Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i umieszczanie na Twoim urządzeniu końcowym.X

CUDOWNY ZNAK
NOWYCH CZASóW

opis, przykłady działania

"Wzrastanie Boga w Człowieku" - Mariusz Brzoskowski - 25.02.2016

MENU
TERAZ ZBIERAMY NA STUDIO KOMPUTEROWE - budowę pomieszczeń, zakup sprzętu

O Od 2009 roku Fundacja „Świadomość Ziemi” wspiera sierociniec “Loving hearts helping hands” („Kochające serca, pomocne ręce”) w Ugandzie, który opiekuje się 170 bezdomnymi, osieroconymi dziećmi. Na stale sponsorujemy 7 dzieci (w 100% pokrywamy koszt ich utrzymania, edukacji i wyżywienia). Gorąco zachęcamy do przekazania kilku, kilkudziesieciu złotych na ten cel. W Ugandzie 10 zł wystarcza na dzienne wyżywienie, edukację i zapewnienie dachu nad głową jednemu dziecku. Wpłaty na konto Fundacji „Świadomość Ziemi” z dopiskiem– „Na dzień dziecka – dzieciom Ugandy”.Nr konta: 34 1090 1102 0000 0001 0346 6287.  

więcej o naszej pomocy tutaj 

Dołącz do nas na Facebooku!
Lokalizacja - kontakt

Fundacja "Świadomosć Ziemi"
z siedzibą w Gdyni 
Adres kontaktowy:
05-500 Piaseczno k.Warszawy
ul. Hemara 2
UWAGA:
godziny pracy biura są ruchome!
Zadzwoń i sprawdź:
tel. 509-905-498

Deklaracja Wolności

Deklaracja Wolności została zainspirowana 27 marca 2013r. przez Mistrza Saint Germain (za pośrednictwem naszej znajomej o duchowym imieniu Arameya), który składa w nasze ręce projekt możliwy do zrealizowania w Nowej Złotej Erze Ziemi. Deklaracja Wolności jest jedną z trzech części Manifestu Duchowego, który wraz z Inwokacją i Programem tworzą całość dokumentu, mającego zainspirować Ludzi Nowej Ery do działania, poprzez wprowadzanie w czyn światłych idei, przekazanych przez Wzniesionych Mistrzów i Istoty Światła Miłości. 

Link do Deklaracji Wolności 

STATYSTYKI

Od 04-2006 odwiedziło nas:
6 423 618 gości.

 

Aktualnie na stronie przebywa
1 gość/-ci.

Egipt - od starożytności do ... Nowej Ery

EGIPT - 15 DO 30 MARCA 2012
OD STAROŻYTNOŚCI ... DO NOWEJ ERY
MEDYTACJE W PIRAMIDACH

UWAGA: MAMY JESZCZE KILKA WOLNYCH MIEJSC.
ZAPISY PRZYJMUJEMY DO 28 LUTEGO.

PODROŻ DLA TYCH, KTóRZY CHCĄ POCZUĆ EGIPT DUCHOWO, ENERGETYCZNIE,
POŁĄCZYĆ PRACĘ˜ NA RZECZ MATKI ZIEMI Z ZWIEDZANIEM I ODPOCZYNKIEM

KAIR, HELIOPOLIS, GIZA, SFINKS, MELIOPOLIS, ASUAN, ABU SIMBEL, REJS PO NILU,
EDFU, KOM OMBO, LUKSOR, DOLINA KRóLóW I KRóLOWYCH, KARNAK, ABYDOS, DENDERA,
ŚWIĄTYNIE HORUSA, IZYDY, HATHORóW, SETIEGO, HATSZEPUST, AMONA, CHONSU
PRZESILENIE WIOSENNE W EGIPCIE , MIEJSCA W KTóRYCH PRZEBYWAŁ JEZUS

Kochani!

    Nasza podróż do Egiptu rozpocznie się już za kilka tygodni. Mamy zarezerwowane bilety lotnicze, kolejowe (Kair- Asuan), wytyczoną trasę, egipskie biuro podróży, które będzie obsługiwało nasz pobyt w Egipcie. Szczęśliwie się składa, że naszym przewodnikiem będzie współwłaściciel biura, który jest też mistrzem Tai Chi. Zaoferował się on dodatkowo do prowadzenia porannych zajęć z Tai Chi bez extra opłat. Kto zechce ćwiczyć, ten będzie miał bardzo dobrą okazję aby to zrobić, pewnie ucząc się czegoś nowego przy okazji.

  Na chwilę obecną mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy przyjmujemy do 28 lutego.  

