Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i umieszczanie na Twoim urządzeniu końcowym.X

CUDOWNY ZNAK
NOWYCH CZASóW

opis, przykłady działania

"Wzrastanie Boga w Człowieku" - Mariusz Brzoskowski - 25.02.2016

MENU
TERAZ ZBIERAMY NA STUDIO KOMPUTEROWE - budowę pomieszczeń, zakup sprzętu

O Od 2009 roku Fundacja „Świadomość Ziemi” wspiera sierociniec “Loving hearts helping hands” („Kochające serca, pomocne ręce”) w Ugandzie, który opiekuje się 170 bezdomnymi, osieroconymi dziećmi. Na stale sponsorujemy 7 dzieci (w 100% pokrywamy koszt ich utrzymania, edukacji i wyżywienia). Gorąco zachęcamy do przekazania kilku, kilkudziesieciu złotych na ten cel. W Ugandzie 10 zł wystarcza na dzienne wyżywienie, edukację i zapewnienie dachu nad głową jednemu dziecku. Wpłaty na konto Fundacji „Świadomość Ziemi” z dopiskiem– „Na dzień dziecka – dzieciom Ugandy”.Nr konta: 34 1090 1102 0000 0001 0346 6287.  

więcej o naszej pomocy tutaj 

Dołącz do nas na Facebooku!
Lokalizacja - kontakt

Fundacja "Świadomosć Ziemi"
z siedzibą w Gdyni 
Adres kontaktowy:
05-500 Piaseczno k.Warszawy
ul. Hemara 2
UWAGA:
godziny pracy biura są ruchome!
Zadzwoń i sprawdź:
tel. 509-905-498

Deklaracja Wolności

Deklaracja Wolności została zainspirowana 27 marca 2013r. przez Mistrza Saint Germain (za pośrednictwem naszej znajomej o duchowym imieniu Arameya), który składa w nasze ręce projekt możliwy do zrealizowania w Nowej Złotej Erze Ziemi. Deklaracja Wolności jest jedną z trzech części Manifestu Duchowego, który wraz z Inwokacją i Programem tworzą całość dokumentu, mającego zainspirować Ludzi Nowej Ery do działania, poprzez wprowadzanie w czyn światłych idei, przekazanych przez Wzniesionych Mistrzów i Istoty Światła Miłości. 

Link do Deklaracji Wolności 

STATYSTYKI

Od 04-2006 odwiedziło nas:
6 377 417 gości.

 

Aktualnie na stronie przebywa
3 gość/-ci.

Mity odnośnie wegetarianizmu

Wegetarianizm prowadzi do niedoborów białka

To jeden z najstarszych mitów dotyczących diety wegetariańskiej. W świetle współczesnych badań nie sposób wciąż utrzymywać tezy o „niedoborze białkowym” wegetarian. Białka składają się z szeregu aminokwasów. Część z nich nasz organizm jest w stanie zsyntezować sam. Część musimy dostarczyć wraz z pożywieniem (osiem tzw. aminokwasów egzogennych). W różnych produktach aminokwasy te występują w różnej kombinacji i ilości. Stąd mowa o „pełnowartościowym” białku, czyli takim, które zawiera jednocześnie jak największą ilość wszystkich ośmiu aminokwasów.

Proporcje te nie mają jednak znaczenia, bowiem wszystkie aminokwasy egzogenne występują w produktach roślinnych. Różnorodna dieta wegetariańska zapewnia aminokwasy z różnych produktów uzupełniających się nawzajem. W ten sposób także wegetarianie dostarczają swojemu organizmowi „pełnowartościowe” białko. Jest ono przy tym pozbawione niebezpiecznych tłuszczy i związków chemicznych.

Warto zauważyć, że wbrew obiegowej opinii wegetarianie spożywający nabiał spożywają również białko zwierzęce zawarte w mleku i jajach. Weganie natomiast polegają wyłącznie na białku pochodzenia roślinnego, które w stu procentach zaspokaja dzienne zapotrzebowanie organizmu, również w przypadku sportowców.

Wegetarianizm grozi niedoborem witaminy B12

Witamina B12 odpowiada min. za kondycję naszego układu nerwowego oraz, wspomaga regenerację i metabolizm. Jej niedobór prowadzić może do anemii i niebezpiecznych zaburzeń układu nerwowego.

