą jest więc napar z szypułek, który także skutecznie radzi sobie z odflegaminowaniem oskrzeli, co w efekcie ułatwi nam oddychanie. W walce z kaszlem bardzo dobrą i skuteczną metodą jest rozpuszczenie żywicy z drzewa czereśniowego w winie, a z kolei żywica z winem i octem winnym lub jabłkowym skuteczna będzie przy leczeniu świerzbu.

Właściwości lecznicze
Czereśnie przyczyniają się do zwiększenia odporności na infekcje; działają przeciwzapalnie i wzmacniająco na ściany naczyń krwionośnych; przyczyniają się do usuwania z organizmu nadmiaru soli, dzięki czemu korzystnie wpływają na układ krążenia oraz nerki;
działają przeciwreumatycznie i sklerotycznie; zmniejszają ilość kwasu moczowego we krwi, dlatego polecane są osobom z dną moczową oraz tym, którzy chcą się jej ustrzec; zapobiegają anemii; zapobiegają tworzeniu się zmarszczek; odżywiają cebulki włosowe, pobudzając wzrost włosów; są bezpieczne dla osób z cukrzycą gdyż zawierają przede wszystkim cukry proste (glukoza i fruktoza).

W sezonie czereśniowym można przeprowadzić kurację regenerującą, odżywiając się przez 1-2 dni wyłącznie czereśniami. Taka kuracja czereśniowa odtruwa jelita, żyły, tętnice i stawy ze złogów.

Najnowsze badania naukowe
Najnowsze spostrzeżenia dietetyków dotyczące zbawiennego wpływu czereśni na kondycję skóry i urodę. Okazuje się, że czereśnie mają właściwości nadające jędrność i odpowiednie napięcie skórze. Cera dzięki ich regularnemu spożywaniu staje się wyraźniej młodsza i świetlista. Dietetycy zalecają spożywanie dwóch porcji (po 25 dag) owoców dziennie przez miesiąc, by zauważyć ich korzystny wpływ na urodę.

Można również czereśnie stosować zewnętrznie, w celach pielęgnacyjnych, robiąc sobie okłady czy tez maseczki ze świeżych owoców. Poniżej znajdziesz parę propozycji takich maseczek.

Larwy
W czereśniach trafiamy czasem na larwy muchy nasionnicy trześniówki. Nie ma ich we wczesnych odmianach z początku czerwca ani w wielkoowocowych z przełomu lipca i sierpnia. Wtedy „robaki” wychodzą z owoców, by zagrzebać się w ziemi. Występują zaś w żółtych i czerwonych czereśniach dojrzewających w lipcu. By się ich pozbyć, można zalać owoce na parę minut zimną wodą – larwy wyjdą z nich i opadną na dno naczynia. A czereśnie bez problemu będziesz mógł zjeść.

Ciekawostki
1. Czereśnie były ulubionym owocem Króla Słońca – Ludwika XIV, który długie lata lubił się wdrapywać na te drzewa i prosto z nich zjadać owoce. Za to delikatny i wytworny Ludwik XV lubił czereśnie obierane z pestek i skórek rączkami swoich przyjaciółek.

2. Kochanka króla Francji Ludwika XV, hrabina du Barry, jako pierwsza odkryła właściwości czereśni. Kiedy w wieku 50 lat została skazana na śmierć na gilotynie, nadal wyglądała pięknie i zdumiewająco młodo. Tajemnicą jej gładkiej i młodej cery były właśnie maseczki z czereśni. Hrabina również uważała, że doskonałe zdrowie, którym się cieszyła przez całe życie, to efekt diety czereśniowej.

3. Francuzi w średniowieczu za pomocą czereśni leczyli też migreny. Na obolałe skronie przykładali kompresy z rozgniecionego miąższu owoców.

4. W USA w latach 80. niektóre kliniki zapoczątkowały nawet specjalne czereśniowe diety dla pacjentów cierpiących na artretyzm i gościec.

5. Współczesna kosmetyka również nie bagatelizuje czereśni. Wiele kremów zawiera wyciąg z owoców czereśni.

Uwaga!
1. Czereśni nie należy popijać wodą, a tym bardziej mlekiem. Ponieważ u większości ludzi, takie połączenie prowadzi do „rewolucji żołądkowej” – ostrych biegunek!

2. Czereśni nie należy spożywać przed posiłkiem, w szczególności kiedy zamierzamy zjeść coś ciężkostrawnego (np. mięso), ponieważ czereśnie dodatkowo utrudniają proces trawienny tego rodzaju posiłku.

3. Surowe czereśnie dość długo zalegają w żołądku, i dlatego powinny je unikać osoby z wrażliwym przewodem pokarmowym lub osoby z chorobą wrzodową. Najlepsze dla nich będą owoce krótko obgotowane.

4. W dietach mogą być stosowane zamiast posiłku, gdyż nie są tuczące, a potrafią nasycić.

 

Arbuz

Ten słodki owoc jest naładowany jednymi z najważniejszych dla nas antyoksydantów. Jednym z nich jest na przykład likopen (szczególnie w czerwonych arbuzach). Ze swoich właściwości antyoksydacyjnych znany jest też beta karoten, którego możemy znaleźć w arbuzie dość pokaźne ilości. Oprócz tego, ze jest on antyoksydantem utrzymuje Twoje serce w dobrej formie zapobiegając jego przedwczesnemu starzeniu się oraz związanym z wiekiem chorobom serca i układu krwionośnego.

Antyoksydanty wędrują przez cały nasz organizm neutralizując wolne rodniki, które potrafią wyrządzić nam wiele szkód. A te szkody to między innymi utlenianie cholesterolu, przez co szybciej odkłada się on na ściankach naszych żył, co może prowadzić do chorób serca a nawet zawału. Z cholesterolem walczą też zawarte w arbuzie witamina C, karotenoidy i potas.