INSPIRACJA - CEL - TRASA  

W drodze do Wielkiego Kanionu w lipcu 2011 roku w USA przyszła do nas duchowa wskazówka aby zorganizować w 2012 roku wyjazd do Egiptu, najlepiej w marcu. Jak się dopytaliśmy dokładniej, to usłyszeliśmy odpowiedź - „Marzec …, to chyba jasne wokół jakiej daty macie budować wyjazd”. No tak ... przesilenie wiosenne, czyli druga połowa marca.

W ten sposób zostaliśmy zmotywowani do działania, choć dopiero teraz mamy czas zająć się szczegółami organizacyjnymi, wyborem biura podróży, które przejmie na siebie sprawy logistyczne. My chcemy skupić się na stronie duchowo-energetycznej i tą część pracy wykonać jak najlepiej. No właśnie ... pracy.

  Z tego co przekazali nam Przewodnicy Duchowi lecimy tam przede wszystkim PRACOWAĆ NA RZECZ NOWEJ ZIEMI, tak aby jak najwięcej miejsc mocy, starożytnych świątyń i związanych z tym Energii zintensyfikowało emanację żeńskiego aspektu Istnienia, usunęło stare wzorce patriarchalne, przyjęło czysty impuls męskiej Energii, rozpuścić dualne polaryzacje niektórych miejsc. Będziemy przekazywać wzorce, matryce, kody Czystego Światła, które tak obficie przyjmowaliśmy (czy to od Matki Ziemi czy też z Centrum Galaktycznego poprzez Ducha Miłości) w ostatnich kilku lat podczas pobytów i prac m.in. w Argentynie i Brazylii; Ugandzie, Kenii i Tanzanii; Peru, Boliwii i Kolumbii; USA i Kandzie; Meksyku, Austrii, Czechach, Niemczech, Węgier, Ukrainie, Szwecji, Dani, Portugalii, Hiszpanii, Rosji, Indii i Chin. Będzie też dużo medytacji i pracy spontanicznej, intuicyjnej, z przekazu, grupowej i indywidualnej. Wiele odkryje się dopiero gdy będziemy na miejscu, bo przecież każdy z nas nosi w sobie ogromne dziedzictwo i dobrodziejstwo, które można przekazać tylko stąpając po danej ziemi.

   Pobyt w Egipcie rozpoczniemy od  przylotu do Kairu, gdzie poznamy „Kair starożytny” - Piramidy, Sfinksa (staramy się załatwić tzw. prywatne godziny, czyli samodzielne wejście do większej ilości komnat, między stopy Sfinksa bez innych turystów) oraz Sakkarę i Memfis. Odwiedzimy kairski świat muzułmański, żydowski i chrześcijański (m.in. Szagaret Miriam kapliczka Maryjna w ogrodzie z drzewem jeszcze z czasów małego Jezusa i jego kołyską). Z Kairu udamy się pociągiem nocnym w górę Nilu do Asuan, gdzie odwiedzimy świątynię Izydy. Stamtąd skierujemy się autobusem przez pustynię w jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi - do Abu Simbel, gdzie mieszczą się świątynie poświęcone bóstwom Re-Horachte i Hathor (w marcu nie aż tak gorące – ok. 30 stopni). Potem popłyniemy Nilem (życie Egiptu to Nil) do Luksoru, zatrzymując się m.in. przy świątyniach boga Horusa. W Luksorze odwiedzimy świątynię Luksorską, której na duchowym planie patronuje mistrz świętej geometrii - Seraphis Bay. Następnie pobyt w „Dolinie Królów” i „Dolinie Królowych”, świątyni Karnak. W drodze do Hurghady zajedziemy do Dendery (świątynia bogini Hathor) i jeżeli grupa zdecyduje to dodatkowo pojedziemy do Abydos (świątynia Setiego, extra koszt 25 usd i wcześniejsze wstanie). Nad Morzem Czerwonym spędzimy dwa dni. Będzie to czas odpoczynku i zintegrowania energii Egiptu i wykonanych prac. Z Hurghady pojedziemy do Kairu, zwiedzając po drodze starożytne klasztory. Wieczorem czas wolny lub pobyt w Gizie.      

Czeka nas mnóstwo wrażeń, atrakcji, a przede wszystkim pracy duchowej,
pracy zespołowej, pracy na rzecz Światła i Miłości.