Faktem jest, że witamina ta występuje wyłącznie w produktach odzwierzęcych – to jest mięsie i nabiale. W związku z tym wegetarianom spożywającym mleko i jaja nie grozi jej niedobór. Osobom chcącym przejść na dietę wegańską, czyli w stu procentach roślinną, zalecana jest suplementacja witaminy B12. Mowa o tym min. w raporcie Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego oraz w raporcie China Study. Innym, dobrym źródłem witaminy B12 dla wegan są produkty w nią fortyfikowane. Obecnie wiele z nich wzbogacane jest  o dodatkowe minerały i witaminy, w tym B12. Warto dokładnie czytać skład na etykietach poszczególnych produktów. Często usłyszeć można historie dotyczące żyjących w naturalnych warunkach plemion, które odżywiając się wyłącznie produktami roślinnymi nie wykazywały niedoborów B12. Musimy pamiętać, że witamina ta produkowana jest przez bakterie, dzięki czemu członkowie kultur pierwotnych nie mieli problemów z jej pozyskaniem spożywając nieoczyszczone (nie umyte) warzywa i owoce.

Wegetarianie zagrożeni są niedoborem witaminy D

Witamina D syntezowana jest w naszym organizmie na skutek nasłonecznienia. Około 15 min dziennie w słońcu wystarczy do zapewnienia organizmowi optymalnej dawki witaminy D. W naszej szerokości geograficznej, ze względu na okresowy niedobór światła słonecznego, zalecana jest suplementacja witaminy D w okresie od października do marca. Dotyczy to zarówno osób na diecie tradycyjnej jak i roślinnej. Ponownie warto zwrócić uwagę na mleko sojowe fortyfikowane w witaminę D2. Należy również odróżnić witaminę D3 pochodzenia zwierzęcego i D2 pochodzenia roślinnego.

Wyłączając produkty mleczne z diety narażamy się na niedobory wapnia w diecie

Badania kliniczne nie wykazały istotnych różnic w gęstości kości między wegetarianami i weganami a osobami na diecie tradycyjnej. Wysokie spożycie produktów mlecznych może natomiast zwiększyć ryzyko nowotworu prostaty i prawdopodobnie nowotworu jajnika.
Produkty roślinne są w tym wypadku dużo bezpieczniejszym źródłem wapnia. Przykładem są ciemne zielonolistne warzywa, migdały, brokuły, brukselka, soja, figi, a także ziarna sezamu i maku (wystarczy je wcześniej zmielić i stosować jako posypkę do kanapek lub sałatek). Warto zwrócić również uwagę na produkty fortyfikowane w wapń. Podobnie jak w przypadku witaminy B12 będą to np. płatki śniadaniowe oraz mleko sojowe.

Wegetarianizm prowadzi do anemii

Mit ten związany jest z opinią jakoby diety wegetariańskie nie zapewniały wystarczającej ilości żelaza w diecie. W produktach roślinnych żelazo występuje w tzw. formie niehemowej, która jest przez nasz organizm trudniej wchłaniana aniżeli żelazo hemowe z produktów odzwierzęcych. Ilość żelaza w wybranych produktach roślinnych jest jednak większa, a jego wchłanialność możemy zwiększyć spożywając produkty bogate w witaminę C.
Najlepszym roślinnym źródłem żelaza są produkty pełnoziarniste, natka pietruszki, pestki dyni oraz rośliny strączkowe. Chcąc zwiększyć podaż żelaza wystarczy do kanapki z pełnoziarnistej bułki dodać paprykę (witamina C).

Dużą popularnością cieszą się diety wysokobiałkowe, które zachęcają do spożywania produktów odzwierzęcych. Czy nie są one korzystniejsze dla zdrowia aniżeli diety wegetariańskie?

Rzeczywiście, ostatnio dużo mówi się i pisze o diecie Dukana, wcześniej głośno było o tzw. diecie Atkinsa. Obie zyskały popularność jako diety nisko węglowodanowe, a zarazem wysokobiałkowe, dzięki czemu mają one w zamyśle pomóc w redukowaniu nadwagi.
Zacznijmy od węglowodanów. Diety nisko węglowodanowe gwarantują sukcesy w odchudzaniu rozpowszechniając szkodliwy mit jakoby węglowodany były odpowiedzialne za nadwagę. W rzeczywistości rozróżniamy dwa rodzaje węglowodanów: proste i złożone. Pierwsze faktycznie stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia powodując nagłe skoki insuliny i dostarczając wyłącznie pustych kalorii. Węglowodany proste znajdziemy w przetworzonych produktach i przetworach z białej mąki, np. białym pieczywie. Drugie – węglowodany złożone są niezbędne dla utrzymania zdrowia i znajdziemy je w produktach pełnoziarnistych. Dostarczają energii i redukują zagrożenie nadwagą.