Dzięki dużej zawartości potasu i magnezu arbuz świetnie działa na obniżenie ciśnienia krwi. Karotenoidy zapobiegają twardnieniu ścianek żył i tętnic, przez co obniża się w nich właśnie ciśnienie. Jeśli więc podskoczy Ci ciśnienie, zjedz arbuza.

Potas, który możemy znaleźć w arbuzie jest pomocny przy oczyszczaniu nerek z różnych toksycznych substancji. Co więcej, pomaga zredukować nagromadzoną ilość kwasu moczowego we krwi niwelując tym samym ryzyko uszkodzenia nerek oraz powstania kamieni nerkowych. Do tego wszystkiego arbuz dzięki dużej zawartości wody zmusza nerki do większej pracy, przez co częściej musimy korzystać z toalety w celu oddania moczu. Na skutek tego, nasze nerki są regularnie oczyszczane. Dodatkowo, wspomniane już wcześniej antyoksydanty dbają o zdrowe i silne nerki.

Arbuzy dzięki swojemu składowi są pomocne również przy redukowaniu temperatury ciała. Wiele mieszkańców krajów tropikalnych je gorącymi popołudniami arbuzy, aby ugasić nie tylko pragnienie, ale obniżyć temperaturę nagrzanego ciała zapobiegając udarowi. W Indiach na przykład w porze suchej, kiedy mocno grzeje słońce, można znaleźć te owoce w sprzedaży na każdej ulicy.

Diabetycy, którzy powinni zwracać szczególną uwagę na kaloryczność potraw i zawartość w nich cukru często narzekają, że nie mogą pozwolić sobie na wiele wspaniałych przekąsek czy dań. Mogą za to bez obaw jeść arbuzy. Pomimo tego, że są słodkie są bardzo bezpieczne ponieważ w 99 procentach składają się z wody i błonnika. Ponadto różne witaminy i minerały zawarte w arbuzach, jak a przykład potas czy magnez pomagają w lepszej pracy insuliny w naszym organizmie. Innym składnikiem arbuza jest arginina, również ma rewelacyjny wpływ na poziom i działanie insuliny na cukier w organizmie.

Arbuz jest świetny na oczy. A to wszystko za sprawą beta karotenu, luteiny, witaminy C i zeaksantyny. Pomogą one chronić oczy przed zwyrodnieniem plamki żółtej. Ponadto te cudowne antyoksydanty działają i pomagają nam w walce z innymi chorobami oczu związanymi z wiekiem, jak na przykład suchość oka, uszkodzenie nerwu ocznego czy jaskra.

Arginina zawarta w arbuzach wspomaga dysfunkcje seksualne. Działa ona na podobnych zasadach jak Viagra. Podwyższa ilość tlenku azotu, co rozluźnia żyły i zwiększa przepływ krwi. Arbuz jest nie tylko dla tych, którzy zmagają się z impotencją, ale działa też prewencyjnie.

Udowodniono, że witamina C i karoten zawarte w arbuzach redukują ryzyko chorób serca, wspomagają nasz organizm w astmie, redukują ryzyko raka jelita grubego, łagodzą symptomy osteoporozy, bóli reumatycznych i zapalenia stawów.

Likopen zawarty w arbuzie jest efektywny w walce z rakiem czy przerostem prostaty. Ponadto pomagają w naprawie uszkodzonych tkanek. Pestki arbuza są bogate w dobre tłuszcze i proteiny.

Zawarta w arbuzach witamina B wspomaga nasz metabolizm i poziom energii w organizmie. Nawet picie soku z arbuza zwiększa poziom energii. Jesteśmy żywsi i więcej nam się chce.

Częste jedzenie arbuza poprawia stan naszej skóry. Staje się ona bardziej nawilżona i wygląda młodziej. Badania wykazały, że arbuz obniża ryzyko złego wpływu słońca na naszą skórę o niemalże 40 procent. To całkiem dużo. A wszystko dzięki zawartości likopenu, który filtruje szkodliwe promieniowanie UV chroniąc skórę przed jego skutkami.

Dzięki arbuzom możemy również lepiej sypiać w nocy. Udowodniono, że arbuz pomaga nam zapaść w głębszy sen nawet w 27 procentach przypadków. Arbuz podnosi poziom serotoniny, która sprawia, że mózg jest mniej podatny na rejestrowanie na przykład hałasów w czasie snu i nie wybudzamy się.

Arbuz nie jest szczególnie bogaty w jakiś jeden konkretny minerał czy witaminę. Za to zawiera w mniejszych ilościach ich kilka. Miedź (wspomaga tworzenie czerwonych krwinek), potas (zdrowe serce i mięśnie), magnez (prawidłowa praca serca), wapń, żelazo, fosfor, sód, cynk, mangan, witamina C (ułatwia wchłanianie żelaza, szybsze gojenie ran, zdrowa skóra, stres, przeziębienia), B6 (system nerwowy, prawidłowe działanie hormonów), A (głównie wzrok), kwas pantotenowy (na dobry metabolizm).

Udostępnij

Komentarze

2014-05-19 09:57:29 /joanna
Bardzo fajny artykul, jestem na diecie bezjodowej i szukalam informacji na temat owocow ktore zawieraja male ilosci jodu-ten artykul mi pomogl, moge jesc arbuza :) dzieki czemu dieta nie bedzie taka trudna.
2015-10-14 20:47:19 sercejakdzwon.pl
Arbuz jest dobry także dla sportowców, ponieważ wspomaga regenerację mięśni a także poprawia wytrzymałość siłową
2017-06-17 13:27:42 Agata
Skąd info, że czereśnie zawierają B12? To poważna informacja!

Dodaj komentarz

capcha