 

SZCZEGóŁOWY PROGRAM WYJAZDU DO EGIPTU OD 15 DO 30 MARCA 2012  

15 marca, dzień 1: wylot z Warszawy

Wylot do Kairu z Warszawy (można dolecieć swoimi rejsami z zagranicy do Kairu - do uzgodnienia). Ci co wylatują z Warszawy - spotykamy się o godzinie 19:45 na lotnisku Chopina w Warszawa-Okęcie, terminal 2, hala odlotów (należy być punktualnie, abyśmy spokojnie przeszli wszystkie odprawy i boarding). Wylot LOT-em o godz. 21:45, numer lotu LO 115 G.

16 marca, dzień 2: Kair – Sakkara – Memfis – Abusir

Po przybyciu na Cairo International Airport o godzinie 2:55 w nocy (czasu egipskiego) transfer do hotelu. Zakwaterowanie i kilka godzin snu. Po późnym śniadaniu w hotelu pojedziemy zwiedzać Muzeum Egipskie, a potem piramidy w Sakkarze (z pierwszą i jednocześnie najstarszą piramidą schodkową faraona Dżosera) i Memfis (stolica imperium przez cały okres Starego Państwa ze słynnym kolosem Ramzesa II).  Wieczorem zwiedzanie Abu Sir (m.in. piramidy Synów Słońca) połączone z medytacją w sercu Świątyni Słońca. Powrót do hotelu, kolacja.

1 śniadanie, 1 kolacja

17 marca, dzień 3: „Kair Starożytny” 

Po śniadaniu w hotelu będziemy cieszyć się z światła i mocy Wielkich Piramid. Odbędziemy godzinną  medytację z wodami Nilu wewnątrz Piramidy Cheopsa (komnata Królewska tylko dla nas) oraz zwiedzimy dwie pozostałe piramidy - Chefrena i Mykerinosa oraz opiekuna historii i Egiptu - majestatycznego Sfinksa.  Lunch (owoce – fruit box) i powrót do hotelu. Wieczorem pójdziemy do serca starej islamskiej części Kairu na obiad w lokalnej restauracji, aby poczuć nocną atmosferę najstarszego bazaru na rynku Bliskiego Wschodu - Khan El Khalili.  Po obiado-kolacji powrót do hotelu.

1 śniadanie, 1 lunch, 1 kolacja

UWAGA! Mamy bardzo duże szanse na dodatkowe tzw. prywatne godziny w piramidach w Gizie. Będzie to dwu-trzygodzinny prywatny pobyt naszej grupy bez innych turystów w tym samym czasie z dodatkowo otwartymi komnatami, które nie są udostępniane innym turystom (do zwiedzania otwarta jest tylko Komnata Króla). Uzgadniamy także medytację między łapami Sfinksa (normalnie turyści mogą tylko oglądać Sfinksa z punktów widokowych), ale raczej będzie to możliwe dopiero w ostatni dzień w Egipcie.  

18 marca, dzień 3: Kair

Po śniadanie zwiedzanie starego miasta koptyjskiego: wizyta w bogato dekorowanym kościele Al-Mullaka (Marii Panny), kościół Abu Sarża (Św. Sergiusza), gdzie według tradycji przyjmuje się, że w grocie znalazła schronienie Święta Rodzina w trakcie ucieczki z Egiptu. Następnie, utrzymując naszą „podróż przez czas”, odwiedzimy Cytadelę i Mohammed Ali Meczet. Na koniec udamy się na stary bazar - Khan el Khalili Bazar. Powrót do hotelu, przygotowanie się do podróży pociągiem sypialnym. Kolacja i nocleg w pociągu sypialnym do Aswan.

1 śniadanie, 1 obiad, 1 kolacja

19 marca, dzień 4: Asuan

Śniadanie w pociągu, przyjazd do Asuan, transfer do 4-gwiazdkowego hotelu w Asuan. Trochę odpoczynku i o godzinie 11-tej rozpoczniemy podróż na malowniczą wyspę File, gdzie znajduje się zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie (przeniesiony tam z wcześniej zalanych terenów). Pojedziemy także nad Wielką Tamę na Nilu w pobliżu Asuan, jak i do niedokończonego obelisku w kamieniołomach granitu. Wieczorem czas na zwiedzanie miasta. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu.

