Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i umieszczanie na Twoim urządzeniu końcowym.X

CUDOWNY ZNAK
NOWYCH CZASóW

opis, przykłady działania

"Wzrastanie Boga w Człowieku" - Mariusz Brzoskowski - 25.02.2016

MENU
TERAZ ZBIERAMY NA STUDIO KOMPUTEROWE - budowę pomieszczeń, zakup sprzętu

O Od 2009 roku Fundacja „Świadomość Ziemi” wspiera sierociniec “Loving hearts helping hands” („Kochające serca, pomocne ręce”) w Ugandzie, który opiekuje się 170 bezdomnymi, osieroconymi dziećmi. Na stale sponsorujemy 7 dzieci (w 100% pokrywamy koszt ich utrzymania, edukacji i wyżywienia). Gorąco zachęcamy do przekazania kilku, kilkudziesieciu złotych na ten cel. W Ugandzie 10 zł wystarcza na dzienne wyżywienie, edukację i zapewnienie dachu nad głową jednemu dziecku. Wpłaty na konto Fundacji „Świadomość Ziemi” z dopiskiem– „Na dzień dziecka – dzieciom Ugandy”.Nr konta: 34 1090 1102 0000 0001 0346 6287.  

więcej o naszej pomocy tutaj 

Dołącz do nas na Facebooku!
Lokalizacja - kontakt

Fundacja "Świadomosć Ziemi"
z siedzibą w Gdyni 
Adres kontaktowy:
05-500 Piaseczno k.Warszawy
ul. Hemara 2
UWAGA:
godziny pracy biura są ruchome!
Zadzwoń i sprawdź:
tel. 509-905-498

Deklaracja Wolności

Deklaracja Wolności została zainspirowana 27 marca 2013r. przez Mistrza Saint Germain (za pośrednictwem naszej znajomej o duchowym imieniu Arameya), który składa w nasze ręce projekt możliwy do zrealizowania w Nowej Złotej Erze Ziemi. Deklaracja Wolności jest jedną z trzech części Manifestu Duchowego, który wraz z Inwokacją i Programem tworzą całość dokumentu, mającego zainspirować Ludzi Nowej Ery do działania, poprzez wprowadzanie w czyn światłych idei, przekazanych przez Wzniesionych Mistrzów i Istoty Światła Miłości. 

Link do Deklaracji Wolności 

STATYSTYKI

Od 04-2006 odwiedziło nas:
6 498 551 gości.

 

Aktualnie na stronie przebywa
1 gość/-ci.

Szkodliwa sól rafinowana

Słowo na temat działania soli rafinowanej i nierafinowanej

Naturalna sól morska zawiera dziewięćdziesiąt dwa podstawowe minerały, podczas gdy przetworzona sól rafinowana (półprodukt przemysłu chemicznego) zawiera tylko dwa pierwiastki, sód (Na) i chlor (Cl).

Kiedy komórki cierpią z powodu niedostatku pierwiastków śladowych, tracą umiejętność kontrolowania swoich jonów.

Pociąga to za sobą katastrofalne skutki dla ciała ludzkiego. Nawet jeżeli równowaga ta zostaje zaburzona jedynie na minutę, komórki w ciele zaczynają pękać.

Może to powodować zaburzenia nerwowe, uszkodzenie mózgu albo kurcze mięśni, jak również zanik procesu odnowy komórkowej.

Naturalna sól morska (odparowana woda morska) pozwala płynom swobodnie przekraczać błony w ciele, ściany naczyń krwionośnych i kłębuszków (jednostek filtrujących) w nerkach.

Jeżeli w jakimkolwiek momencie stężenie soli naturalnej we krwi podnosi się, łatwo łączy się ona z płynami w sąsiednich tkankach. To z kolei, pozwala komórkom otrzymać więcej pożywienia ze wzbogaconego płynu międzykomórkowego. W dodatku, zdrowe nerki mogą bez problemu usunąć tę naturalną sól fizjologiczną w płynnej formie, co jest niezbędne do utrzymania zrównoważonego stężenia płynów w ciele. Sól rafinowana, jednakże, może stanowić ogromne ryzyko dla ciała.

