Ta strona internetowa wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących plików cookies wyrażasz zgodę na ich używanie i umieszczanie na Twoim urządzeniu końcowym.X

CUDOWNY UZDRAWIAJĄCY
ZNAK NOWYCH CZASóW

opis, przykłady działania

"Wzrastanie Boga w Człowieku" - Mariusz Brzoskowski - 25.02.2016

MENU
TERAZ ZBIERAMY NA STUDIO KOMPUTEROWE - budowę pomieszczeń, zakup sprzętu

O Od 2009 roku Fundacja „Świadomość Ziemi” wspiera sierociniec “Loving hearts helping hands” („Kochające serca, pomocne ręce”) w Ugandzie, który opiekuje się 170 bezdomnymi, osieroconymi dziećmi. Na stale sponsorujemy 7 dzieci (w 100% pokrywamy koszt ich utrzymania, edukacji i wyżywienia). Gorąco zachęcamy do przekazania kilku, kilkudziesieciu złotych na ten cel. W Ugandzie 10 zł wystarcza na dzienne wyżywienie, edukację i zapewnienie dachu nad głową jednemu dziecku. Wpłaty na konto Fundacji „Świadomość Ziemi” z dopiskiem– „Na dzień dziecka – dzieciom Ugandy”.Nr konta: 34 1090 1102 0000 0001 0346 6287.  

więcej o naszej pomocy tutaj 

Dołącz do nas na Facebooku!
Lokalizacja - kontakt

Fundacja "Świadomosć Ziemi"
53-009 Wrocław ul. Ożynowa 23
link do jak dojechać 

UWAGA: godziny pracy biura 
są ruchome! Zadzwoń i sprawdź:
509-905-498

Deklaracja Wolności

Deklaracja Wolności została zainspirowana 27 marca 2013r. przez Mistrza Saint Germain (za pośrednictwem naszej znajomej o duchowym imieniu Arameya), który składa w nasze ręce projekt możliwy do zrealizowania w Nowej Złotej Erze Ziemi. Deklaracja Wolności jest jedną z trzech części Manifestu Duchowego, który wraz z Inwokacją i Programem tworzą całość dokumentu, mającego zainspirować Ludzi Nowej Ery do działania, poprzez wprowadzanie w czyn światłych idei, przekazanych przez Wzniesionych Mistrzów i Istoty Światła Miłości. 

Link do Deklaracji Wolności 

STATYSTYKI

Od 04-2006 odwiedziło nas:
5 026 581 gości.

 

Aktualnie na stronie przebywa
2 gość/-ci.

Takie było otwarcie Fundacji we Wrocławiu

Przejdź do galerii

A taka 52 Medytacja Miłości we Wrocławiu

Przejdź do galerii

Zioła na czasie - Jaskółcze Ziele

Glistnik Jaskółcze Ziele(Chelidonium majus) - Celidonia, cencylia, cyndalia, glistnik pospolity, glistownik, złotnik, żółtnik, jaskółcze ziele to inne nazwy tej rośliny. W starych książkach zielarskich występowała ona pod nazwami łaska Pana Boga, ziele Marii, Boży dar, liście Pana Boga, złoty korzeń, krwawe ziele i oczne ziele. Określenia te świadczą o dużym poważaniu jakim niegdyś cieszyła się ta roślina lecznicza uważana obecnie przez szerokie kręgi społeczeństwa za trujący chwast. Przyczynę tej niechęci mogę upatrywać tylko w tym, że w początkowym okresie rozwoju przemysłu farmaceutycznego potępiono wszystkie wartościowe rośliny aby w ten sposób odwieść ludność od stosowania ziół a zachęcić do używania leków syntetycznych.

 

Łacińska nazwa chelidonium pochodzi od greckiego słowa „chelidon”, co znaczy jaskółka. Stare wierzenie mówi, że zioło to zakwitało wraz z przylotem jaskółek na wiosnę oraz przekwitało wtedy, kiedy jaskółki odlatywały; stąd nazywa się także jaskółczym zielem. Inna legenda mówi, że jaskółki używały soku zioła do wzmacniania wzroku swoich świeżoopierzonych piskląt. Sok z zioła w postaci kropel był rzeczywiście stosowany w leczeniu katarakty (zaćmy) u ludzi dawno temu.