 1 śniadanie, 1 kolacja

20 marca, dzień 5: Abu Simble i Asuan

Wczesna pobudka o 3-ciej rano (śniadanie w drodze – suchy prowiant), czeka nas 3 godzinna drogę przez pustynię (jedno z najgorętszych miejsc świata – w marcu nie będzie aż tak gorąco – około 30 stopni) do Abu Simbel na zwiedzanie świątyń Ramzesa II i jego żony Nefertari (miejsce kultu boga Ra Hour Akhti). Świątynie te zostały przeniesione przed uruchomieniem Wysokiej Tamy w latach 60-tych, w wyniku czego został zalany długi odcinek okolic Nilu poniżej Asuan. Powrót do Asuan, gdzie około godziny 16-tej będziemy mieli możliwość pocieszyć się pływaniem po Nilu na lokalnych łodziach Falucca – jednej z najstarszej form żeglowania. Dotrzemy też do Nubian Village, wioski gdzie zobaczymy tradycyjne domy miejscowych Egipcjan. Kolacja w wiosce i powrót na nocleg do hotelu.

1 śniadanie, 1 kolacja

21/24 marzec, dzień 6, 7, 8 i 9: rozpoczynamy 4 dniowy rejs statkiem po Nilu (5 Stars Deluxe) – Asuan - Kom Ombo – Edfu- Luksor, brzeg wschodni – Karnak – świątynia Luksorska 

Śniadanie w hotelu, transfer do łodzi wycieczkowej, na której spędzimy 3 noce i 4 dni. Będziemy cieszyć się z żeglowania po Nilu od Asuanu do Luksoru odwiedzając po drodze Kom Ombo,  gdzie zobaczymy zespół świątynny poświęcony bogom Sobkowi i Haroerisowi wznoszący się tuż nad brzegami Nilu. Odwiedzimy też Edfu, w którym zwiedzimy kompleks świątynny poświęcony bogowi Horusowi - jest to jedna z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu wybudowana w III w p.n.e. W trakcie płynięcia, poza obcowania z magią Nilu, będzie czas na odpoczynek z herbatką na pokładzie, kąpielami w basenie, grupowe i indywidualne rozmowy i medytacje. Po dotarciu do Luksoru udamy się dorożkami do świątyni w Karnak i Luksorze, gdzie poza zwiedzaniem będziemy medytować w tajemnych miejscach wewnątrz obu świątyń.

3 śniadania, 3 obiady, 3 kolacje

25 marzec, dzień 10: Luksor – brzeg zachodni

Po śniadaniu na łodzi wycieczkowej transfer do hotelu (4-gwiazdkowy) na Zachodnim Brzegu z naturalnym widokiem i basenem. Gdy trochę odsapniemy, to będziemy gotowi aby rozpocząć naszą podróż do Doliny Królów (grobowce zakamuflowane w skalnych rozstępach, drążone na niewiarygodnych wysokościach, niesamowicie długo chroniły ciała faraonów wraz z ich skarbami),  Doliny Królowych (sanktuarium i grobowiec królowej Hatszepsut). Zobaczymy też Kolosy Memnona. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych. Potem będzie czas na zwiedzanie Zachodniego Brzeg. Po kolacji w hotelu zobaczymy „Folklor party”. Nocleg w hotelu.

1 śniadanie, 1 kolacja

26 marzec, dzień 11: Luksor – Dandera – Hurghada

Wczesne śniadanie w hotelu, przejazd do innego silnego źródła Światła – starożytnego ośrodku kultu bogini Hathor w Dandera. Stamtąd pojedziemy do Hurghady, miasta położonego nad Morzem Czerwony. Zakwaterowanie w hotelu 4-gwiazdkowym, kolacja, nocleg.

1 śniadanie, 1 obiad, 1 kolacja

27/28 marzec, dzień 12-13: Hurghada

Czas na relaks i kąpiele w morzu Czerwonym, wieczorne medytacje. W marcu średnia temperatura wody wynosi 20 stopni, a powietrza 25 stopni.

2 śniadania, 2 obiadokolacje

Hurgada jest miastem turystycznym, które oferuje różnego rodzaju atrakcje (opcje fakultatywne, nie ujęte w programie; każdy sam decyduje z czego chce skorzystać). Podane ceny są orientacyjne. Całkiem możliwe, że na miejscu okaże się, że są tańsze oferty: 