Uniemożliwia bowiem swobodną wymianę płynów i minerałów (spójrz na powody podane poniżej), powodując tym samym gromadzenie się i zastój płynów w stawach, kanałach limfatycznych i węzłach chłonnych oraz w nerkach. Odwadniający efekt soli spożywczej może powodować tworzenie się kamieni żółciowych, wzrost wagi, nadciśnienie i inne problemy zdrowotne.

Ciało potrzebuje soli aby odpowiednio trawić węglowodany.

W obecność soli naturalnej, ślina i wydzieliny żołądkowe mogą rozkładać włókniste części pożywienia węglowodanowego. W formie rozpuszczonej i zjonizowanej, sól ułatwia przebieg procesów trawiennych i oczyszcza przewód żołądkowo-jelitowy.

Wyprodukowana przemysłowo sól stołowa wywiera dokładnie odwrotny skutek.Aby sól nie mogła wchłaniać wilgoci, a tym samym aby była dłużej dostępna dla konsumenta, producenci dodają do końcowego produktu substancje chemiczne takie jak środki suszące, a także wybielacze. Po przetworzeniu, sól nie może już mieszać się i łączyć z ludzkimi płynami ustrojowymi. To niezmiennie powoduje zaburzenie podstawowych procesów chemicznych i metabolicznych w ciele. Zatrzymanie wody oraz problemy z nerkami i ciśnieniem krwi są najbardziej oczywistymi konsekwencjami spożycia soli rafinowanej. Sól ta jest również dodawana do tysięcy innych produktów.

Około 50 procent populacji amerykańskiej cierpi na zatrzymanie wody (główny powód przyrostu  wagi i otyłości). Winą za to powinno być w głównej mierze obarczone spożycie dużych ilości soli rafinowanej.

Zanim sól zaczęła być produkowana, w przeciwieństwie do tej zbieranej naturalnymi metodami, uważano ją za najcenniejszy towar na ziemi, cenniejszy niż złoto. W erze celtyckiej, używano soli w leczeniu poważnych zaburzeń fizycznych i umysłowych, poważnych oparzeń i innych dolegliwości. Badania pokazały, że woda morska usuwa brak równowagi hydroelektrolitycznej, zakłócenie powodujące utratę odporności, alergie i inne problemy zdrowotne.

W ostatnich latach, sól zdobyła złą reputację i ludzie nauczyli się jej bać, w takim samym stopniu w jakim boją się cholesterolu i światła słonecznego.

Wielu lekarzy ostrzega swoich pacjentów by wystrzegali się sodu i pożywienia zawierającego znaczne ilości tego pierwiastka.

Jednakże, życie bez soli oznacza zwiększone ryzyko pojawienia się niedostatków minerałów i pierwiastków śladowych, jak również licznych związanych z tym problemów.

Jedzenie soli nierafinowanej zaspokaja zapotrzebowanie ciała na sól bez zakłócania równowagi hydroelektrolitycznej.

Jeśli twoja dieta zawiera sporą ilość naturalnego potasu, stosunkowo mała ilość sodu w prawdziwej soli morskiej nie powinna wyrządzić ci żadnej krzywdy. Produkty, które są szczególnie bogate w potas to banany, morele, awokado, pestki dyni, fasole, ziemniaki, dynia typu squash i wiele innych warzyw. Jednakże, jeśli poziomy potasu w ciele spadają poniżej normalnego poziomu, sód (nawet w soli naturalnej) może stać się źródłem zaburzeń.

Celtycka sól oceaniczna (szarawa w kolorze) ma najwięcej pożądanych właściwości ponieważ jest otrzymywana naturalnymi metodami przez suszenie w słońcu.

Inne rodzaje soli naturalnych są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością. Niektóre z nich są różnokolorowe, inne mają kolor różowy.