 

Żółty kolor soku z glistnika był uznawany za znak boży przez zielarzy. Sok był środkiem leczniczym na wszelkie choroby związane z wątrobą. Mówi się, że żółty kolor jest korzystny dla wszystkich cierpiących na dolegliwości wątroby. Sok z glistnika jaskółczego ziela był również stosowany do usuwania brodawek oraz do zmiękczania modzeli (grube narośla na podeszwach stóp, często spowodowane noszeniem niewygodnego obuwia).

 Sok z zioła był także stosowany na inne problemy skórne, jak pryszcze, krosty czy pęcherzyki na skórze.

Sok z glistnika posiada silne właściwości podrażniające skórę. W medycynie ludowej sok z zioła był używany do usuwania kurzajek (dalej jest używany przez niektórych) oraz w leczeniu takich problemów skórnych, jak egzema i grzybica wywoływana przez dermatofity. W celu pozbycia się kurzajek wystarczyło posmarować wyciekającym sokiem ze złamanej łodygi glistnika taką kurzajkę czy brodawkę. Przed posmarowaniem kurzajki sokiem z glistnika, należało ją zmiękczyć, używając do tego ciepłej wody z mydłem. Następnie kurzajkę delikatnie wycierano do sucha ręcznikiem. Kurzajka znikała bezpowrotnie po kilkunastu dniach. W dzisiejszych czasach glistnik jaskółcze ziele jest wykorzystywany głównie w produkcji żółtego barwnika do farbowania wełny.

Świeży sok:w przypadku zapalenia spojówek czy kurzajek na genitaliach, glistnika należy używać rozcieńczonego w gorącej wodzie (proporcja 1:20). W celu usunięcia brodawki, nakładać świeży sok z zioła na brodawkę dwa razy dziennie przez okres kilku dni. Całe zioło może być również wykorzystane jako papka na rany. Sok z glistnika może być także stosowany w postaci nalewki alkoholowej: brać 5 kropli, trzy razy dziennie z wodą lub stosować bezpośrednio na brodawkę lub odcisk. Użycie zewnętrzne: rozcieńczony sok w 1 szklance (250 ml) gotującej się wody w celu przemywania otwartych ran lub w przypadku zainfekowanych błon śluzowych.


Roślina ma działanie oczyszczające krew i krwiotwórcze dlatego jest polecana aby używać ją razem z pokrzywą i pędami dzikiego czarnego bzu w przypadku białaczki. Jednak aby uzyskać dobre rezultaty należy codziennie wypijać co najmniej dwa litry herbatki sporządzone z tej mieszanki.

Wyniki profesjonalnych badań wykazały, iż związki czynne zawarte w glistniku wykazują następujące działanie:

·         bakteriobójcze

·         pierwotniakobójcze

·         grzybobójcze

·         rozkurczowe

·         hamujące rozwój drobnoustrojów w przewodzie pokarmowym

·         usprawniające działanie pęcherzyka żółciowego, przeciwdziałające zaleganiu żółci i wytrącaniu się złogów w drogach żółciowych.

·         delikatne przeciwbólowe

·         uspokajające na układ nerwowy

·         hamujące rozwój komórek nowotworowych

·         Wymienione powyżej właściwości sprawiają, iż glistnik jest polecany:

·         w stanach skurczowych dróg żółciowych,

·         w kolce wątrobowej,

·         w zapaleniach dróg żółciowych,

·         w kamicy żółciowej (niezależnie od jej umiejscowienia),

·         w leczeniu zakażeń bakteryjnych i grzybiczych skóry,

·         w leczeniu zakażeń rzęsistkiem narządów płciowych.