Nagłe ograniczenie węglowodanów prowadzi w diecie Dukana do szybkiej utraty 1-2 kg, które jednak szybko wrócą w momencie powrotu do produktów o wysokiej zawartości węglowodanów. Nie jest możliwe na dłuższą metę utrzymanie tak niskiej podaży węglowodanów jak sugerują niektóre współczesne diety.

Kolejnym niebezpieczeństwem związanym z dietami wysokobiałkowymi jest wysokie spożycie tłuszczu (w tym głównie zwierzęcego). Propagatorzy diety Atkinsa twierdzą jakoby Stany Zjednoczone przez ostatnie 20 lat walczyły z plagą otyłości zachwalając diety nisko tłuszczowe. Nie przyniosło to jednak pożądanych rezultatów więc winniśmy szukać innych dróg. W rzeczywistości jednak pomiędzy rokiem 1970, a 1997 spożycie tłuszczów wzrosło z 23,8 do 29,7 kg. U osób na diecie wysokobiałkowej zaobserwowano nawet 53% wzrosty utraty wapnia z moczem. Jak wykazały największe dotąd badania dotyczące odżywiania (T.Collin Campbell, China Study) wysokie spożycie białka zwierzęcego zwiększa ryzyko raka i chorób serca. 

Dieta Dukana znalazła się w 2011 roku na liście pięciu najgorszych diet według Brytyjskiego Stowarzyszenia Dietetycznego. Zarzucono jej min. brak naukowych dowodów na jej skuteczność i bezpieczeństwo, zagrożenie niedoborami witamin oraz zwiększoną utratę wapnia.

http://www.zostanwege.pl/mity-vs-fakty/

Udostępnij

Dodaj komentarz

capcha

O TELEPATII - wywiad z nami w NTV i One Energy
Na naszej stronie
O METODZIE SCIO na panelu NTV

 
Nasze wypowiedzi: od 1.50 do 8.20 i 24.30 do 30.37 (min). Jesteśmy dystrybutorem SCIO w Polsce. Jesteś zainteresowany zakupem - napisz, zadzwoń, wypełnij formularz (kliknij tutaj)
 
CZYTANIE DUSZY - SKANOWANIE CIAŁA - UZDRAWIANIE - PORADY ŻYCIOWE-BIOFEEDBACK I BIOREZONANS SCIO

 

HELENA NIECZYPORENKO
MARIUSZ BRZOSKOWSKI -
UZDROWICIELE DUCHOWI
THETA HEALING
DOŚWIADCZENI TERAPEUCI

WARSZAWA -  WROCŁAW
Także na odległość:
telefon, skype, SCIO

Informacje  i zapisy telefoniczne

Przemiany Duchowe na Ziemi - Wywiad

Ostatnie komentarze
Małgorzata JUSZKIEWICZ RYCERSKA 7 PIŁA w Szkodliwa fluoryzacja
To wszystko prawda co dr J. Jaśkowski napisał. mi dr. SZEFFER z Piły wstrzyknął w dziąsło...
niech się tak stanie, zgodnie z naszą wolą, zgadzam się
Tak, wyrażam zgodę
Niech nam Pan Michal Tombak zyje 150 lat albo i dluzej. Takich ludzi nam trzeba. Wszystkie porady...
Wrogów swoich mogę pobłogosławić ale w innym świecie i w inny sposób
Tak, całym sercem wyrażam zgodę. By zapanowały MIŁOŚĆ i HARMONIA we WSZYSTKIM co istnieje....
Marek Wojownik Boga w Deklaracja wolności
Tak wyrażam zgodę umiłowałem wszelkie życie we wszech świecie bardzo was kocham jesteśmy...
Marek Wojownik Boga w Deklaracja wolności
Tak wyrażam zgodę umiłowałem wszelkie życie we wszech świecie bardzo was kocham jesteśmy...
Tak zgadzam się.
Małgorzata w Deklaracja wolności
Tak ,wyrażam zgodę
Indie - Nepal - maj 2015

Mieliśmy być także w Tybecie, ale trzęsienie ziemi nie pozwoliło nam przejechać przez Nepal. Bylismy 22 dni w Indiach i jeden dzień w Katmandu.

Przejdź do galerii

Archiwum
 

     Nie znamy przyszłości, ale wiemy, że poprzez bycie kanałem Światła współtworzymy nową rzeczywistość z Wyższym Kosmicznym Rozumem, z Niebiańskimi Przewodnikami, w harmonii z wewnętrzną boskością i Źródłem Wszechistnienia – Czystą Świadomością, Najwyższą Energią, Pierwotnym Światłem, Miłością Wszechświata. 
Fundacja "Świadomość Ziemi"

Google Translate