Sól himalajska jest uważana za najlepszą i dostarczającą najwięcej składników odżywczych. Rozpuszczona w wodzie albo dodana do wody, w której gotuje się potrawy, ma ogromny pozytywny wpływ na komórki.

Sól nierafinowana również pomaga wymyć i oczyszcza z substancji toksycznych przewód żołądkowo-jelitowy, co powstrzymuje działanie szkodliwych drobnoustrojów.

Spożywaj nierafinowaną sól morską

Sól rafinowana nie ma w zasadzie żadnej wartości odżywczej dla naszego ciała. Wręcz odwrotnie, powoduje ona wiele problemów zdrowotnych, włączając w to kamienie żółciowe. Jedynym rodzajem soli, jaki nasze ciało może strawić, przyswoić i wykorzystać jest nierafinowana, nieprzetworzona sól morska lub kamienna. Aby sól mogła być użyteczna dla ciała, musi wnikać do pożywienia - to znaczy wilgoć w owocach, warzywach, zbożach i roślinach strączkowych musi być w stanie rozpuścić sól. Jeśli używa się soli w stanie suchym wnika ona do ciała w formie niezjonizowanej i powoduje uczucie pragnienia (wskazujące na zatrucie). Powoduje ona dalsze uszkodzenia ponieważ nie jest odpowiednio zasymilowana i wykorzystana.

Możesz rozpuścić szczyptę soli w niewielkiej ilości wody i dodać taką mieszankę do owocu lub innego pożywienia, którego normalnie nie gotujesz. Pomoże to w trawieniu jednocześnie odkwaszając ciało. Dodając szczyptę soli do wody pitnej wprowadzasz do niej składniki zasadowe i dostarczysz tym samym ważnych minerałów i pierwiastków śladowych. Warto nadmienić, że potrawy powinny być smaczne, ale nie powinno czuć się w nich soli.

Ważne funkcje prawdziwej soli w ciele:

·        Stabilizuje nieregularne bicie serca i reguluje ciśnienie krwi - w połączeniu z wodą

·        Pozwala na odkwaszanie komórek ciała, zwłaszcza komórek mózgu

·        Stabilizuje poziomy cukru we krwi, co ma szczególne znaczenie dla cukrzyków

·        Jest niezbędna do wytwarzania energii hydroelektrycznej w komórkach ciała

·        Jest niezbędna do wchłaniania składników odżywczych w jelitach

·        Oczyszcza płuca ze śluzu i lepkiej flegmy, zwłaszcza u tych, którzy cierpią na astmę i zwłóknienie torbielowate

·        Czyści zatoki z kataru i przekrwienia

·        Jest silnym środkiem przeciwalergicznym

·        Może zapobiegać skurczom mięśni

·        Pomaga w ograniczeniu nadmiernego wydzielania śliny. Ślina wypływająca z ust w nocy może wskazywać na niedobór soli

·        Wzmacnia kości. 27 procent soli, jaka znajduje się w naszym ciele, zgromadzone jest w kościach. Niedobór soli i/lub jedzenie soli rafinowanej zamiast prawdziwej jest główną przyczyną osteoporozy

·        Reguluje sen. Działa jak naturalny środek hipnotyczny

·        Pomaga w zapobieganiu dny i dny artretycznej

·        Jest niezbędna w utrzymaniu popędu seksualnego i libido

·        Może zapobiec powstawaniu żylaków i pękaniu naczyń włosowatych na nogach i udach

·        Zapewnia ciału ponad 80 podstawowych pierwiastków mineralnych. Sól rafinowana, tak jak na przykład zwykła sól stołowa, została pozbawiona wszystkich, prócz dwóch podstawowych pierwiastków. Dodatkowo przemysłowa sól rafinowana zawiera szkodliwe dodatki, włączając w to krzemian glinu, podstawową przyczynę choroby Alzheimera.

Udostępnij

Dodaj komentarz

capcha