 • Łódź podwodna Sinbad - podwodna podróż w różnorodny i kolorowy świat fauny i flory głębi Morza Czerwonego (ok 50 USD)
 • Sahara Park - beduini i ich życie, jazda na quadach, małe ZOO i oglądanie gwiazd przez teleskopy (ok.50 USD)
 • Nurkowanie głębinowe dla amatorów -wyprawa całodzienna statkiem na rafy koralowe w tym 2 zejścia po około 15 min w pełnym akwalungu za rękę z nurkiem instruktorem (ok.50 USD)
 • Katamaran - łódź ze szklanym dnem przez które podziwiać można uroki Morza Czerwonego szczególnie dla osób które nie lubią pływać (ok.30 USD)
 • Aqua Park w Hurghadzie- wycieczka dla rodzin z dziećmi i nie tylko.
 • Wieczór tysiąca i jednej nocy - czarujące tancerki, wibrująca orientalna muzyka i wirujący derwisze (ok.30 USD)
 • Delfinarium- okazja by zobaczyć delfiny i inne ssaki morskie ok 45min show (ok.35 USD), możliwość pływania z delfinami (od 70 USD)
 • Orange Bay- Wycieczka morska, możliwość nurkowania powierzchniowego, zejście na wyspę Orange, całodniowa rozkosz morskiego luksusu; lunch w restauracji na wyspie w cenie (ok.50USD)

29 marzec, dzień 14: Kair  

Śniadanie w hotelu, kilkugodzinny transfer autobusem do Kairu. W drodze zatrzymamy się aby odwiedzić zespół starych klasztorów w el Za'frana. Po przybyciu do Kairu odwiedzimy najstarszy obelisk w Hilioplis. Późnym popołudniem czas wolny. Skorzystamy z gościnności hotelu, gdzie będziemy mogli przebywać do czasu transferu na lotnisko. Po późnej kolacji przejazd na lotnisko.

1 śniadanie, 1 obiad, 1 kolacja

Dla chętnych opcja fakultatywna– wieczorny wyjazd do piramid w Gizie na pokaz „Światło i dźwięk”. Dodatkowa opłata na miejscu - 20 usd. Uzgadniamy jeszcze możliwość medytacji wewnątrz piramidy, jak i między stopami Sfinksa (dodatkowy koszt około 100 usd – zależy od ilości chętnych).

30 marzec, dzień 15: Powrót do kraju

Wylot nocnym samolotem o godzinie 3:20 rano, przylot do Warszawy o godzinie 7:15 ( lot numer LO 116 liniami LOT-u).

CENA WYJAZDU:  5000 zł. plus wydatki osobiste, wiza, napiwki

Świadczenia obejmują:

 • Hotele 3, 4 i 5* podczas wyjazdu (pokoje 2-osobowe).
 • Podczas całej wycieczki wyżywienie wegetariańskie (śniadania, lunch i kolacja wg.specyfikacji)  bez dodatkowych napojów (kawa, herbata w serwisie bufetowym).
 • Przelot LOT-em z Warszawy do Kairu i z powrotem 
 • Opłaty lotniskowe i podatki.
 • Transfery i przejazdy klimatyzowanym autobusem.
 • Opieka licencjonowanego anglojęzycznego przewodnika podczas całej imprezy (będziemy tłumaczyć na polski).
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i stref archeologicznych (z wyłączeniem tzw. Prywatnych godzin w piramidach w Gizie i przy Sfinksie – dokładny koszt podamy na miejscu, około 100 usd za 2-3 godziny).
 • Przejazd nocnym pociągiem z Kairu do Asuan (2 osobowe przedziały sypialne, klimatyzacja, kolacja i śniadanie).
 • ubezpieczenie (NNW, KL, CP, Assistance – 80 tys. Koszty leczenia, 20 tys. NNW i 10 tys. Assistance)

Świadczenia nie obejmują:

 • Kosztu wykupu wizy na lotnisku w Kairze – około 15 usd.
 • Napiwki dla boyów hotelowych, pokojówek i kelnerów we wszystkich przewidzianych programem hotelach i restauracjach. Aby uniknąć zamieszania z tym związanego obowiązuje jednorazowa opłata 35 usd płatna obligatoryjnie w Egipcie po przylocie.
 • Wydatków natury osobistej.
 • Opłat za ewentualne wycieczki fakultatywne.

Zastrzeżenia:

Fundacja “Świadomość Ziemi” zastrzega sobie prawo do ewentualnych korekt od podanego programu; uaktualnienia ceny wyjazdu w zależności od kursów walut i nagłych zmian cen tworzących koszt podróży. 

Rezygnacja po wpłacie– możliwy tylko zwrot części opłat tj. :

 • Rezygnacja powyżej 30 dni przed rozpoczęciem imprezy = 30% ceny imprezy.
 • Od 29 do 15 dni = 80% ceny imprezy.
 • Od 14 do 7 dnia = 90% ceny imprezy.
 • Rezygnacja poniżej 6 dni przed rozpoczęciem imprezy, w dniu rozpoczęcia imprezy lub nie stawienie się na zbiórkę = 100% ceny imprezy.

MAPA TRASY

Udostępnij

Dodaj komentarz

capcha