 

Poza tym wyciągi z jaskółczego ziela można polecić osobom, u których mimo operacji pęcherzyka żółciowego, nie ustąpiły dolegliwości.

Uwaga! Nadmiar glistnika - ze względu na jego silne działanie - może być szkodliwy. Nie powinno się stosować jaskółczego ziela w ostrym zapaleniu błony śluzowej żołądka i jelit, w końcowym okresie ciąży, w przypadkach jaskry i czynnej choroby wrzodowej.

ODWAR Z ZIELA.Przygotowuje się go w następujący sposób: do garnka wrzucamy pół łyżki suszonego ziela i zalewamy 1 szklanką wody. Następnie powoli podgrzewamy odwar do zagotowania, gotujemy przez około 2 minuty i odstawiamy na kolejne 20 minut. Po przecedzeniu odwar pijemy po 1 łyżce 2-3 razy dziennie. Odwar ten można używać do przemywania narządów rodnych - należy jednak wówczas dwukrotnie rozcieńczyć go wodą.

Odwar sporządzony ze świeżego zioła:1 liść glistnika na 1 szklankę (250 ml) wody - trzy razy dziennie na oczyszczenie wątroby oraz pęcherzyka żółciowego. Można też dodać takie zioła jak, rumianek lub mniszek lekarski wzmocnienia gorzkiego, palącego smaku glistnika. Prowadzenie takiej kuracji przez okres około 3 tygodni jest wspaniałym sposobem na leczenie egzemy, łuszczycy, a nawet arteriosklerozy (twardnienie tętnic).

NALEWKA.Do jej przygotowania potrzebujemy około 100 g ziela. Umieszczamy je w naczyniu, zalewamy 0,5 1itrem spirytusu 70-procentowego i zostawiamy na tydzień. Nalewkę pijemy wkraplając od 10 do 20 kropli na kieliszek wody. Stosujemy przed jedzeniem 2-3 razy dziennie.

Jaskółcze ziele wchodzi w skład mieszanki przygotowywanej przez przemysł o nazwie: CHOLAGOGA II, nalewka z jaskółczego ziela w skład tabletek przeciwkaszlowych NEO-AZARINA, proszku GASTROCHOL i syropu sosnowego złożonego.

Zbiór i konserwacja

Sok tej rośliny ma właściwości trujące, dlatego należy zbierać ją ostrożnie - w rękawiczkach.

Ziele zbieramy zanim zakwitnie i na początku kwitnienia (od marca do maja). Suszymy je w temperaturze nie przekraczającej 40°C.

Korzenie wykopujemy wczesną wiosną lub późną jesienią. Następnie oczyszczamy je i suszymy w suszar­niach lub w miejscach przewiewnych i ocienionych.

Glistnik jaskółcze ziele zawiera wirosobójcze alkaloidy, barwniki, karoteny, chelidoninę, olejek lotny, enzymy proteolityczne, sangwinarynę, sole mineralne, kwasy organiczne. Chelidonina oraz sangwinaryna są najważniejszymi substancjami chemicznymi glistnika. Posiadają one właściwości przeciwskurczowe, średnio narkotyczne oraz przeciwalergiczne. Chelidonina posiada właściwości przeciwnowotworowe, hamuje podział komórek.

Pamiętajmy o zachowaniu rozsądku przy stosowaniu jakiejkolwiek terapii. Nie dla wszystkich dobre w danym momencie. Najlepiej skonsultować się z kimś, kto zna temat.

Udostępnij

Komentarze

2015-09-07 12:59:22 ewa
Najlepszy domowy sposob na kurzajki to jaskolcze ziele - tu o tym przeczytacie http://wykurzyckurzajke.pl/jaskolcze-ziele-na-kurzajki/
2017-06-04 20:35:37 Alda
Zerwałam jaskółcze ziele na spacerze. świezy sok jest, ale jutro już nie bedzie świeży:) czytam, że można zalać ziele octem winnym. Nie mam, a spirytusowym też można? albo zalać alkoholem. Mam tylko brandy, nadaje się?

Dodaj komentarz

capcha